Hivatalos‎ > ‎Kiemelt hirdetések‎ > ‎

Könyv-papír-olló verseny

Gábor Szélpál, 2018. okt. 4. 1:31   [ frissítve: 2018. okt. 26. 0:56, felhasználó: Mária Kisvárdainé Dusa ]

A szegedi Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium 11. alkalommal rendezi meg a „Könyv-papír-olló" országos angol és német nyelvi irodalmi szövegfeldolgozó-versenyt 2019. március 22-én két kategóriában, 5-8. osztályos tanulók számára.

A verseny célja az idegen nyelven való olvasás népszerűsítése és egy könyv kreatív feldolgozása. A felkészülés során egy irodalmi mű rövidített változatát kell elolvasniuk a versenyzőknek - ezért a vetélkedő címében a könyv. Az első fordulóban egy plakátot készítenek a csapattagok - a címben ezt jelzi az olló. A második fordulóban először egy 60 perces feladatlapot oldanak meg (ez a papír), majd egy ötperces színdarabot adnak elő, amit a csapat a felkészülés során előre megír és begyakorol.

A részletes versenykiírás és a jelentkezési lap a Könyv-papír-olló honlapján található itt: https://sites.google.com/site/konyvpapirollo/home