Az online népdaléneklési versenyek eredményei

Több éves hagyomány már, hogy az énekelni szerető nagycsoportos óvodások összegyűlnek iskolánkban, hogy egy hangulatos délutánon bemutassák megtanult dalcsokraikat. Idén ez egy kicsit másként történt.

A szegedi Karolina Óvoda, Ált. Isk. és Gimn. népdaléneklési versenyt rendezett a város nagycsoportos óvodásainak 2021 novemberében. A rendhagyó megmérettetésre a város 3 óvodájából 12 gyermek felvétele érkezett meg, közülük a következőket díjazta a zsűri ( Éderné Erki Kornélia és Zsováné Palotai Gabriella):

  1. Rácz Kinga Natasa (Fénysugár Kat. Óvoda)
  2. Dankó Bence (Fénysugár Kat. Óvoda)

Makra Janka (Építő Utcai Óvoda)

  1. Palotás Kamilla Dalma (Karolina Óvoda)

Vass Véda Milla (Fénysugár Kat. Óvoda)

László Alex (Fénysugár Kat. Óvoda)

Köszönet a felkészítőknek és a szereplő gyerekeknek!
Zsováné Palotai Gabriella (szervező)

 

Az iskola rendezte meg 2021 novemberében az alsó tagozatosok megyei népdaléneklési versenyét. Ez a verseny rendhagyó módon online került megrendezésre. A megye 6 iskolájából 14 versenyző nevezett. A következő eredmények születtek:

1-2. évfolyam (I. korcsoport)

 

I.Csőr Adél (Piarista Mestertanoda)

felk.: Fábri-Ivánovics Tünde

II. Tóth Róza Emma (Szegedi Karolina)

felk.: családja

II. Kiss Anna Réka (Bonifert Domonkos Ált. Isk.) felk.: Gedó Gabriella

III. Novák Hunor Endre (Tabán Általános Iskola) felk.: Szabóné Z. Nagy Diána

III. Gécs Virág Júlia (Bonifert Domonkos Ált. Isk.) felk.: Gedó Gabriella

3-4. évfolyam (II. korcsoport)

 

I.Szűcs Sarolta (Tisza-parti Ált. Isk.)

felk.: Nagy Ágnes

I.Sipos Kata (Szegedi Karolina)

felk.: családja és Noé Gabriella

II. Keszeli Noémi (Szegedi Karolina)

felk.: családja és Ferentziné Lovász Márta

III. Vértényi Frida Rebeka (Szegedi Tabán Ált. Isk. és AMI)

felk.: Szabóné Z. Nagy Diána

 

Köszönet illeti a felkészítőket, a zsűrit (Éderné Erki Kornélia, Zsováné Palotai Gabriella) és elsősorban a versenyzőket, akik bátran alkalmazkodtak az online verseny okozta kihíváshoz.
Zsováné Palotai Gabriella (szervező)

 

Előzmények a Karolinában

A vírushelyzet átírta a minden évben megrendezésre kerülő alsós népdaléneklési versenyünket, de alkalmazkodtunk a meglévő viszonyokhoz, és idén is sikerült megrendezni a több mint 10 éves hagyományra visszatekintő megmérettetést.

A megyei alsós népdaléneklési verseny iskolai fordulóját 2021. november 16-án tartottuk meg iskolánkban. Mivel több versenyző is karanténban volt, ők videófelvételt küldtek, hogy a zsűri dönthessen, kik azok, akik képviselhetik iskolánkat a  versenyen. 19 kisgyermeket sikerült meghallgatni vagy élőben, vagy online, akik közül a következőket díjazta a zsűri:

I.korcsoport (1-2. osztály):

Továbbjutók a megyei versenyre: Csőr Adél (2.a) és Tóth Róza Emma (2.c)

II. Doszpod Luca (2.c), Lele Zita Sára (2.c), Nagy Veronika (2.b)

III. Fábri Mária (1.a), Schoblocher Domonkos (2.c)

 

II.korcsoport (3-4. osztály):

Továbbjutók a megyei versenyre: Sipos Kata (3.b), Keszeli Noémi (3.a)

II. Kiss Bernadett (3.a)

III. Varga Laura (3.b)

Gratulálok a versenyzőknek és felkészítőiknek!
Zsováné Palotai Gabriella (szervező)