Hivatalos‎ > ‎

Kiemelt hirdetések


ÁLLÁSHIRDETÉSEK

Brigitta Szunyi,   [ frissítve ]


A Karolina Iskola általános és középiskolai osztályaiba keres
biológia-kémia szakos tanárt, aki: 
  • magas szintű együttműködési készséggel rendelkezik, 
  • nyitott az újszerű tanulásszervezési eljárásokra (pl. kooperatív módszerek, differenciálás, kompetencia központú oktatás, informatika alkalmazása), illetve ilyen irányú képzésekre, 
  • elkötelezett (vagy legalább nyitott) az iskola keresztény értékrendjére. 
Jelentkezni a szegedi.agnes@karolinaiskola.hu e-mail címen lehet a következő dokumentumok benyújtásával: 
  • szakmai önéletrajz
  • motivációs levél
  • diplomák másolata
  • esetleges ajánlások
Várható munkakezdés: 2018. augusztus 21. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A Karolina iskola általános és középiskolai osztályaiba keres matematika szakos tanárt, aki:
  • magas szintű együttműködési készséggel rendelkezik,
  • nyitott az újszerű tanulásszervezési eljárásokra (pl. kooperatív módszerek, differenciálás, kompetencia központú oktatás, informatika alkalmazása), illetve ilyen irányú képzésekre, 
  • elkötelezett (vagy legalább nyitott) az iskola keresztény értékrendjére.
Jelentkezni a szegedi.agnes@karolinaiskola.hu e-mail címen lehet a következő dokumentumok benyújtásával:
  • szakmai önéletrajz
  • motivációs levél
  • diplomák másolata
  • esetleges ajánlások
Várható munkakezdés: 2018. augusztus 21. 

Nyári táborok

Brigitta Szunyi, 2018. máj. 17. 1:08



A táborok feltöltése folyamatos. 


IDŐPONT 


TÁBOR MEGNEVEZÉSE 


SZERVEZŐ 


FELELŐS/TÁBORVEZETŐ 


HELYSZÍN 


BEFIZETÉS 

Június  18-22. 

Méhész 

 

elsősorban alsósoknak 

Karolina 

Szakál Zsolt 

Alsóvárosi Ferences Rendház és Öttömös 

előleget kérünk,

 

titkárságon

Június  18-22.

Természetvédelmi őrjáró

 

elsősorban alsósoknak

Karolina

Magos Gábor

Váriné Fejes Katalin

Karolina és külső helyszínek

előleget kérünk június 6-ig (10.000 Ft-ot),

 

titkárságon

Június  18-22.

 

 

Mustármag

 

1-5. évfolyam

Karolina

Noé Gabriella

Bereczné Erika

Kisházi Gábor

Ferentziné Lovászi Márta

Szeged és környéke templomai, plébániái

jelentkezés június 11-ig,

 

titkárságon

Június  18-22.

 

 

Kézműves tábor

Karolina

Guba Katalin

Karolina

jelentkezés a titkárságon

Június  25-29.

 

 

Hajómodell építő tábor

 

10 éves kortól

karolinás szülő

Sz. Kovács László

Karolina

jelentkezés június 20-ig,

 

titkárságon

Június 25-29.

Kommunikatív, játékos angol


3-5. évfolyam

karolinás szülő

Dr. Thékes István

Karolina

jelentkezés június 1-ig,

 

titkárságon

Július 3-7.

 

és

Július 10-14.

Sporttábor

 

nincs korhatár

karolinás tanár

Bereczki  Lajos

Karolina, Tiszapart

Bereczki Lajosnál

 

Július 7-12.

Hazataláló

Boldogasszony Iskolanővérek

és a  nagybecskereki Szathmáry Karolina Kollégiuma

Iskolanővérek

Vajdaság

jelentkezés a

titkárságon

Július  9-13.

 

Karate napközi

 

nincs korhatás

karolinás szülő

Stempel Zoltán

Karolina

Július 5-ig, titkárságon

Július 9-13.

