Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Gimnázium‎ > ‎

Versenyeredmények


2017-es év versenyeredményei

U12-es futballcsapat 2016/2017

Magos-Dóra Márton eredményei a focicsapat tagjaként: 

57 bajnoki vagy kupa tétmérkőzés!!
Ebből 56 győzelem, 1 vereség
Gólarány: 1668-712 (átlagban 29,3-12,5)
Cell Cup 1. hely
Zágráb torna 1. hely
Ada torna 1. hely
II. Varga István Kupa 1. hely
Főnix Kupa 1. hely
Országos Gyermekbajnokság 3. hely


Könyvtári verseny

2017. június 6-án tartottuk az immár 7. alkalommal megrendezett könyvtári verseny eredményhirdetését, amelynek idei témája az egészség volt. A versenyző csapatok és egyéni résztvevők 4 feladatlapot oldottak meg a megmérettetés során. A következő eredményekkel zárult a verseny: 

Felsős korosztály: 

1. hely: Bába Eszter, Fábián Berta (8.A osztály, 182 pont) 
2. hely: Tóth Balázs Szabolcs (9.A osztály, 173 pont)
3. hely: Janzsó Dávid Gábor (6.A osztály, 154 pont)
4. hely: Dékány Petra Alíz, Tarnay Noémi Virág (7.b osztály, 146 pont)



XX. Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékverseny

Janzsó Dávid 6.A osztályos tanuló a 2017. május 29-én megrendezett XX. Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékversenyen az Alkalmazók 5-6. kategóriájában országos 5. helyezést ért el. Gyurcsik Máté 10.A osztályos tanuló 9. helyezett lett.
Felkészítő: Hertelendy Anett




Szép Beszéd Verseny országos döntő

Vilmos Etelka (10. A) a Szép Beszéd Verseny országos döntőjében Győrben, 2017. április 23-án Kazinczy-érmet kapott. (Ez itt a legnagyobb elismerés!) 
Felkészítő tanára: Szabó Mária, aki szintén díjazott lett: idén ő kapta a Kazinczy-díjat. 
Gratulálunk nekik! 
Beszámoló az anyanyelvapolo.huoldalon! 



Francia versek nemzetközi fordítóversenye

Kalocsai Veronika (11.A): 2. helyezés




"Vigyázz, kész, pénz!" pénzügyi verseny megyei döntő

"Vigyázz, kész, pénz!" pénzügyi verseny megyei döntőjén a karolinás csapat 4. helyezést érte el. Kategóriájukban 35 csapat indult, s az első két fordulón csaknem 100%-os pályázatokkal lettek túl, majd e 3., szóbeli fordulóban realizálódott a 4. hely.

A csapattagok (6. évfolyam): Babos Mária Luca, Dabis Kinga, Gilicze Anna, Gyovai Virág, Szkiva Noémi, Ádám László.

Felkészítő tanár: Bányai Judit




Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny megyei forduló

Csongrád megye első 10 közé került tanulói: 
 
5. évfolyam 
megyei 7. hely Povedák Sebestyén 
megyei 10. hely Zsova Máté 

6. évfolyam 
megyei 4. hely, országos 24. hely Kiss Máté 
megyei 6. hely, országos 56. hely Bába Máté 
megyei 7. hely  Gyuris Hanna 
megyei 8. hely  Németh Nándor
megyei 10. hely Laukó Levente

7. évfolyam
megyei 6. hely Lázár Domonkos

10. évfolyam
megyei 7. hely Gyurcsik Máté 



Medve Matek Szabadtéri Verseny

2017. március 25-én, szombaton négy csapattal vettünk részt a Medve Matek Szabadtéri Versenyen, ahol a Medvebocs kategóriában a 95 benevezett csapatból elhoztuk a 3. 5. és 6. helyezést. 

3. helyezett: Laukó Levente, Németh Nándor, Németh Regő  (6.A) 
5. helyezett: Jenei Soma, Kovách György, Szekeres Roland (5.A) 
6. helyezett: Gyuris Hanna, Bába Máté, Kiss Máté (6.A) 

Felkészítő tanárok: Horváth Tibor, Bradács Andrea 

További részletek a medvematek.hu oldalon!



