Holokauszt áldozatainak emléknapja

2001 óta minden évben április 16-án tartják a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját, arra emlékezve, hogy 1944-ben ezen a napon kezdődött a hazai zsidóság gettóba zárása.
 

Iskolánkban a reggeli megemlékezésen a soa szörnyű történetek képes ismertetése mellett személyes visszaemlékezéseket hallhattunk. A 8.A osztály diákjai: Bucskó Veronika, Fekete Botond, Gulyás Imre, Klivényi Nóra, Polyák Borbála és Szanka Ferenc Miksa idézték az emlékek szörnyűségeit a remény és a szeretet választásává formáló Edith Eva Eger holokauszt-túlélő sorait. Dávid Katalin emlékiratai pedig emlékeztettek bennünket azokra, akik emberek tudtak maradni az embertelenségben, és tettek zsidó honfitársaink megmentéséért. Ő írta a hazatérő Kevesekről: "Róluk mindig eszembe jut a Bölcsesség könyvének megrázó mondata: „Mert ha az emberek szemében szenvedtek is, a reményük tele volt halhatatlansággal.”
V.ö. Dávid Katalin: Emlékiratok, Budapest, 2019, Szent István Társulat, 80.o.

2024. április 16.