„A legszögedibb szögedire“

„A legszögedibb szögedire“,  Bálint Sándor néprajztudósra emlékeztek iskolánkban.

2022. május 24-én iskolánkban ünnepélyesen megnyitották a Bálint Sándor életét bemutató kiállítást.

A Szeged-Csanádi Egyházmegye vándorkiállításának anyagát, Bálint Sándor személyes hagyatékát, műveit tartalmazó állandó kiállítást Zombori István történész  nyitotta meg,  és  főtisztelendő  Serfőző Levente a Szeged-Csanádi egyházmegye oktatási helynöke, szemináriumi prefektus áldotta meg.

A megnyitón résztvevő a 7. évfolyamos diákoknak iskolánk végzős tanulójának édesapja, Fejes Ferenc mesélt Bálint Sándorral való személyes élményeiről és találkozásairól.

Bálint Sándor boldoggá avatása folyamatban van, bízunk benne, hogy az állandó kiállítás hozzájárul, hogy  Alsóváros szülöttének példáját minél többen megismerjék.

Mezeyné  Szatmári Tímea
Igazgatóhelyettes