Karolina napot ünnepeltünk

2024. február 2-án, Karolina napon a tanítás helyett az ünneplésé volt a fő szerep.

9 órakor szentmisével kezdődött a nap a dómban, melyet Serfőző Levente oktatási helynök celebrált a környék papságával együtt. A szentmise után az iskolaudvaron az ún. nefelejcs ünnepséggel folytatódott a program, amikor is a testvérosztályok együtt voltak jelen az udvaron és minden tanulónak feltűzték a jubileumi jelképet, a nefelejcsvirágot.

Ezt követően az 5-8. évfolyam számára választott osztályprogramok voltak, míg a 9-12. évfolyam számára meghívott előadók érkeztek.

13 órakor az udvaron a meghívott vendégek, városi iskolaigazgatók, nővérek, valamint a temesvári Bartók Béla Líceum megjelent diákjai részvételevél leleplezésre került a Brzózka Marek által készített emléktábla Karolina és Terézia anyáról. Az eméktáblákat Dr. Salgó László főispán leplezte le, beszédet mondott Prof. Dr. Balogh Elemér.

Az eseményről beszámolt a Délmagyarország is, a cikk képgalériával elérhető ITT, valamint a Szeged TV is.

A programról IDE kattintva is olvashatunk.

2024. február 08.