Repülőmodell építő tábor

 

10 éves kortól

karolinás szülő

Sz. Kovács László

Karolina

jelentkezés június 29-ig,

 

titkárságon

Július  25-30.

Nagyszülő-unoka

Karolina

Tóthné Csompilla Márta

Balatonboglár

Május 1-ig, titkárságon

Június 18-24. és

Augusztus 10-16.

Bringa és kenutúra

karolinás tanár

Blahó Bence

Körösök vidéke

Blahó Bencénél











Adó 1+1 %-a

Brigitta Szunyi, 2018. máj. 17. 1:08

Kérjük, segítse adója 1%-ával intézményünk alapítványát, a SZEGEDI ISKOLANŐVÉREK ALAPÍTVÁNYT! 
Bankszámlaszáma: 12067008-00130151-00100008 
Adószáma: 18450558-2-06 

Kérjük, segítse adója 1%-ával a MAGYAR KATOLIKUS EGYHÁZAT! 
Technikai száma: 0011 

Köszönjük támogatásukat!


A 2016. évi szja 1 % összege: 831.432 Ft, melyet 2017 őszén utalt át a NAV az alapítvány számlájára.
Köszönjük mindazok támogatását, akik a személyi jövedelemadójuk 1%-át tavaly alapítványunknak ajánlották fel! Hálás szívvel köszönjük előre is az idei felajánlásokat!

Majális

Brigitta Szunyi, 2018. máj. 17. 1:07

2018. május 12-én szombaton ismét megrendeztük a Karolina Majálist. A majális idei témája "Itthon a Kárpát-medencében" volt. Számos programmal vártunk mindenkit. 

9.00 - 15.00 Foci a két pályán
Élő csocsó a nagyoknak kiépített pályán

9.30 Köszöntő beszéd (színpad)


9.32 Programismertetés (színpad)


9.30-tól folyamatosan:

Sátras árusítás

Kézműveskedés

Kicsiknek Játszóudvar

Alkotói verseny

Sátorszépségverseny

Játékudvar

3-4. osztályosok menetleveles versenye a majális alatt

5-8. osztályosok menetleveles versenye a majális alatt


9.30 - 13.00 PingPong (csarnok)


9.30 - 13.30 „MeseSarok a Szent György sarkán” (csarnok)


9.40 Farkas Viola tánccsoportjai (színpad)


Nyitótáncok:

4.a osztály:

A 4.a osztály néptáncos tanulói a következőkben somogyi táncokat fognak bemutatni. Koreográfiájukban megjelennek a tájegységre jellemző énekes népi játékok, a kanásztánc és a páros ugrós. Felkészítő tanáruk Farkas Viola. 

2.b osztály:

A 2.b osztály az idei tanév alatt sárközi népi gyermekjátékokkal és sárközi ugrós tánccal foglalkozott. A következőkben ebből láthatnak egy rövid összeállítást, melyet Farkas Viola készített.


3.c osztály:

A 3.c osztály az előző táncanyagoktól eltérően Erdélybe kalauzol bennünket. Felcsíki táncokat fog bemutatni a 3.c osztály, koreográfiájukban megjelenik a héjsza, a gólyás, a zsidós, valamint a cepper. Felkészítő tanáruk Farkas Viola.

 

9.55 - 10.05 Suhancok Néptáncegyüttes – Néptánc egyveleg amiben a cigánytánc, a verbunk, a botoló, és a legényes motívumai jelennek meg. (színpad)


10.00 - 14.00 Véradás (gyerekkönyvtár, Bálint Sándor terem)


10.00 - 12.30 Entyem-Bentyem Kosár (táncterem, táncterem melletti tankonyha)


10.00 - 11.00 Aszfaltrajzverseny (kockaköves udvar)


