Díjazták a tehetséges középiskolásokat

2023. március 16-án, 23. alkalommal rendezte meg a Dugonics Társaság a Középiskolás Művészeti Fesztivált. Összesen 13 intézmény diákjai szerepeltek különböző művészeti ágakban. Szólóhangszer kategóriában a Karolina Művészeti Iskola diákjai hozták el az első három dobogós helyet.

1. díjat szerzett: Sári Flóra cselló (9.A), felkészítő tanára: Péter Tímea, korrepetítor: Tóthné Cseh Erika.

2.díjat szerzett: Nyári Hanna fuvola (11.A), felkészítő tanára: Szrnkáné Deme Irén, korrepetítor: Tóthné Cseh Erika.

3. díjat szerzett: Varga Máté fuvola (11.B), felkészítő tanár: Szrnkáné Deme Irén, korrepetítor: Tóthné Cseh Erika.

A díjátadó gálát április 18-án a városháza dísztermében tartották, ahol a díjazottak közül a kiválasztottak újra előadták produkciójukat, közöttük iskolánk három díjazott versenyzője is. A zsűri Szrnkáné Deme Irént és Tóthné Cseh Erikát dicsérő oklevéllel jutalmazta. Szrnkáné Deme Irén megkapta a Dugonics Társaság emlékplakettjét is!

Az eseményről a Délmagyarország is beszámolt, IDE kattintva elolvasható a cikk.

Szívből gratulálunk és örülünk ennek a "dobodós tarolásnak!"
Hajrá Karolina Művészeti Iskola, hajrá Karolina Gimnázium!

Flóra nővér