Farsang a kollégiumban

Az idei kollégiumi farsang témája az 1920-as évek volt. A téma elmélyítésének érdekében a délelőtt folyamán rövid előadást hallgattunk a korszakról, megismerve annak eseményeit és híres szereplőit. A továbbiakban kisebb csoportokban (Al Capone bandája, Szeszcsempészek, Érinthetetlenek, Chicago-i rendőrség, FBI) „szeszkereső” játékot játszottunk, vagyis a korszak mélyebb megismerését szolgáló játékos feladatok segítségével kellett kitalálni, hogy található a csempészett „szesz”. A délelőtt további részében megrendeztük a korszak és a kollégium első asztalitenisz bajnokságát. A délután folyamán teaházban kóstolhattuk meg az 1920-as évek finomságait, és korabeli kártya és kockajátékokat játszottunk. Este pedig a kollégisták és a prefekták által készített előadások adtak bepillantást a korszak életébe.

A műhelyhétvégén készült fotók IDE kattintva érhetőek el.

2024. február 21.