COVID eljárásrend

Tisztelt Szülők!

A Csongrád-Megyei Kormányhivatal új eljárásrendet adott közre a COVID fertőzésekkel kapcsolatban, ami 2022. szeptember 12. óta érvényes.

Igazolt COVID fertőzöttekre vonatkozó eljárásrend

- A karantén 7 napig tart, ha valaki láztalan és nincsenek tünetei akkor a 7. nap után  közösségbe mehet.

- A karantén 5. napján lehet végezni tesztet és ha nincsenek tünetek és a teszt is negatív, akkor lehet közösségbe menni.

- Mindez a tünetmentes fertőzöttekre is igaz, addig kell otthon maradni, amíg nem  negatív a tesztje, de legalább 5 napig.

KONTAKTOKRA vonatkozó eljárásrend:

- Aki fertőzöttel szoros kapcsolatba került a tünetek megjelenése előtti két napban, vagy a mintavétel előtt két nappal, az  5 napig köteles szájat és orrot eltakaró maszkot hordani.

- Szoros kapcsolatnak minősül:

• egy háztartásban él;
  • zárt légtérben tartózkodott (2 méteren belüli távolság és 15 percnél hosszabb idő) [pl. munkahelyen egymás közelében, iskolában egy osztályteremben];
  • közvetlen fizikai kapcsolatba került új koronavírussal fertőzött személlyel (pl. kézfogás útján);
  • védőeszköz alkalmazása nélkül új koronavírussal fertőzött beteg váladékával érintkezett (pl. ráköhögtek vagy szabad kézzel ért használt papír zsebkendőhöz).

Az óvodára és a kollégiumra vonatkozó speciális szabályok tekintetében keressék az óvoda ill. a kollégium vezetőjét.

Kérem fentiek tudomásulvételét és betartását!

Szeged, 2022. szeptember 12.

Tisztelettel:

Mezeyné Szatmári Tímea