Code Week a Karolinában

Az immár tizedik alkalommal megrendezett EU Code Week az Európai Bizottság által támogatott, alulról építkező kezdeményezés, amelynek célja, hogy szórakoztató és játékos módon mindenkihez eljuttassa a kódolást és a digitális írástudást, tanárok és kódolás oktatását támogatók által világszerte szervezett programokkal. Hozzájárul az EU digitális fejlődéssel kapcsolatos céljaihoz , amelyek értelmében 2030-ra az EU lakosságának legalább 80%-ának rendelkeznie kell alapvető digitális készségekkel.

A Karolinás tanárok, ebben az évben először megrendezésre került nyitó rendezvényen is képviselték iskolánkat. Az intézményünk már hatodik alkalommal kapcsolódik a rendezvényhez, különböző programokkal. Az október 8. és 23. között megrendezésre kerülő Code Week során

  • 5.b és 7.c Dusi nénivel QR-kóddal kódolt matematikai feladatokat oldott meg.
  • 7.c  Dusi nénivel QR-kóddal népszerűsítette a 10 éves Code Week-et.
  • A 8.a,b,c osztályok Emese nénivel a micro:bitekkel ismerkedtek, animációkat programoztak, zenét komponáltak.
  • 8.c osztály Emese és Edit nénikkel flashmobbal népszerűsítette a 10 éves Code Week-et.
  • A 6.b osztály Edit nénivel matematika órán kincset keresett matematika feladatok megoldásával.
  • A 7.b és 8.c osztály Edit nénivel a matematika órán a műveleteket egy társasjátékban kódok megszerzésével gyakorolták. 
  • A 8.A osztály Edit nénivel szabaduló szobából szabadult ki, ahol a Micro:bit -el kapcsolatos feladatot oldottak meg.
  • A két csoportjában Annamária tanárnő a fenntartható fejlődéshez kapcsolódó anyagokat tekintett meg, de inkább csak szemléletformálásaként.

A megvalósított tevékenységekért oklevelet kaptak az osztályok.

Linkek: https://codeweek.eu/

Tudásmorzsák, sok-sok ötletes tevékenységgel: ITT