A Szeged Városi Kórusegyesület népdaléneklési versenyei a Karolinában

„Kultúrát nem lehet örökölni. Az elődök kultúrája egykettőre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának.” Kodály Zoltán

A szegedi Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és a Szeged Városi Kórusegyesület népdaléneklési versenyt  rendezett a város nagycsoportos óvodásainak 2022. november 14-én. A város 2 óvodájából 11 gyermek érkezett, közülük a következőket díjazta a 3 tagú zsűri (Tombáczné Kovács Mária, Noé Gabriella, Zsováné Palotai Gabriella):

Kálmán Johanna (Karolina Óvoda) felk.: Kálmánné Király Orsolya
Herbich Zsolt (Fénysugár Kat. Óvoda) felk.: Tanácsné Wischt Henriett, Sipos Tamásné)

Csáki Emília (Karolina Óvoda) felk.: Mucsi Ágnes, Harangozó Fanni

Vass Véda Milla (Fénysugár Kat. Óvoda) felk.: Sipos Anna Eszter, Lénárt Katalin

3. hely
Fodor András (Fénysugár Kat. Óvoda) felk.: Szlobonyi-Kovács Ágota, Andó Györgyné

A másik közös rendezésű verseny 2022. november 23-án zajlott, ahol a megye alsó tagozatos tanulói mérhették össze tudásukat. A megye 9 iskolájából 19 versenyző nevezett Bordányból, Üllésről, Sándorfalváról, Fábiánsebestyénről és Szegedről. A következő eredmények születtek:

1-2. évfolyam (I. korcsoport)

1. hely
Novák Hunor Endre (Szegedi Tabán Ált. Isk. és AMI) felk.: Gégény Gáborné, Bacsa László

2. hely
Vetési Milán (Szegedi Dózsa György Általános Iskola) felk.: Dr. Kucsera Józsefné

Gyuris Maja (Ádám Jenő Általános Iskola és AMI) felk.: Zsoldos Gabriella

különdíj: Fábri Mária Piroska (Szegedi Karolina) felk.: Fábri-Ivánovics Tünde

3-4. évfolyam (II. korcsoport)

1. hely
Újvári Dénes (Üllés, Forráskút, Csólyospálos Községi Általános Iskola és AMI Fontos Sándor Tagintézménye) felk.: Cservákné Molnár Eszter

Csőr Adél (Szegedi Karolina) felk.: Fábri-Ivánovics Tünde

Bakó Benett (Ádám Jenő Általános Iskola és AMI) felk.: Zsoldos Gabriella

különdíj: Lévai Szonja (Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola) felk.: Pintér Anita, Mélykútiné Németh Kornélia

Köszönet illeti a felkészítőket, a zsűrit (Száz Krisztina, Éderné Erki Kornélia, Lázár Tamás) és elsősorban a versenyzőket, akiknek  éneke megszépítette ezt a  délutánt.

Zsováné Palotai Gabriella (szervező)