Sikeres érettségi vizsgák

Sikeresen lezajlottak a 2022. május-júniusi érettségi vizsgák iskolánkban is.

12. évfolyamon összesen 60 fő szerzett érettségi bizonyítványt, míg a 11. évfolyamosok közül 37 tanuló tett előrehozott vizsgát angol ill. német nyelvből, valamint informatikából.

Szeretnénk kizárólag a legkiemelkedőbb eredményeket megosztani, melyek azt bizonyítják, hogy a közös tanár-diák munka milyen sikeres is tud lenni. Természetesen az alább felsorolt eredményeken kívül sok közel hasonló százalékok születtek, de itt most a teljesség igénye nélkül a legeslegjobbakat említjük meg.

A 12. évfolyamon az alábbi eredményeket érték el tanulóink:

Magyar nyelv és irodalom (középszint): 32 tanuló ért el jeles (5), azaz 80% feletti eredményt, közülük:

• két tanuló 98%-os,
  • egy tanuló 97%-os,
  • négy tanuló 96%-os,
  • egy-egy tanuló pedig 95% ill. 94%-os eredményt ért el.

Matematika (középszint): 17 tanuló ért el jeles (5), azaz 80% feletti eredményt, közülük:

• egy tanuló 98%-os,
  • egy-egy tanuló pedig 96% ill. 95%-os eredményt ért el.

Történelem (középszint): 25 tanuló ért el jeles (5), azaz 80% feletti eredményt, közülük:

• egy tanuló egyetlen hiba nélkül 100%-ot ért el, emellett
  • egy tanuló 97%-os,
  • egy tanuló 96%-os,
  • három tanuló 92%, valamint 90-90%-os eredményt értek el.

Informatikából a legjobb emelt szintű eredmények 88% és 94%.

Az EMELT SZINTŰ vizsgákon belül a legtöbb tanuló az idegen nyelvet részesítette előnyben, mivel a gimnáziumi képzésünk az emelt szintű nyelvoktatásra épül.

Angol nyelvből emelt szinten: összesen 20 tanuló ért el jeles (5) érdemjegyet, ezen belül:

• egy tanuló 95%-os,
  • egy tanuló 93%-os,
  • emellett hat tanuló 80% feletti eredményt ért el a 20 tanulóból.

Német nyelvből emelt szinten 6 tanuló ért el jeles (5) érdemjegyet, közülük

• a legjobb eredmény 88%-os,
  • de született 87%-os, 82%-os eredmény is.

A legalább 60%-os emelt szintű érettségi középfokú (B2) komplex nyelvvizsgával egyenértékű. A végzős diákok között az érettségivel együtt közel 50 középfokú nyelvvizsga született.

Magyar nyelv és irodalom tantárgyból ritka, hogy valaki az emelt szintet választja, mivel a vizsga igen összetett és komplex. Ebben a tanévben egy jeles (5) született 82%-kal.

Matematikából emelt szinten 3 jeles (5) született:

• a legjobb eredmény 94%-os,
  • valamint egy másik tanuló 72%-kal kapott ötöst.

Történelem tantárgyból emelt szinten 5 db jeles (5) osztályzat született, melyek közül 83% a legjobb százalékos eredmény.

Informatika tantárgyból emelt szinten 2 db jeles (5) született, ezek közül:

• egy tanuló 94%-ot,
  • a másik diák pedig 88%-ot ért el.

Földrajz tantárgyból egy tanuló vizsgázott emelt szinten, ő 76%-kal kapott ötöst.

Fizika tantárgyból egy tanuló szerzett jeles (5) osztályzatot. Igaz ő "csak" 66%-ot ért el, de külön kiemelendő, hogy maximális pontot (50 pontot) kapott a szóbeli vizsgájára.

11. évfolyamon 37 tanuló tett előrehozott érettségit informatikából és/vagy idegen nyelvből.

Angol nyelvből középszinten 19 tanuló vizsgázott, közülük 18 tanuló jeles (5) osztályzatot kapott:

• tíz tanuló 96% vagy afeletti százalékot,
  • egy tanuló 99%-os eredményt ért el.
  • egy tanuló emelt szintű vizsgát tett és 98%-ot ért el.

Német nyelvből 12 tanuló vizsgázott és 11 tanuló kapott jeles (5) osztályzatot. A legjobb eredmény 98% lett, de szorosan ott vannak mögötte a többiek is 95-96-98%-kal.

Informatikából a legkiemelkedőbb vizsga egy emelt szintű 98%-os érettségi.

Gratulálunk minden tanulónak és szaktanáraiknak az elért eredményekhez!