Bemutatkozás

A Karolina Művészeti Iskola a 2019/2020. tanévben a 24. tanítási évét kezdte meg.

Büszkék vagyunk arra, hogy a művészeti oktatás átöleli mindazon iskolatípusokat, melyek a Karolina intézményben megtalálhatóak az óvodától az egyetemig.

Minden évben újra megerősítjük azt a törekvésünket, hogy szoros munkakapcsolatot és együttműködést tartsunk fenn a tanítókkal, tanárokkal, szülőkkel és diákokkal. Bár ez nem könnyű egy ilyen nagy intézményben, de mivel ez mindennapi feladat is: nap mint nap gyakoroljuk. Együtt valljuk, hogy a teljes ember neveléséhez a Karolinában a művészeti tárgyak is hozzátartoznak, s ezt be is építettük, kiemelten az alsó tagozatos egész napos iskolarendszerbe. Minden tanszakon fontosnak tartjuk a tehetséggondozást és a zeneművészeti fejlesztést.

Diákjaink a zenei tanulmányokat a szolfézs előképzővel az általános iskola első osztályától már megkezdhetik. Második osztálytól a hangszeres előképző tárgyakat vehetik föl.

Olyan diákokat várunk, akik folytatják zenei tanulmányaikat és olyanokat is, akik most kezdenék a képzést. Külsős diákjaink is szép számban vannak, idén is várjuk jelentkezésüket!

Képes ízelítő a nálunk folyó oktatásból a Galériában található.

Zenei ág:

• hegedű