Lezárult a TTK tehetséggondozó foglalkozások idei évada

Lezártuk a TTK szakkör 2022/2023-as tanévét 2023. május végével. Az 5.A osztályból ebben is sok tanuló látogatta a szakkör munkáját, ami a korábbi évekhez hasonlóan alakult: három blokk (háromnyelvű kísérletezés, robotika és biológia) váltotta egymást öthetente.

A tanulók nagyon lelkesen látogatták a szakkört. A háromnyelvű szakkörön a fő cél továbbra is az volt, hogy angol ÉS német nyelven megtanuljuk az otthon is elvégezhető kísérletekhez szükséges eszközöket, valamint el is végezzük a kísérleteket. Előállítottunk szén-dioxidot, csináltunk lávalámpát, kaleidoszkópot, periszkópot.

Biológián többek között madártollvizsgálat, halboncolás volt.
Az 5.A osztály a szakkör keretén belül 2022. novemberben darulesen is volt, arról ITT lehet olvasni.

A szakkört ebben a tanévben: Bányai Judit, Balogh Kinga, Tarczal-Márta Edit, Bencsik Róbert.

A szakkörön készült fotók IDE kattintva érhetők el.

A szakkör mint jó gyakorlat szerepel a Matehetsz oldalán: https://tehetseg.hu/tehetsegpont/tp-171-001-030

2023. szeptember 22.