10.05 Karolinás Ovisok: Körtánc (színpad)


10.25 Suhancok: La Cosa Folkestra c. előadás, melynek rendezője Barnák László (színpad)


11.00 Hangszerbemutató 1-2. évfolyamosoknak (nagytornaterem)


11.00 Szegedi Ágnes bejelenti az óvoda ALAP(KŐ)KAVICS letételét, színpad ÜRES


11.30 Barboncás Társulat: Fekete kisasszony – vásári komédia (színpad)


12.30 – 13.30 EBÉD

Terítéken: Székelykáposzta és sütemény 

Ebéd alatti koncert: Bajkó Együttes


13.30 - 14.30 Diákjaink előadásai, műsorai (színpad)
  1. 2.a  osztály: Erdélyi népdalok, gyermekjáték - Felkészítő tanár: Vígh Ilona - Szűcs Klára

  2. 1.b-7.a osztály és az Iskola citerásai erdélyi népdalcsokrot adnak elő

  3. Kocsis Ádám 6.b-s tanuló kobozon játszik

  4. 3. a osztály: Gyermekjátékok - Felkészítő tanár: Guba Katalin

  5. Berecz Erika, 4.c A likaskő legendája udvarhelyszéki népmonda: A 4. c osztályosok a Székelyföldi legendáriumból választották ki A likaskő legendáját. Elképzelték, hogyan is hangozhatott el valamikor őseink előadásában, hogyan is hagyományozódott aztán tovább nagyszülőkről unokákra. 

  1. 3.c osztály: népdalcsokor - felkészítő tanár: Királyné Horváth Edit

  2. 4. a Máré-rap: A máréfalviak és a tatárok monda

  3. 3.B osztály előadása Kosztolányi Dezső: Sárika


13.30 Rusz Lajos apuka harcművészeti bemutatója (csarnok)


13.30 - 14.30 Csernik Szende Csihány csípte mesék c. előadás (csarnok sarkán a MeseSarokban)


14.00 Szentgyörgyváry Laura tánctanítása a 9-11 évfolyamnak és mindenki másnak (csarnok)


14.30 Ritmikus sportgimnasztikai bemutató (csarnok)


14.30 Eredményhirdetések: véradás, sátorszépség, aszfaltrajz, sütiverseny, közönségdíjas alkotói, és alkotói (színpad)

Előkészület a misére a színpadon


15.00 - 16.00 Mise (színpad)


17.00 - 18.00 Bajkó Együttessel Családi táncház (nagytornaterem)



A délmagyar.hu cikke a majálisunkról.




A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.


1. album:


https://photos.app.goo.gl/exHmxxwNrC1T4iv43
https://photos.app.goo.gl/exHmxxwNrC1T4iv43
https://photos.app.goo.gl/exHmxxwNrC1T4iv43
https://photos.app.goo.gl/exHmxxwNrC1T4iv43










2. abum:

https://photos.app.goo.gl/K827HwliFfC9Tlwc2
https://photos.app.goo.gl/K827HwliFfC9Tlwc2
https://photos.app.goo.gl/K827HwliFfC9Tlwc2
https://photos.app.goo.gl/K827HwliFfC9Tlwc2

Hittanverseny végeredménye

Brigitta Szunyi, 2018. máj. 17. 1:06

A Szent II. János Pál pápa és tanítása témájú Egyházmegyei Hittanversenyen az alábbi csapatok értek el dobogós helyezést: 

3-4 évfolyam: 

1. Isten 3 báránya - Mórahalom 
2. Hittan manók - Szegvár 
3. Isten útján járunk - Békéscsaba 

5-6. évfolyam:

1. Teen Angels - Csanádapáca
2. Sándorfalvi hittanosok - Sándorfalva
3. Remény gyermekei - Tömörkény

7-8. évfolyam:

1. Biblia hírnökei - Mórahalom
2. Elit keresztények - Orosháza
3. Fansi - Csanádapáca

Gratulálunk a nyertes csapatoknak!
A szervezők 

A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők: 

https://photos.app.goo.gl/t07J0xeQIL9bj8Mx2
https://photos.app.goo.gl/t07J0xeQIL9bj8Mx2
https://photos.app.goo.gl/t07J0xeQIL9bj8Mx2
https://photos.app.goo.gl/t07J0xeQIL9bj8Mx2

Új tanszakok indulnak a Karolina Művészeti Iskolában

Brigitta Szunyi, 2018. máj. 17. 1:05

Kedves Szülők! 

