PontVelem gyűjtőnap április 25-én

Kedves Szülők!

ÁPRILIS 25-ÉN, KEDDEN ÚJRA PONTVELEM GYŰJTŐNAP, MÉGHOZZÁ A FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉTEN!

Délelőtt: 7.30-8.00,   1. ÉS 2. SZÜNET,    Délután: 16.00-17.00.

Helyszín: 1. emeleti kémia szertár előtt

Ugyanaz a háromféle veszélyes háztartási hulladék adható le, mint az eddigi gyűjtések alkalmával:

- sütőolaj csavaros kupakos PET-palackban, melyre a digitális kupon már fel van írva (mellékelem a kuponregisztráció módját az új tagok számára)

- használt elem kg-ként

- használhatatlan mobilok aksijukkal

A Fenntarthatósági Témahét kapcsán a PontVelem egy tavaszi, használt elem- és mobilgyűjtő akciót szervez országosan, iskolák közötti versenyt hirdetve ki.

Figyelem! Az iskolai saját versenyünk (1-11.-es osztályok közötti) is folytatódik e Gyűjtőnap mennyiségeivel, s a Majálison végre kiderülnek a győzteseink (egyéni és osztálydíjak).

Fontos: a 9-11. évfolyam ugyan nem regisztrálhat a PontVelemben, de semmi baj: csak hozzon - környezettudatosság! - használt elemet, mobilt, sütőolajat, s mondja be, van-e olyan 5-8.-os rokon gyermek vagy testvérosztály, akinek a javára regisztrálhatjuk online a behozott hulladékokat. A "belső könyvelésünkben" természetesen a saját osztályánál halmozódik ez a tétel.

Együttműködésüket előre is köszönjük!

A PontVelem tanárai