2021. májusi műhelyhétvége

A májusi és egyben idei első műhelyhétvégén megfogyatkozott számban vettek részt a kollégisták, mert a koronavírus oltás miatt többen hazamentek – de aki itt maradt az péntek este pattogatott kukoricával nézett filmet 😊

Másnap kimentünk a szegedi Téli-kikötőbe, ahol kincskeresést folytattunk a boszorkánymentes dzsindzsában. Az 1728. július 23-i szegedi nagy boszorkányper részletei, szereplői elevenedtek meg a játék során, melynek fő célja az volt, hogy az elrejtett kincset, az áldozatok után maradt 12 amulettet megtalálják a résztvevők. A kincskeresés nem volt egyszerű feladat: boszorkányok által összekevert betűkből lévő írást kellett megfejteni, jelzéseket kell figyelni, kirakót kellett összerakni, bele kellett varrni a zsákba az esőcseppet - különféle eszközök segítségével, melyekből összesen csak egy volt. A feladatmegoldásokért cserébe eszközt vagy térképrészletet kaptak a csapatok, és csak egymás segítségével tudták megoldani a feladatokat vagy megtalálni az amuletteket. Az egész játék arra épült, hogy kooperáljanak, együttműködjenek, miközben mozogtak a folyóparton. Délutánra értünk vissza, az időjárás igen kegyes volt hozzánk, mert fokozatosan jött a front, és másnap vasárnapra már nagyon esős idő lett. Szombaton még elmentünk misére, és este újabb pattogatott kukoricás filmezést rendeztünk. A vasárnap pedig nyugodtan, tanulós, kimenős napként telt, melynek a késő délutánját egy kosárlabdázás és beltéri tollasozás koronázta meg.

Ahogy egyik kollégistánk fogalmazott: „Bár nem voltunk sokan, de most kifejezetten baráti, melegszívű volt a hangulat egész nap ! „ 😊

Képek elérhetőek itt: https://photos.app.goo.gl/WvXBQZFxPHoFjMzg8

 

2021. május 25.