Tavaszi hírek a Kolonizáció kiállításról

Lelkesen adjuk hírül, hogy töretlen lendülettel készülünk a Kolonizáció a Karolina Iskolában - Interaktív kiállítás a STEAM oktatás jegyében című kiállításunkra, mely várhatóan 2023. május 13-án nyitja meg kapuit a nagyközönség számára, s 1 hétig lesz látható.

A munka részleteiről a https://www.virtualiskarolina.hu/kolonizacio2022/ oldalon informálódhatunk, szinte hetente bővül új tartalmakkal a felület, ahogy a munkacsoportok dolgoznak: a bolygó lakói elkészültek, a kísérletek folynak, a rakéta épül, az univerzum színes képei lassan megjelennek, a díszletek lassan életre kelnek. A robotokkal foglalkozó diákcsoportok próbálgatják a méréseket, kódsorokat írnak, és tesztelik az eszközök utasításkészleteit. A kézművesek nyakig tapéta-ragasztósak és festékesek, a zenélők új eszközöket és szoftvereket próbálnak ki. A felnőttek újabb és újabb 3D megjelenítéseket próbálgatnak, és újabb lelkes támogatókkal egyeztetnek, és közösen munkálkodnak. Reméljük a látogatók sem fognak unatkozni – mi megvalósítók mindent megteszünk ezért! Tudományos támogatónk a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft., gyakorlati alkalmazásban használjuk az eduARdo kiterjesztett valóság-applikációt, és meglepetés-fotókkal kedveskedik a közönségnek Molnár Gergely – a többi érdekességet személyesen láthatjuk, kipróbálhatjuk a kiállítás ideje alatt. Reméljük májusban találkozunk!

 A projekt a Nemzeti Tehetség Program és a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával valósul meg.


Facebook: Nemzeti Tehetség Program - 1823 

Instagram: nemzetitehetsegprogram