Szent Márton nyomán

November első hete Szent Márton püspök emlékének szentelve telik az óvodában. A tematikus hét első napjára a családok terményeket hoztak be gyermekükkel az óvodába, melyekből egy szép terményoltárt készítettünk közösen az aulában.
Az öt csoport közös gyűjteménye láthatóvá teszi Szent Márton példáját: Szívből adni
egymásnak! A termények áldására Miklós atyát hívtuk meg, aki rendszeres látogatója intézményünknek. A gyerekek örömmel várták és szeretettel vették, hogy a „jóság cseppekből” rájuk is jutott, nem csak a tökökre.
Kedden a Truffaldino Társulat jóvoltából láthattuk egy mesecsokrot, majd szerdán Attila bácsival jártuk a Márton napi táncházi mulatságot. Csütörtökön pedig Melinda néni jött az óvodába, aki az Alsóvárosi Tájház játékos liba
projektét hozta el a gyerekeknek. A hét lezárására pedig pénteken a gyerekek a saját lámpásaikkal vonulhattak haza családjukkal.
Igazán méltó ünnep volt az óvodában!

2023. november 21.