A 2018/2019. tanévtől a Karolina Művészeti Iskolában, a meglévő tanszakok mellé (zongora, orgona, furulya, fuvola, oboa, hegedű, cselló, gitár, trombita, magánének) új tanszakokat is indítunk: nagybőgő, klarinét, fagott

Jelentkezés: Flóra nővérnél (mflorassnd@gmail.com)

Boldogasszony kiállítás a Dómban

Brigitta Szunyi, 2018. máj. 17. 0:28

Boldogasszony kiállítás nyílt 2018. május 11-én a Szegedi Dóm Látogatóközpontban. 

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet munkatársai által szervezett tárlat fővédnöke Áder János köztársasági elnök, védnöke Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke, kurátora pedig Tóth Norbert, a Forrás Művészeti Intézet igazgatója. 

A kiállítás első állomása a budapesti Várkert Bazárban volt, ahonnan 2015-ben indult útjára a Kárpát-medencében. Kárpátalja, Erdély, a Délvidék, a Felvidék, majd a krakkói és a bécsi helyszínt követően 2018-ban tért vissza az anyaországba. 

A tárlaton ötvenöt meghatározó művész alkotásai láthatók, többek között, Jankovics Marcell, Gyulai Líviusz, Orosz István grafikája, Kő Pál és Melocco Miklós szobrai, Kubinyi Anna, Péreli Zsuzsa, Hager Ritta textil alkotása, Petrás Mária kerámiája, Incze Mózes, Somogyi Győző és Molnár János festményei.  

A gyűjtemény 2018. június 3-ig látható a Szegedi Dóm Látogatóközpontban.

A tárlat megnyitójára szeretettel várjuk az érdeklődő pedagógusokat, diákokat, szülőket!


"Ne féljetek" hittanverseny - A 2. FORDULÓ EREDMÉNYEI ÉS A 3. FORDULÓ TUDNIVALÓI

Brigitta Szunyi, 2018. máj. 2. 5:47

Kedves Kollégák és Versenyzők! 

Köszönjük a versenyző csapatok tagjainak és az őket felkészítő kollégáknak a munkáját! 

Kategóriánként az első hat csapatot szeretettel várjuk a 2018. május 12-én szombaton tartandó döntőre! (Ennek az az oka, hogy az intézményben építkezés zajlik, és az udvar egy nagy része le van zárva, így a létszám limitált.) 
A döntő résztvevőit a részletekről e-mailben tájékoztatjuk. 

Hittanos munkaközösség 



A II. forduló eredményei:


3-4. ÉVFOLYAM: 

Csengelei Superhármas  21 p.

Csengelei scholás lányok 21 p

A 3 muskétás (Csanádapáca) 20,5 p.

Keresztények (Csanádapáca) 20,5 p.

"Isten útján járunk" (Békéscsaba) 20,5 p

Ügyes kezek (Csanádapáca) 20,5 p.

Szuperlányok (Csengele) 20 p.

Isten 3 báránya (Mórahalom) 20 p.

Eötvös 3. (Orosháza) 20 p.

Zebedeus (Orosháza) 20 p.

Pátriárkák (Csanádapáca) 20 p

Szuper hittanosok (Csanádapáca) 20 p.

Szent Mihály Arkangyal (Szentmihály) 19,5 p.

"Gézengúzok" (Orosháza) 19,5 p.

Szivárvány!! (Szeged-Tarjánváros) 19 p.

Isten útján járva (Szeged-Tarjánváros) 19 p.

Hittan Manók (Szegvár) 19 p.

Keresztények (Kevermes) 17 p.

Ördög és angyalai (Tömörkény) 15,5 p.

Fehér galamb (Pusztaföldvár) 15,5 p.

Mózes gyermekei (Pusztaföldvár) 7 p.



