Hivatalos‎ > ‎Kiemelt hirdetések‎ > ‎

ÁRRAL SZEMBEN - 8. Ökumenikus Diákfilmszemle

Gábor Szélpál, 2019. febr. 4. 23:49

8. Ökumenikus Diákfilmszemle (2019. május 25

a katolikus, református és evangélikus iskolák tanulói számára

Az Evangélikus Pedagógiai Intézet, a Magyarországi Református Egyház Zsinati Oktatási Irodája, a Katolikus Pedagógiai Intézet valamint a Budapesti Piarista Gimnázium meghirdeti 8. országos filmszemléjét a katolikus, református és evangélikus általános- és középiskolák diákjai számára.

Résztvevők: I. korcsoport: 5-8. évfolyamon tanulók,

II. korcsoport: 9-12. évfolyamon tanulók.

Egy alkotó vagy alkotócsoport legfeljebb három filmmel pályázhat,

egy iskolából több csoport is indulhat.

A filmek témája: I. Kiemelt téma kategória: ÁRRAL SZEMBEN -

Amikor sikeresen megküzdünk a kihívásokkal.

II. Szabadon választott kategória: Bármilyen témában ábrázolhatják

az alkotók azt, ami őket megragadta, foglalkoztatja, amit életük komoly vagy humoros eseményeivel kapcsolatban filmre valónak ítélnek. www.okudiakfilm.hu

A filmek műfaja: Tetszőleges. Lehet dokumentumfilm, kistájékfilm, etűd, animáció, reklám, klip, stb.

A filmek időtartama: Nem haladhatja meg a 8 percet.

A filmek szellemisége: A beküldött műveknek az általános emberi értékeken túl hitünk értékeit is tiszteletben kell tartaniuk. Nem szükséges vallási témát érinteniük, lehetnek humorosak, ironikus hangvételűek, probléma-felvetők, de fontos, hogy az élet evangéliumi szemléletével összhangban álljanak.

Pályázási feltételek: Diákfilmszemlénken azok a filmek kerülhetnek vetítésre, amelyek megfelelnek a szemle weboldalán (www.okudiakfilm.hu) az AKTUÁLIS menüpontban található részletes versenyszabályzat pontjainak. A nevezési lapon a pályázó aláírásával tanúsítja e szabályzat tudomásul vételét.

Nevezési lap: Szintén a weboldalunk AKTUÁLIS menüpontjából tölthető le. Nevezési díj nincs.

A beküldendő filmek formátuma: HD (25p, 50i, vagy 50p) vagy video-DVD (részletek a nevezési lapon).

Beküldési határidő (a film és a nevezési lap postára adásának határideje): 2019. május 2. csütörtök 24 h.

Beküldési cím: Budapesti Piarista Gimnázium, 1052 Budapest, Piarista u. 1., vagy személyesen is beadható a Piarista Gimnázium portáján. A borítékra jól láthatóan kérjük ráírni: DIÁKFILMSZEMLE.

Az ökumenikus előzsűri szakmai és tartalmi szempontok figyelembe vételével választja ki a döntőbe kerülő, a szemlén vetítendő alkotásokat. A beküldött filmek alkotóit 2019. május 18-ig értesítjük a döntésről.

A szemle ünnepélyes, nyilvános bemutatója 2019. május 25-én, szombaton délelőtt 10 órakor lesz a Sapientia Főiskola Auditorium Maximum termében (Budapest, V. Piarista köz 1.). A vetítés után a zsűri a közönség előtt értékeli a bemutatott alkotásokat, majd kihirdeti a kategóriák győzteseit, és átadja a díjakat.

A szemle díjai: Az ÁRRAL SZEMBEN témát a két korcsoportra bontva díjazzuk, a szabadon választott témát egyben. A díjak videofelszerelések és videostúdió-tartozékok a következő értékben: három 1. díj egyenként 80.000 Ft, három 2. díj egyenként 50.000 Ft, három 3. díj egyenként 30.000 Ft.

E díjakon túl (szintén tárgyjutalommal járó) különdíjakat és dicséreteket is adunk ki.

További információk: www.okudiakfilm.hu, illetve a filmszemlével kapcsolatos bármilyen jellegű kérdés-sel a szemle főszervezőjéhez, Wettstein József piarista tanárhoz lehet fordulni: wettstein.jozsef@gmail.com