Nemzedékek hídja

Nemzedékek hídja -Társadalmi szerepvállalás erősítése közösségek építésével a szegedi Karolina és a makói Szignum iskolákban

EFOP-1.3.5-16-2016-00823

Pályázó neve: Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

Támogatási összeg: 24.901.782 Ft

Támogatási intenzitás: 100 %

Projekt megvalósításának kezdete: 2017.01.01

Projekt fizikai befejezése: 2020.01.01

A projekt leírása:

A hároméves projekt keretében az iskoláinkban rendezvényeket, ünnepségeket tartottunk a generációk találkozásának megteremtésére, hagyományaink ápolására.

Főbb események voltak:

Házasság Hete, pályaorientáció, Karolina Majális, Szignum Nap, nagyszülő-unoka tábor, tematikus tábor, videó szakkör, mesterségek ünnepe, családi nap, népművészeti hét, karácsonyi kézműveskedés, mikulásozás, karácsonyi koncert, betlehemezés, szülők-nevelők bálja, közösségi disznóvágás, húsvéti játszóház, lelki nap, jubileumi év megnyitása-zárása, időkapszula elhelyezése, találkozó öregdiákokkal, Gördülő Grund, szülőklub, élelmiszergyűjtés a szegénykonyhának, cipősboboz akció, papírgyűjtés, internetbiztonsági előadás, Karolina Nap, új szülők befogadása, árvízi emléktúra.

Ösztönöztük és támogattuk új közösségek létrejöttét, mint például a Karolina Önkéntes Társaság, Karolina Önkéntes Mentor Kör, Szignum Közösség.