Beszámoló tanítványaink nyári táboráról az Állami Számvevőszék konferenciáján

Kilencedik alkalommal került megrendezésre 2020. február 20-án az Állami Számvevőszék és az Econventio Kerekasztal Közhasznú Egyesület közös évértékelő konferenciája Budapesten a Számvevőszék székházának Üvegtermében. Az esemény középpontjában a diákok, a lakosság pénzügyi tudatosságának fejlesztése, a családok pénzügyi biztonságának erősítése állt. Ismertetésre kerültek a 2019. évi Econventio teszt eredményei és 2019. júliusi pénzügyi tábor tapasztalatai.

A balatonboglári táborban, amelyen az Econventio Teszt pénzügyi vetélkedő 5 legjobban teljesítő középiskola diákjai tölthettek el egy hetet, iskolánkat is képviselte egy csapat. A tematikus héten a közpénzügyi tudatosság fontosságát, az ön- és közérdek találkozását játékosan ismertették meg a fiatalokkal, a hétköznapjaikat érintő és ott megjelenő közpénzzel kapcsolatos helyzetekben. A résztvevőkről, tanítványaink munkájáról elismerően szóltak a beszámolóban, gratulálunk és várjuk a következő Econventio Tesztet a PÉNZ7-n, amelynek programjairól és elérhető segédanyagairól a PÉNZ7 hivatalos oldalán (https://www.penz7.hu/) olvashatnak az érdeklődők.

2020. február 24.