A tanév első győzelme

Várnagy Anna 12.A osztályos tanuló a megyei Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny megyei fordulóján 1. helyezést ért el.

 

A vírushelyzet miatt kétségessé vált, hogy megrendezhetjük-e a népszerű és komoly erőpróbát jelentő anyanyelvi rendezvényt. Több éve hagyományosan a Karolina iskola a helyszíne a megyei versenynek. Idén az EMMI rendelete szerint külsősöket nem hívhattunk meg az intézményünkbe, így az Agóra lett a helyszíne versenyünknek.
Írásbeli és szóbeli része is volt. Mindig ez utóbbi tűnik nehezebbnek. A versenyzőknek 20 perc felkészülés után 3 perces szöveget kellett szabadon elmondaniuk. 3 témából választhattak, ahol adott volt még a hallgatók köre és a műfaj. Várnagy Anna magabiztos előnyre tett szert mindkét fordulóban. Így nem csak a gimnazisták körében, de a teljes menyőzben is a legjobb eredményt sikerült elérnie. Készülünk az országos versenyre, ami reméljük, nem marad el a járvány miatt. A lelkes felkészítő tanár: Szabó Mária

2020. szeptember 24.