A Zene Világnapja

Brigitta Szunyi, 2017. szept. 28. 3:09   [ 2017. okt. 12. 3:22 frissítve ]
2017. október 1. A zene világnapja.

Ebben az évben néhány újítással szerettük volna még közelebb hozni a klasszikus zenét a diákokhoz, kollégákhoz, szülőkhöz.

Október 2-án hétfőn reggel az iskola portájánál fuvola és gitár hangjain megszólaló ismert dallamok fogadták az iskolába érkezőket.

Matiné koncert jelleggel iskolánk zenetanárai reggel nyolc órakor a Szent György csarnokban az iskola 5-12 osztályos diákjai részére tanári Mini koncertet adtak, mely indította az egész napot és hetet.

A nap zárásaként, a Szentlélek kápolnában Zene világnapi tanári koncert hívogatta a kollégákat, gyerekeket, szülőket, ismerősöket.

J. S. Bach orgona hangjai, Vivaldi oboa, hegedű, ének dallamai, Fürstenau, Kronke , Grieg bécsi illatú fuvola és gitár hangjai, Pejtsik Péter cselló húrokat zengető Stonehenge- i világa és Boëlmann orgona hangjai zongora átiratban varázsolt el mindenkit, előadót és hallgatót egyaránt.