Városi futóbajnokság

Nagyon szép verseny időnk volt 2017. március 22-én. A versenyen 17 szegedi iskola sok-sok csapata vett részt. 

Csapat eredmény: 

2. helyezés VI. korcsoport leány csapata (megyei döntőre továbbjutott csapat!) 

Bíró Barbara 11.b
Hegedűs Inez 11.b
Csizmazia Réka 11.b
Bene Viola 12.a
Köröshegyi Viktória 12.a












Lotz János országos szövegértési és helyesírási verseny

2017. március 17-én Keszeli Viola 9.A osztályos diákunk Bonyhádon járt, a Lotz Jánosról elnevezett országos szövegértési és helyesírási verseny  harmadik fordulóján vett részt. Országos 14. helyezést ért el évfolyamán. 
Felkészítő tanár: Kulácska Anna 


Dugonics András Matematika Verseny

A Katolikus Iskolák Dugonics András Matematika Versenyének országos döntőjében Kaszper Sebestyén 5.A osztályos tanuló 4. helyezést ért el. 
Felkészítő tanár: Horváth Tibor 



Könyv-papír-olló országos idegen nyelvi szövegfeldolgozó verseny

Iskolánk kilencedik alkalommal rendezte meg a „Könyv-papír-olló" országos angol és német nyelvi irodalmi szövegfeldolgozó-versenyt 2017. március 10-én két kategóriában, 5-8. osztályos tanulók számára. A következő eredmények születtek: 






ANGOL I.

1. helyezett csapat: Rácz Ádám, Bucskó Gergely, Bába Máté (82 pont)

Felkészítő tanár: Horváthné Hodács Zsuzsanna, Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

2. helyezett csapat: Prónai Anna, Jenei Soma, Zimmermann Zsolt (72 pont)

Felkészítő tanár: Budai Zsuzsanna, Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

3. helyezett csapat: Olajos Tamás, Kocsis Dávid, Harman Ádám (71 pont)

Felkészítő tanár: Pappné Simor Kinga, Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

4. helyezett csapat: Bővíz Gréta, Nagy Kata, Tálosi Katalin (67 pont)

Felkészítő tanár: Budai Zsuzsanna, Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

5. helyezett csapat: Farkas Tekla, Juhász Attila, Santana Cadena Patrícia (64 pont)

Felkészítő tanár: Péterné Juhari Ágota, Fontos Sándor Általános Iskola, Üllés

6. helyezett csapat: Zvolenszki Lizett, Noé Dominika, Mohácsi Abigél (63 pont)

Felkészítő tanár: Horváthné Hodács Zsuzsanna, Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

7. helyezett csapat: Németh Botond, Mészáros Levente, Régaisz Roland (60 pont)

Felkészítő tanár: Horváthné Hodács Zsuzsanna, Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

8. helyezett csapat: Németh Luca, Jáger Rita, Tóth Blanka (54 pont)

Felkészítő tanár: Pappné Simor Kinga, Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

9. helyezett csapat: Székely Sára, Jakob Gyöngyi, Váradi Flóra (49 pont)

Felkészítő tanár: Pappné Simor Kinga, Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

10. helyezett csapat: Koós Lili, Szalkai Erika, Varga Dávid (48 pont)

Felkészítő tanár: Budai Zsuzsanna, Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged


ANGOL II.


1. helyezett csapat: Horváth Virág, Pálmai Lilla, Rockenbauer Katalin (80 pont)

Felkészítő tanár: Farkas Livija, Comenius Iskola, Székesfehérvár

2. helyezett csapat: Csízik Boglárka, Surányi Balázs, Zsoldos Kristóf (78 pont)

Felkészítő tanár: Horváth Kátai Katalin, Stevan Sremac Általános Iskola , Zenta

3. helyezett csapat: Festő-Szabó Alma, Csordás Csanád, Kanyári Eszter (74 pont)

Felkészítő tanár: Lengyelné Fenyvesi Mária, Madách Imre Általános Iskola, Szeged

4. helyezett csapat: Bodó Eszter, Nagy Miklós, Soós Ottó (73 pont)