5-6. ÉVFOLYAM: 


Halacskák (Makó) 18 p.

Szent Péter követői (Orosháza) 17,5 p.

Tiara (Orosháza) 17,5 p.

Vegyes (Csorvás) 17,5 p.

YES (Csanádapáca) 17 p.

Hívő atomok (Csanádapáca) 17 p.

 

Isten jobb keze (Csanádapáca) 17 p.

Teen Angels (Csanádapáca) 17 p.

Hógolyók (Csanádapáca) 17 p.

A pápa követei (Makó) 17 p.

Szikszaisok (Makó) 17 p.

3 tanítvány (Nagybánhegyes) 16,5 p.

Angyalok (Tömörkény) 16,5 p.

"Bea bandája" (Orosháza) 16 p.

Remény Gyermekei (Tömörkény) 16 p.

Karolinás Ministránsok (Szeged) 16 p.

Eötvös 5a (Orosháza) 16 p.

Katolikusok (Kevermes) 16 p.

Szent László Apácái (Mórahalom) 15,5 p.

Angyalok (Szeged-Felsőváros) 15 p.

Törpikék (Szeged- Felsőváros) 15 p.

A földvári szupercsapat (Pusztaföldvár) 15

Szent Imre liliomai (Pusztaföldvár) 15 p.

Ministránsok (Tömörkény) 14,5 p.

Hittudósok (Gyula) 14,5

Isten Bajnokai (Mórahalom) 14 p.

Síelő papok (Gyula) 13,5 p.

Mosolygós Bibliák (Gyula) 13,5 p.

Farkasok (Tömörkény) 12,5 p.

Isten imádók (Pusztaföldvár) 12 p.

Toutus tuus (Pusztaföldvár) 12 p.



7-8. ÉVFOLYAM: 


Jóska gyerek (Családapáca) 27 p.

Fansi (Csanádapáca) 27 p.

A Szentháromság küldöttei 27 p.

Biblia hírnökei (Mórahalom) 26,5 p.

"Elit keresztények" (Orosháza) 26,5 p.

A szent "háromság" (Kevermes) 24,5 p.

 

Wadovice (Gyula) 24 p.

Bálint Sándor csapat (Szeged- Szentmihály) 24 p.

Szentjánosbogarak (H. M. Vásárhely) 23.5 p.

"Az-Ok" (Kevermes) 23,5 p.

Angyalkák (Nagybánhegyes) 23 p.

Okostojások (Tömörkény) 22,5 p.

Hívek (H. M. Vásárhely) 22,5 p.

Szent Antal (Pusztaföldvár) 22 p.

Törpillák (Szeged- Felsőváros 21,5 p.

BRT (Szeged- Felsőváros) 18,5 p.




A II. forduló feladatlapjai innen letölthetőek:



Az I. forduló eredményei: 


