Nemzetköziesítés a Karolinában még egy lépéssel tovább ...

Régóta dédelgetett tervünk vált valóra 2023. november 27-én, amikor elindultunk Malagába a Colegio de la Asunción meglátogatására. Molnár Katalin kolléganőnk több éves munkája készítette elő azt, hogy vezetői szinten is elindult a kommunikáció a testvériskolai kapcsolat kiépítése érdekében a két intézmény között.

Molnár Katalin tanárnő az Erasmus+ program keretében több alkalommal is járt már Malagában, és megragadta őt a hasonlóság a spanyol intézmény és a Karolina iskola között. A két iskola szerkezeti felépítése szinte teljesen megegyezik, -óvoda, általános iskola, és gimnázium mindkettőben van, a Colegio de la Asunción-ban pedig még bölcsődés korú gyermekeket is fogadnak.

Mindkét intézményt oktatással is foglalkozó női szerzetesrend tartja fenn, akik a gyermekeket világi munkatársakkal együtt nevelik. Mostani utazásunk célja kettős: egyrészt a hosszútávú együttműködés tervezett lépéseit kívánjuk egyeztetni, másrészt konkrét diák és pedagógus látogatásokat készítünk elő.

A látogatás részleteiről ITT olvashatnak, naponta frissülő beszámolónkat ITT követhetik nyomon.

Mezeyné Szatmári Tímea
Horváthné Hodács Zsuzsanna
Molnár Katalin


#Erasmus, #Karolina, #Malaga