Felkészítő tanár: Szekeres Katalin, Fontos Sándor Általános Iskola, Üllés

5. helyezett csapat: Csvila Rebeka, Beslity Boglárka, Sojnóczky Sára (72 pont)

Felkészítő tanár: Dr. Bevizné Papp Ildikó, Madách Imre Általános Iskola, Szeged

6. helyezett csapat: Kiss Virág, Kormányos Hajnalka, Beszédes Balázs (69 pont)

Felkészítő tanár: Berkó Rita Tímea, Petőfi Sándor Általános Iskola, Szeged

7. helyezett csapat: Nagy Kamilla, Mohácsi Bernadett, Németh Dóra (65 pont)

Felkészítő tanár: Széplakiné Kocsis Éva, Patrona Hungariae Általános Iskola, Gimnázium, Budapest

8. helyezett csapat: Gál Barbara, Princz Jana, Dérczy Abigék (60 pont)

Felkészítő tanár: Széplakiné Kocsis Éva, Patrona Hungariae Általános Iskola, Gimnázium, Budapest

9. helyezett csapat: Nagy Noémi, Ropoli Ramóna, Sebők Nóra (55 pont)

Felkészítő tanár: Berkó Rita Tímea, Petőfi Sándor Általános Iskola, Szeged

10. helyezett csapat: Bájity Tamara, Gombos Alíz, Vilovszki Dunya (53 pont)

Felkészítő tanár: Both Judit, Stevan Sremac Általános Iskola, Zenta

11. helyezett csapat: Topor Nikol, Miskolczi Anna, Hajnal Regina (43 pont)

Felkészítő tanár: Domonkos Kálmán Krisztina, Jerney János Általános Iskola, Szeged

12. helyezett csapat: Szilágyi Bíbor Enéh, Pál Panna, László Panna (17 pont)

Felkészítő tanár: Déri Emerencia, Patrona Hungariae Általános Iskola, Gimnázium, Budapest


NÉMET I.


1. helyezett csapat: Mikulás Kata, Hellenthal Mary, Balázs Eliot (76 pont- Levél: 20p)

Felkészítő tanár: Árusné Erős Krisztina, Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola, Orosháza

2. helyezett csapat: Szénási Kiara, Pásztor Zea, Belanka Hunor (76 pont- Levél: 16p)

Felkészítő tanár: Árusné Erős Krisztina, Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola, Orosháza

3. helyezett csapat: Jancsik Barnabás, Jancsik Bendegúz, Németh Marcell (76 pont-Levél:13p)

Felkészítő tanár: Bartáné Király Irén, Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola, Orosháza

4. helyezett csapat: Adorján Dóra, Kovácsik Szonja, Bolla Márton (75 pont- Levél: 16p)

Felkészítő tanár: Szitó Tímea, Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola, Orosháza

5. helyezett csapat: Dobay Kinga, Téglás, Klára, Zsova Máté (75 pont- Levél: 14p)

Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia, Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

6. helyezett csapat: Katona Jázmin, Munkácsi Bianka, Pukánszky Barna (74 pont- Levél: 19p)

Felkészítő tanár: Árusné Erős Krisztina, Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola, Orosháza

7. helyezett csapat: Terhes Virág, Čobanov Todor, Jančić Lenkica (74 pont- Levél: 15p)

Felkészítő tanár: Szabó Tarapcsik Szilvia, Stevan Sremac Általános Iskola , Zenta

8. helyezett csapat: Povedák Sebestyén, Kaszper Sebestyén, Karlovitz Alex (68 pont)

Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia, Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

9. helyezett csapat: Fekete Csenge, Árus Balázs, Németh Balázs (65 pont- Levél: 12p)

Felkészítő tanár: Bartáné Király Irén, Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola, Orosháza

10. helyezett csapat: Csernák Fábián, Horváth Tamás, Szollár Anett (65 pont- Levél: 11p)

Felkészítő tanár: Nagy Horti Orsolya, Stevan Sremac Általános Iskola , Zenta

11. helyezett csapat: Héder Dániel, Niedermajer Noémi, Perényi Ábel (60 pont)

Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia, Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

12. helyezett csapat: Kiss Boglárka, László Kinga, Mezey Zsuzsanna (58 pont)

Felkészítő tanár: Mikecz Éva, Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged




NÉMET II.