3-4. osztály5-6. osztály7-8. osztály
Csengelei Superhármas 21 p.Halacskák (Makó) 18 p.Jóska gyerek (Családapáca) 27 p.
Csengelei scholás lányok 21 p.Szent Péter követői (Orosháza) 17,5 p.Fansi (Csanádaőáca) 27 p.
A 3 muskétás (Csanádapáca) 20,5 p.Tiara (Orosháza) 17,5 p.A Szentháromság küldöttei 27 p.
Keresztények (Csanádapáca) 20,5 p.Vegyes (Csorvás) 17,5 p.Biblia hírnökei (Mórahalom) 26,5 p.
"Isten útján járunk" (Békéscsaba) 20,5 p.YES (Csanádapáca) 17 p."Elit keresztények" (Orosháza) 26,5 p.
Ügyes kezek (Csanádapáca) 20,5 p.Hívő atomok (Csanádapáca) 17 p.A szent "háromság" (Kevermes) 24,5 p.
Szuperlányok (Csengele) 20 p.Isten jobb keze (Csanádapáca) 17 p.Wadovice (Gyula) 24 p.
Isten 3 báránya (Mórahalom) 20 p.Teen Angels (Csanádapáca) 17 p.Bálint Sándor csapat (Szeged- Szentmihály) 24 p.
Eötvös 3. (Orosháza) 20 p.Hógolyók (Csanádapáca) 17 p.Szentjánosbogarak (H. M. Vásárhely) 23.5 p.
Zebedeus (Orosháza) 20 p.A pápa követei (Makó) 17 p."Az-Ok" (Kevermes) 23,5 p.
Pátriárkák (Csanádapáca) 20 p.Szikszaisok (Makó) 17 p.Angyalkák (Nagybánhegyes) 23 p.
Szuper hittanosok (Csanádapáca) 20 p.3 tanítvány (Nagybánhegyes) 16,5 p.Okostojások (Tömörkény) 22,5 p.
Szent Mihály Arkangyal (Szentmihály) 19,5 p.Angyalok (Tömörkény) 16,5 p.Hívek (H. M. Vásárhely) 22,5 p.
"Gézengúzok" (Orosháza) 19,5 p."Bea bandája" (Orosháza) 16 p.Szent Antal (Pusztaföldvár) 22 p.
Szivárvány!! (Szeged-Tarjánváros) 19 p.Remény Gyermekei (Tömörkény) 16 p.Törpillák (Szeged- Felsőváros 21,5 p.
Isten útján járva (Szeged-Tarjánváros) 19 p.Karolinás Ministránsok (Szeged) 16 p.BRT (Szeged- Felsőváros) 18,5 p.
Hittan Manók (Szegvár) 19 p.Eötvös 5a (Orosháza) 16 p. 
Keresztények (Kevermes) 17 p.Katolikusok (Kevermes) 16 p. 
Ördög és angyalai (Tömörkény) 15,5 p.Szent László Apácái (Mórahalom) 15,5 p. 
Fehér galamb (Pusztaföldvár) 15,5 p.Angyalok (Szeged-Felsőváros) 15 p. 
Mózes gyermekei (Pusztaföldvár) 7 p.Törpikék (Szeged- Felsőváros) 15 p. 
 A földvári szupercsapat (Pusztaföldvár) 15 p. 
 Szent Imre liliomai (Pusztaföldvár) 15 p. 
 Ministránsok (Tömörkény) 14,5 p. 
 Hittudósok (Gyula) 14,5 
 Isten Bajnokai (Mórahalom) 14 p. 
 Síelő papok (Gyula) 13,5 p. 
 Mosolygós Bibliák (Gyula) 13,5 p. 
 Farkasok (Tömörkény) 12,5 p. 
 Isten imádók (Pusztaföldvár) 12 p. 
 Toutus tuus (Pusztaföldvár) 12 p. 



Az I. forduló feladatlapjai innen letölthetőek: 



Amint tudjátok, a visszajelzések és tapasztalatok alapján minden évben igyekszünk javítani a verseny színvonalán. Az eddigiek alapján a következő változásokat szeretnénk bevezetni:

- a megoldott feladatlapot, egyéb, általunk kért anyagot pl. rajz CSAK postai úton küldjétek a Karolina Iskola 6725 Szeged Szentháromság u 70-76 címre

- a megoldott feladatlapra mindkét fordulónál  írjátok rá :

- a csapat nevét

- a hitoktató nevét

- az iskola vagy plébánia nevét

- település nevét, ahonnan jöttetek

és kérünk titeket , hogy a csapat nevén már a későbbiekben ne változtassatok akkor sem, ha esetleg a tagok változtak

- kérjük, hogy a fair play érdekében minden csapat önálló megoldást adjon be, külön csapatnévvel


Bármilyen felmerülő kérdésben állunk rendelkezésetekre telefonon (06205322699), facebookon (Timi Mezeyné Szatmári), e-mailben (bugecius kukac gmail.com) és persze személyesen


Jó versenyzést kívánunk!

A Karolina Iskola hitoktatói

II. Karolina Gála

Brigitta Szunyi, 2018. ápr. 21. 0:44

2018. április 19. 

