Karolinás zeneiskolások a VII. Nemzetközi Gitárversenyen

A VII. Nemzetközi Ifjúsági Gitárversenyt, - mely a 21. Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivál szerves része - a versenyt kiírók, eredetileg 2020 áprilisában tervezték.

Erre, Csányi Zoltán és Németh Csaba gitártanáraink, 2019 őszétől készültek, növendékeikkel együtt. A koronavírus járvány közbeszólásával a nemzetközi versenyt, 2020 októberére halasztották, s a nevezőket több fordulós online anyag beküldésére kérték.

A felkészítés során tanítvány és tanár hónapokig az online tanítás eszközeivel élhettek csupán, melyen igen nehéz volt követni a hangminőséget, zenei formálásokat, s egyáltalán a teljes összképet óráról órára. Ennek ellenére az első fordulón minden versenyzőnk a maximum 30 pontszámot kapta a továbbjutásra.

A nyár folyamán a kapcsolattartás és tanítás megváltozott, s már személyesen tudott készülni minden versenyzőnk, de a beküldendő anyag most is online felvétel lehetett. Ennek a kihívásnak is remekül eleget téve a következő eredmények születtek:

Csányi Zoltán növendékei:

Ábrahám – Tandari Szabolcs: 80.6 pont – dicséret

Szabó Márton 3.c: 75.6 pont – dicséret

Gyuris Gergely 5.A – 74.3 pont – dicséret

Németh Csaba növendéke:

Özvegy Dániel 5.A – III. helyezett

Daninak rengeteget jelentett az iskolától kapott  pályázatiYamaha gitár.

Köszönjük diákjainknak, tanáraiknak, az iskolának, és a szülőknek a rendkívüli támogatást mindenféle téren.