El Greco kiállítást néztek a kollégisták Budapesten

A gyönyörű napsütéses januári szombaton Budapestre érkezve végigsétáltunk az Andrássy úton, majd megérkezve a Hősök terére kis csapatokban ismerkedtünk a millenniumi emlékmű szobraival. Ezután a Szépművészeti Múzeum El Greco kiállítását tekintettük meg, mely - a nagy tömeg ellenére - a fiatalok többségének tetszett. Az egyiptomi gyűjteményben leginkább a múmiák arattak sikert és az interaktív játékok. A múzeumi program után a Városligetet fedeztük fel. Kis csoportban, térkép alapján az új Néprajzi Múzeumot, a Zene házát, a műjégpályát, a Széchenyi Gyógyfürdőt és a Vajdahunyad várát kellett felkeresni, és ott ötletes képet csinálni. A nap mindkét játékos feladatát később díjaztuk. Bár fárasztó volt a nap, sokaknak még arra is maradt energiája, hogy az Andrássy út szép épületeit megcsodálja.

A műhelyhétvégén készült fotók megtekinthetők IDE kattintva. 

2023. január 26.