PREZILIMPIA a Karolinában

Prezilimpia prezentációs versenyt a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi kara egyetemi hallgatóknak rendezte meg a korábbi években magyar és angol nyelven, s a versenynek tavaly nagy sikerrel elindult a középiskolásoknak szóló változata is.

A fő témakör minden évben adott, de azon belül a pontos témát és tartalmat a versenyző határozza meg. Fő témakörök az idei tanévben középiskolások részére: Energia – Piac    Gazdálkodás. Erről kell a versenyzőknek egy rövid (6-8 perces), saját készítésű prezentációt tartaniuk, részletes szabálykönyv szerinti formában, magyar vagy angol nyelven.

A verseny két korcsoportban zajlik, az iskolai elődöntőket követően jutnak a versenyzők az országos döntőbe ami Szegeden zajlik majd november 30-án.

Iskolánkból a döntőbe jutott tanulok:

Nyári Márk 9.B
Karlovitz Alex 11.A