Teremtésvédelmi szemléletformáló és akciótervező hétvége a kollégiumban

A program során játékkal, csoportos feladatokkal és beszélgetésekkel dolgoztuk fel a témát. Az őket körülvevő világgal összefüggő aggodalmaikat is megfogalmazhatták a fiatalok, elsősorban azt, hogy bizonytalannak és némiképp tehetetlennek érzik magukat a globális problémákkal kapcsolatban. Amikor azonban figyelemfelkeltő kisfilmet kellett készíteniük az egyik általuk választott problémáról, ők maguk fogalmazták meg, hogy az odafigyelés, a másokkal való törődés, saját érdekről való lemondás, vagy a másik tiszteletben tartása mennyit segít a világ jobbá tételében és a gondok megoldásában. A Hotel Ruanda és a True Cost című filmet is megnéztük a hétvégén, s mindkettő kapcsán érdekes kérdésekről, felismerésekről beszélgettünk. Végül a kollégiumi életünkben fontos teendőket fogalmaztuk meg, melyek hátterében szintén a másikra való odafigyelés áll. A kitűzött célok megvalósulására év végén fogunk reflektálni.
 

A műhelyhétvégén készült fotók IDE kattintva megtekinthetők.

2023. április 21.