Népdaléneklési versenyek alsós diákoknak és nagycsoportos óvodásoknak

Megyei alsós népdaléneklési verseny

A Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, valamint a Szeged Városi Kórusegyesület 6. alkalommal hirdeti meg alsó tagozatos tanulók részére megyei népdaléneklési versenyét.

Nevezési határidő: 2019. október 25.
 A verseny időpontja:  2019. november 14.   14:00

Helye:  Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium 6725 Szeged, Szentháromság u. 70-76.  Tel. : 62/420-248

Felmerülő kérdéseitekkel Zsováné Palotai Gabriellához fordulhattok e-mailben (VÁLTOZÁS AZ E-MAIL CÍMBEN! gabizsova@gmail.com) vagy telefonon (30/681-3514).

Két korcsoportban lehet nevezni az alábbi linken:  https://forms.gle/5S6hMPxH5Jv8bRc1A

1. korcsoport: 1-2. osztály

2. korcsoport: 3-4. osztály

A verseny során a versenyzőnek egy népdalcsokrot kell előadnia (szólóének, kíséret nélkül). Minden versenyző készítsen egy olyan díszes versenylapot, melyen felsorolja a csokrát alkotó népdalokat, azok gyűjtőit és a gyűjtés helyét! Minden iskola korcsoportonként 2 versenyzővel nevezhet. Mindkét kategóriában a legjobbak díjazásban részesülnek.

Megyei ovis népdaléneklési verseny

A Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, valamint a Szeged Városi Kórusegyesület ismét népdaléneklési versenyt

hirdet nagycsoportos óvodások részére.

A zene, az éneklés szeretetét nem lehet elég korán elkezdeni. Ezért döntött úgy iskolánk, hogy teret enged az óvodás korú tehetséges gyerekek megmutatkozásának. A verseny során a kis énekesnek egy népdalcsokrot kell előadnia (szólóének, kíséret nélkül). A csokrot alkotó népdalok összekapcsolódhatnak témájuk, közös ünnepkört bemutató szövegeik vagy azonos tájegységről való gyűjtésük által. A legjobbak díjazásban részesülnek.

Kérjük az óvodákat, hogy a szülőkkel karöltve adjanak lehetőséget gyermekeiknek a bemutatkozásra.

Nevezési határidő: 2019. október 25.

Nevezni az alábbi linken: https://forms.gle/PoTcCqCjsZYPihY77

A verseny időpontja:  2019. november 7.    14:00

Helye: Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium   6725 Szeged,  Szentháromság u. 70-76.   Tel. : 62/420-248

2019. november 10.