Program: 

1.       Pinnyey Zsóka 5.A zongora – Tálossy Katica 6.A fuvola 


2.       „Tüzérnek soroztak” kobozkíséretes ének 

Előadja: Kocsis Ádám 6.b 

Felkészítő tanár: Fábri Géza 


3.       Néptánc bemutató

Előadja : a 4. évfolyam tánccsoportja

Felkészítő tanár: Farkas Viola


4.       Vörösmarty Mihály: Petike

Előadja: Somorjai Janka 4. b

Felkészítő tanár: Vilmos Zita


5.     César Franck: Az őrangyal

Előadja: Pálföldi Csenge Vivien és Baracsi Luca - ének

Zongorán kísér: Csikós Szelezsán Beáta

Felkészítő tanár: Baranyi-Dulics Tímea

6.     Liszt Ferenc: d-moll etűd

Előadja: Bucskó Gergely - zongora

Felkészítő tanár: Hegedűsné Dobai Csilla

7.       Kányádi Sándor Nyergestető 

Előadja: Pfeiffer Csanád  4.b

Felkészítő tanár: Vilmos Zita


8.     Halmos László: Szerelem

Előadja: Bak Zsófia, Czagány Réka, Keszeli Viola - ének

Felkészítő tanár: Baranyi-Dulics Tímea


9.       Mark Twain: Ádám és Éva naplója, részlet

Előadja: Vilmos Etelka 11.A - Tanács Patrik 11.B

Felkészítő tanár: Szabó Mária


10.   FitKid akrobatikus táncbemutató: előadja: 

                             Szőnyi Noémi 5.c 

Szabó Nóra 11.A

FitKid Szeged


11.   Kosztolányi Dezső: A megvadult írógép, előadja: Magos-Dóra Lili 11.A

Felkészítő tanára: Szabó Mária


12.   Csajkovszkij: Melódia

Előadja: Sztathatosz Sebestyén-hegedű

Zongorán kísér: Csikós Szelezsán Beáta

Felkészítő tanár: Szecsődi Ferenc

( Ráadásszám: Paganini: Caprice No 24 )


13.   Társastánc bemutató

előadja: Szalai Dénes 11.A  és Balla Petra

Pro-art Táncstúdió


14.    Kodály Zoltán: Egyedem, begyedem

Előadja: Karolina Leánykar, vezényel: Lázár Tamás


15.   Karai József: Estéli nótázás

Előadja: Karolina Ifjúsági Vegyeskar

Zongorán közreműködik: Csikós-Szelezsán Beáta, vezényel: Lázár Tamás

Kísérőrendezvény: Képzőművészeti kiállítás a színpad mellett, felkészítő tanár: Falcione Sarolta


A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://photos.app.goo.gl/hom6vHFf8pASvWFX2
https://photos.app.goo.gl/hom6vHFf8pASvWFX2
https://photos.app.goo.gl/hom6vHFf8pASvWFX2
https://photos.app.goo.gl/hom6vHFf8pASvWFX2

Papok és szerzetesek látogatása a Karolinában

Brigitta Szunyi, 2018. ápr. 19. 6:42   [ 2018. ápr. 19. 6:43 frissítve ]

2018. április 5-én intézményünk a pápai Szalézi Egyetem posztgraduális képzésén résztvevő papokat és szerzeteseket, akik a magyarországi hitéletről gyűjtöttek tapasztalatot Budapesten és Szegeden. Ennek keretében meglátogatták a Karolinát. 
Az intézményben tett sétát követően a hitoktatók ismertették az iskolai hitoktatás rendszerét, a lelkigyakorlatok struktúráját és az iskolai lelki programok rendjét az 5.-12. évfolyamon. Majd a témával kapcsolatos kérdésekről kellemes beszélgetés alakult ki. A program részleteiről a Magyar Kurírban olvashatnak bővebben.
 
Mezeyné Szatmári Tímea
igazgatóhelyettes

Fotó: Magyar Kurír

1-10 of 49