Beiskolázás

Tájékoztató az 2020-21-es tanévre történő jelentkezéshez

Kedves Szülők!

Mielőtt a jelentkezési lapot kitöltik, kérjük, hogy figyelmesen olvassák el az alábbi tájékoztatót!

Iskolánk keresztény értékrenden alapuló iskola.
A jövő tanévben induló osztályaink egész napos, iskolaotthonos formában fognak
működni. Két tanító (tantárgyakat megosztva) látja el a tanítást és a délutánokat.

Fontos dátumok, programok:

Játszóház a leendő elsősöknek: 2020. január 25. szombat (10.00-12.00)

Nyílt nap a leendő elsősök szüleinek: 2020. január 28. kedd (8.00-12.00)

Ismertető az általános iskoláról: 2020. január 28. kedd (17.00-18.00)

Jelentkezési határidő: 2020. február 14. (péntek)

Ismerkedő beszélgetés: 2020. március 7. (szombat)

A jelentkezés módja: a kitöltött jelentkezési lapot 2020. február 14-ig kell leadni a
Karolina Iskola portáján, vagy levélben elküldeni az iskola címére.

(Karolina Általános Iskola 6725 Szeged, Szentháromság u. 70-76., Tel.: 06-62-420-248, e-
mail: titkarsag@karolinaiskola.hu, honlap: www.karolinaiskola.hu )

Kérjük, hogy a jelentkezési laphoz mellékeljék a (római katolikus) plébánosi ajánlást,
valamint egy saját névre megcímzett, felbélyegzett borítékot
!
Más vallási felekezetekhez tartozás nem jelent hátrányt, de ebben az esetben is kérjük a
lelkész ajánlását!

Az ismerkedő beszélgetés pontos időpontjáról (óra, perc, terem száma) elektronikus
levélben kapnak értesítést, melyhez kérjük, hogy pontosan adják meg az e-mail
címüket. Akiknek nincs lehetőségük elektronikus levelet fogadni, jelezzék a jelentkezési
lap alján, az ő részükre postázzuk az értesítőt. (Esetükben még egy saját névre
megcímzett és felbélyegzett borítékot kérünk a jelentkezési laphoz csatolni.)

Ideiglenes felvételi rangsor

A Karolina Gimnázium ideiglenes felvételi rangsorát a csatolt dokumentumban olvashatják. Bővebb információt a titkárságon vagy Horváthné Hodács Zsuzsanna  igazgatóhelyettestől kaphatnak telefonon vagy e-mailben

Beiratkozás az általános iskola 1. évfolyamára

Tisztelt Szülő(k)/Gondviselő!

Tekintettel a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 40/2020. (III. 11.) Korm. rendeletre, az általános iskolai beiratkozás folyamata a 2020/2021. tanítási évre vonatkozóan az emberi erőforrások minisztere 7/2020. (III. 25.) EMMI határozata alapján történik.

Ennek megfelelően a beiratkozást személyes kontaktus nélkül, online módon kívánjuk lebonyolítani, 2020. április 8-24. között.

Április 8-tól az alábbi linkre kattintva, a fent megadott határidőn belül töltse ki az űrlapot.

Az űrlap kitöltése és elküldése esetén megtörténik a gyermek beiratkozása, amelyről az Önök által megadott e-mail címre visszajelzést küldünk.

Az űrlapot a gyermek és a szülő (k)/gondviselő személyazonosságát igazoló hatósági igazolványa, lakcímigazolványa, hivatalos iratok, valamint a gyermek TAJ kártyája alapján töltsék ki.

A beiratkozáshoz kapcsolódó személyi iratok, dokumentumok bemutatása - a jelenlegi helyzetre tekintettel - elegendő, ha csak a 2020/21-es tanév első napján történik meg.

Indokolt esetben, amennyiben az elektronikus úton történő beiratkozás az Ön/Önök számára nem oldható meg, az iskola lehetőséget biztosít a személyes ügyintézésre - előzetes telefonos időpont- egyeztetést követően - április 14-én kedden, és április 21-én kedden 9-13 óra között. Tájékoztatjuk, hogy személyes megjelenéssel történő beiratkozás esetén a járványügyi helyzettel összefüggésben bevezetett fokozott óvintézkedésekkel kell számolni.

Amennyiben az online beiratkozást illetően kérdés merül fel, illetve indokolt a személyes ügyintézés, az alábbi elérhetőségeken kaphat segítséget. A portán, munkanapokon 8-12 óra között papír alapon is megtalálják a beiratkozáshoz szükséges adatlapot, amely csak akkor szükséges, ha nem tölti ki az elektronikus felületet.

A titkárság e-mail címe: mkarolinaiskola@gmail.com

Kozma Krisztina iskolatitkár: +36-30-544-2676

Az elektronikus beiratkozás esetén az email visszajelzés után az gyermek adatait rögzítjük a KIR rendszerben.