Ersamus Swap 2020-2022.

A Karolina Iskola sikerrel pályázott a Collegio Losada (Vigo, Spanyolország) partnereként az Erasmus+ KA229 pályázatra. A projektben még egy görög és egy belga iskola vesz részt. Ez a pályázat diákcsere programra szól. Arra biztatjuk a tanulóinkat, hogy jelentkezzenek a SWAP csapatba, amely a projektet megvalósítja.

A projektünk adatai:

Név: SWAP (Students against Water and Air Pollution)

Időkeret: 2020 szeptember – 2022 június (a Covid-járvány miatt egy év rendkívüli hosszabbítás lehetséges)

Korosztály: 13-16 év (7., 8. és 9. évfolyam - kizárólag Karolinás gyerekek jelentkezhetnek), felmenőleg

Téma: figyelemfelkeltés és aktív munka az élővizek (különösképpen a Tisza) szennyezettsége ellen

Munkanyelv: angol (és magyar, természetesen)

Munkacsoportok: minden diák részt vesz a fő tevékenységekben, emellett egy média és egy informatika csoport külön feladatokat is végez

Kommunikáció: Microsoft Teams

Tevékenységek:

• tanulás (szemináriumok és kiscsoportos gyakorlati tevékenységek)
  • tanulmányi kirándulások (pl. Fehér tó, Mártély, Maros) tanévenként 4-5 alkalommal
  • hulladékmentesítés a Tisza mentén