Szeretetbe kapaszkodva - rajzverseny

Iskolánkban már hagyománnyá vált, hogy bekapcsolódunk a Házasság Hete országos programsorozatba. Mind a pedagógusok, mind pedig a diákok a tanórákon túl verssel, rajzzal igyekeztek kifejezni az idei mottóval kapcsolatos élményeiket, érzéseiket. A megyénkben meghirdetett rajzversenyhez 2 verset is kaptak a gyerekek kiindulópontként. Nagy örömünkre idén is több egyházi fenntartású iskolából érkeztek alkotások az idei versenyre: Tiszasziget, Szatymaz, Gyula, Orosháza, Kevermes, Békéscsaba és a Karolina alsós diákjai rajzoltak, festettek lelkesen. A szakmai zsűri az alábbi tanulók munkáit emelte ki:


1.-2. évfolyam: 
1. hely: Bálint Huba 2.o (Karolina) és Tót Dávid 2.o (Szent István Katolikus Általános Iskola, Szatymaz)
2. hely: Takács Attila 2.o (Gyulai Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium)
3. hely: Erdélyi Zsófia 1.o (Karolina) és Brandt Hunor 2.o (Karolina)
Különdíj: Papdi István 2.o (Szent Antal Katolikus Általános Iskola, Tiszasziget)

3.-4. évfolyam
1. hely: Keszeli Noémi 4.a (Karolina) és Zsurka-Abonyi Zsófia 4.a (Karolina)
2. hely: Szabó Máté 4.c (Karolina) és Perneczky Róza 4.a (Karolina)
3. hely: Nagy Veronika 3.b (Karolina) és Bandrus Leila 4.o (Gyulai Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium)
különdíj: Németh Zsanett 4.b (Eötvös József Katolikus Általános Iskola, Orosháza)
Gyuris Blanka 3.b (Karolina) és Rózsa Anna (Szent István Katolikus Általános Iskola, Szatymaz)


A díjátadóra a versmondó verseny keretén belül került sor 2023. február 15-én. A győztes gyerekeknek és felkészítő tanáraiknak gratulálunk. Munkáik a Dóm kiállítóközpontjában vannak kiállítva (a hírhez mellékelt fotók a dómban készültek), a többi rajz egy ideig iskolánk folyosóját díszíti ill. megtekinthetőek IDE kattintva. Nagyon köszönjük a részvevőknek a lelkes, aktív részvételt és jövőre is számítunk rájuk!

A pályázat kiírását IDE kattintva lehet megtekinteni.

 

2023. március 02.