PÉNZ7 – pénzügyi és vállalkozói témahét a Karolinában

Az idei évben a HITEL volt a PÉNZ7 kiemelt témája, amelyről interaktív tanórák keretében vendégünk Böszörményi Ibolya Head of SME Manager beszélgetett a 11. évfolyamos tanulókkal. A kamat, a THM, a tőketartozás, a törlesztőrészlet, … fogalmainak közös értelmezése és átgondolása, a hitelfelvétel buktatóinak és lehetőségeinek, a megtakarítások fajtáinak életszerű példákkal történő bemutatása voltak a mai tanórák központi elemei. A témában való elmélyülést a A PÉNZ7 magyarul és angol nyelven is elérhető kvízei segítik, melyekből az alsóbb évfolyamos tanulók is kaphattak ízelítőt.

A Magyarországon megrendezésre kerülő – immáron 10. – PÉNZ7 missziója, hogy

• felhívja a figyelmet a pénzügyi tudatosságra, a pénzügyi kultúra fejlesztésének fontosságára, a vállalkozói kedv megteremtésének, az üzleti ismeretek megalapozásának lehetőségére,
  • a pénzügyi ismeretek mellett helyett adjon a vállalkozói kompetenciafejlesztés, és a vállalkozói ismeretek bevezetésére az iskolákban,
  • országos szakmai önkénteshálózat kiépítésével és a programba való bevonásával támogassa a pénzügyi, vállalkozói oktatás élményalapú megvalósulását,
  • széleskörű szakmai összefogás megteremtésével segítse a különféle, pénzügyi, vállalkozási edukációs projektek terjedését, hasznosulását.

A kezdeményezésről ITT olvashatnak, diákoknak, tanároknak, szülőknek szóló kihívásokat, tájékoztatókat, érdekességeket ITT érhetnek el.

Köszönjük, hogy Böszörményi Ibolya ellátogatott hozzánk Budapestről, s egyúttal köszönjük a szervezők a JAM támogató együttműködését!

2024. március 11.