Testvérosztály program - busójárás

Az innováció tömör tartalmi leírása:
Iskolánk két testvérosztálya, a 2.b és a 10.a osztály intenzív kapcsolatot ápol egymással. Februárban egy közös kirándulásra vállalkoztunk Mohácsra, hogy részt vegyünk az ez évben is megrendezett busójáráson. Erre az eseményre közös felkészülést tartottunk, a program lebonyolítása után közös volt a visszatekintés, és az értékelés is.

Az innováció újdonságértéke az intézmény életében:
Intézményünk szerkezetét tekintve kiváló lehetőség adódik arra, hogy kisiskolásaink szervezett keretek közt is kapcsolatot tarthassanak fent gimnáziumi osztályok diákjaival. Évről évre igyekszünk ezzel a lehetőséggel élni, és közös programokat szervezünk évente több alkalommal is. (Mikulás, majális, hó csata…) Ezek közé sorolható a februári közös kirándulásunk Mohácsra, melynek során betekintést szerezhettek a kisebb gyerekek a nagyok életébe, és a nagy lányok is, kikből javarészt hamarost édesanyák válnak, tapasztalatokat szerezhettek a kilenc évesek világáról. Mindezt olyan körülmények közt tehettük, ahol közvetlen közelről néprajzi ismeretekben is gazdagodhattunk.

Az innovációt bemutató egyéb dokumentumok