Ismét megrendeztük a TTK hetet

Ismét megrendeztük a TTK hetet, mely keretében ismét változatos és érdekes programokra hívtuk az érdeklődő diákokat.

Az első napon, 2024. február 5-én délután Dr. Szilassi Péter egyetemi docens úr (SZTE Geoinformatikai, Természet- és Környezetföldrajzi Tanszék) tartott előadást, saját fényképes élménybeszámolót az Aral-tóról. Az előadáson főleg 9. évfolyamos diákok voltak jelen.

Február 6-án, kedden Ignácz Ferenc mesteroktató (SZTE Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék) várta a 7-8. osztályos diákokat, akiknek látványos kísérleteket mutatott be,

Február 7-én, szerdán reggel a 9.B osztály a Mérnöki Kar épületében kémiai és mikrobiológiai kísérletezésen vett részt "Mit eszünk ma? – az élelmiszerek kémiai/kémikus szemmel", valamint "Kik laknak az élelmiszereinkben?" címmel.

Szerda délután pedig Dr. Poór Péter egyetemi docens úr (SZTE Növénybiológiai Tanszék) tartott előadást az 5-6. évfolyamos tanulóknak a növényi rekordokról, a növények működéséről.