Kötelező olvasmányok jegyzéke a 2021/2022-es tanévben az általános iskolás számára

5. osztály:           1. Szabó Magda: Tündér Lala

2. Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk

Javasoljuk, hogy a tanuló készítsen saját használatra emlékeztetőt, melyet a feldolgozás során hasznosíthat.

6. osztály:           1. Gárdonyi Géza: Egri csillagok

7. osztály:           1. Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

2. Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője

8. osztály:           1. Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig

2. Tamási Áron: Ábel a rengetegben

Határidő: szeptember

Szaktanári döntés alapján az előző tanév végén megjelölt irodalom még: Szabó Magda: Abigél vagy George Orwell: Állatfarm vagy Agatha Christie: Tíz kicsi néger vagy Rejtő Jenő: A tizennégy karátos autó.

2021. június 23.