Fabatka vásár az iskolában

Megtartottuk iskolánk történetének második fabatka vásárát 2024. május 24-én. Az alsós diákok által hozott játékok és gyerekkönyvek egy részét olyan közösségeknek, szervezeteknek adományozzuk, ahol örömmel fogadják, mert a gyerekeknek nincs lehetőségük minőségi játékokhoz jutni.

A rendezvény másik célja az, hogy a Ferenc pápa által "selejtezés kultúrájának" nevezett jelenséggel szembenézzünk és tegyünk ellene. Éppen ezért az otthon tárolt felesleges, kidobásra szánt játékokat és könyveket a gyerekek elhozták az iskolába, amiért cserébe fabatkát kaptak. Ezen pedig a vásáron másik játékot vehettek. 

Az eseménynek ismét nagy sikere volt kisdiákjaink körében, a délután hátralévő részében örömmel játszottak új játékaikkal, vagy olvasták a vásáron szerzett könyveket. 

Fotók az eseményről: https://photos.app.goo.gl/1pgbxQsjnbPBzxpF7