Hivatalos‎ > ‎Kiemelt hirdetések‎ > ‎

Általános tájékoztató a tankönyvosztásról

Mária Kisvárdainé Dusa, 2019. szept. 8. 0:52

A 2019/2020. tanévre vonatkozóan a tankönyvek átadásának menetéről az alábbiak szerint tájékoztatjuk Önöket.

Az általános iskola 1-2-3-4-5-6-7-8. osztályaiban, valamint a gimnázium 5-6-7-8-9. évfolyamán a diákok ingyen, azaz térítésmentesen kapják meg a könyveket.

Fizetős diákok:

·       A Kello a fizetős diákok számláit (10-11-12. évfolyam) egyben küldi ki az iskolákba 2019. augusztus 21 – 31. között.

·        A számlát a szülő/diák a tankönyvekkel együtt kapja meg, az aláírandó átadás-átvételi bizonylat kíséretében, vagy egy regisztrációt követően a szülő által letölthető a szülői ügyfélkapu online felületről.

·        Befizetési időszak: 2019. augusztus 21. – szeptember 15. között (fizetési határidő: 2019. szeptember 15.).

• Befizetés módjai: készpénzben, bankkártyával, valamint a Magyar Posta által elfogadott fizetési módokon, banki átutalással, illetve bankkártyával online módon a szülői felületen keresztül.

Fizetős diákok esetében, ha a leszállított és átvett tankönyvekre nincs szükség, a szülő 2019. szeptember 15-ig saját költségén visszaküldheti azokat a KELLO részére. Visszaküldeni csak hibátlan, adott évben rendelt, új tankönyveket lehet (a visszaküldött tankönyvekkel együtt kérünk küldeni egy elállási nyilatkozatot, mely tartalmazza a visszaküldött tankönyvek pontos listáját.)

A költségek megfizetéséről a szülőnek/gondviselőnek kell gondoskodnia.

Visszaküldési cím: Könyvtárellátó Nonprofit Kft. (Üllői raktár) Budaörs, OLK 1000.

Visszaküldés esetén minden esetben kérjük feltüntetni a megrendeléssel érintett diák/szülő adatait, visszautalás szükségessége esetén (a tankönyvet már kifizették) a bankszámla adatokkal együtt!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a tankönyv végső megrendelője a tanuló, így az átvételre is a tanuló és/vagy törvényes képviselője jogosult.

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a 2019/2020-as tanévben a Kello bankszámlaszáma, melyre a befizetéseket/utalásokat küldhetik, a következő:

64400068-30107825-11100049

(Banki átutalás esetén a közleményben mindenkor szerepelnie kell a tanuló nevének, 11 jegyű oktatási azonosítójának, vagy a számlán található ST-kódjának.)

Ügyfélszolgálat elérhetősége:

A KELLO Ügyfélszolgálatának központi telefonszáma: +36 1 237 6900

E-mail cím: ugyfelszolgalat@kello.hu

A Könyvtárellátó Nonprofit Kft. levelezési címe: 1391 Budapest Pf.: 204.

Ingyenes diákok:

Az ingyenes diákok (csak a 10-11-12. évfolyam!) esetében kérjék a Csongrád Megyei Kormányhivatal által kiadott igazolásoknál, hogy legalább 1 évig legyenek érvényesek.

OTTHONRÓL IS MEG LEHET IGÉNYELNI

E-MAIL-BEN A CSALÁDI PÓTLÉKRÓL AZ IGAZOLÁST

Az ingyenes tankönyv támogatáshoz FONTOS a kinyomtatott igazolás!

Csongrád Megyei Kormányhivatal

Szegedi Járási hivatal

Családtámogatási és Társadalombiztosítási Főosztály

Családtámogatási Osztály

csaladtamogatas@csongrad.gov.hu

( HATÓSÁGI BIZONYÍTVÁNY családi pótlék folyósításáról)

Fontos ráírni, hogy a választ email-ben kérem.

Akinek a nevére érkezik a családi pótlék, az kérheti e-mail-ben az igazolást.

Fel kell tüntetni:

- az igénylő TAJ száma

- a gyermekek TAJ száma

Amennyiben bármilyen kérdésük van az 1-4. évfolyam tankönyv rendelésével, keressék Víg Ilona tanárnőt, tankönyvfelelőst (vigicu@gmail.com).

Az 5-12. évfolyam tankönyv rendelésével kapcsolatban pedig Ágó Mária tanárnőt, tankönyvfelelőst (agomarika@gmail.com) keressék.

Szeged, 2019. június 30.

Ágó Mária és Víg Ilona tankönyv felelősök