First Lego League verseny eredménye

2024. február 24-én rendezték meg az FLL verseny nemzeti döntőjét, melyre iskolánk csapata a KarDroid a regionális fordulón nyújtott kimagasló teljesítményével kvalifikáltatta magát.

A FIRST® robotika közössége a LEGO-val közösen, olyan programot alkotott meg és vitt sikerre a világon, amely lehetőséget biztosít gyermekeink számára a szabad kísérletezésre, amely során a kritikus gondolkodásukat és kreatív problémamegoldásukat fejleszthetik olyan feladatokon keresztül, amelyek a jövő kompetenciáit építik. A versenyen több kategóriában is helyt kell állni a diákoknak és az összetett eredmény alapján állapítják meg a végső sorrendet.

Iskolánk csapata ebben a tanévben a nemzeti döntőben összesítettben a 6. legmagasabb pontszámot szerezte meg. A csapat tagjai az idén:  Szabó Márton, Basics Bátor Újvári Róbert Ábel, Varga Félix, Szabó Sámuel, Csányi Hanga, Klivényi Nóra, Kurucz Lilla, Mokcsay Dóra, Tóth Marcell Títusz, Vass Péter, Vass Levente

Felkészítő tanár: Tarczal-Márta Edit