1. helyezett csapat: Agócs Evelin, Bakos Dominika, Gerendás Dorina (88 pont)

Felkészítő tanár: Misalek Tibor, Szent József Katolikus Általános Iskola, Kiskunhalas

2. helyezett csapat: Pelle Kamilla, Csaba Jázmin, Babarczi Bernadett (73 pont)

Felkészítő tanár: Gazdag Gemma, Patrona Hungariae Általános Iskola, Gimnázium, Budapest

3. helyezett csapat: Szvorényi Júlia, Tatai Eszter, Babják Sára (71 pont)

Felkészítő tanár: Gazdag Gemma, Patrona Hungariae Általános Iskola, Gimnázium,

4. helyezett csapat: Zsarnóczay Lilla, Tomcsányi Borbála, Budai Orsolya (65 pont)

Felkészítő tanár: Gazdag Gemma, Patrona Hungariae Általános Iskola, Gimnázium, Budapest

5. helyezett csapat: Ferling Zsanett, Kovács Milla, Sebők Krisztián (62 pont)

Felkészítő tanár: Huszár Judit, Bálint Sándor Általános Iskola, Domaszék



A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://goo.gl/photos/oTKK28durSeJ3sMU8
https://goo.gl/photos/oTKK28durSeJ3sMU8
https://goo.gl/photos/oTKK28durSeJ3sMU8






Országos Zrínyi Matematikaverseny

Az országos Zrínyi matematikaversenyen: 

Horváth Benedek 5. A  megyei 11.  (170-ből) 

Bába Máté 6. A  megyei 5.  (150-ből), 

Németh Nándor 6.A  megyei 8., 

Kiss Máté 6.A   megyei 12. helyezett lett. 

Utóbbi három tanuló a 6. osztályosok csapatversenyében megyei 1. helyezést értek el. 


Dugonics Matematikaverseny

Dugonics Matematikaverseny országos döntőjébe jutott: Kaszper Sebestyén 5. A


Varga Tamás Matematikaverseny

Varga Tamás Matematikaversenyen: Lázár Domonkos 7.A  megyei 7. helyezést ért el.

Felkészítő tanárok voltak: Csanádi Anikó, Horváth Tibor, Bradács Andrea



Tisza-vetélkedő

Az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola és a SzeReTeD Labor által meghirdetett Tisza-vetélkedőn iskolánk csapata 1. helyezést ért el. 

A csapat tagjai: 
Németh Regő (6/A) 
Rácz Ádám (6/A) 
Csóti Gréta (8/A) 
Herédi Dóra (8/A) 


Felkészítő tanár: Berta Zsófia 



Szép beszéd verseny

A Szép beszéd verseny (Kazinczy-verseny) megyei fordulóján a gimnazista kategóriában Vilmos Etelka (10.A) osztályos tanuló 1. helyezést ért el. Így továbbjutott az országos döntőbe, Győrbe. 
Csonka Dorka (10.A) is kiválóan szerepelt, ő 5. lett a rangsorban.






Országos Anyanyelvi Nap

A Baár-Madas Református Gimnázium Országos Anyanyelvi Napján helyesírás kategóriában Komáromi Lilla (8.A) 1. helyezést ért el.

A nyelvi játékos csapat 3. lett, tagjai: Révész Heléna 8.A, Várnagy Anna 8.A, Veres Kata 8.A



 



Prózaíró verseny

Az Arany János Általános Iskola „irodalmi kávéházban” elbeszélésével a prózai alkotások kategóriában Révész Heléna (8.A) 1. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Szabó Mária


Szülőföldem irodalmi és illusztrációs pályázat

A „Szülőföldem” – irodalmi és illusztrációs pályázat középiskolás diákok részére c. országos pályázaton vers kategóriában Noé Benedek 10. A osztályos tanuló első helyezést ért el. 




2016-os év versenyeredményei


Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntő

2016. december 10. Budapest 

8. osztály - gimnáziumi kategóriában díjazott csapatok: 


Hely 

Csapatnév, Iskola 

Pontszám 

Írásbeli 

Szóbeli 

1. 

Pentakosziomedimnosz 
ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola, Budapest XIV. 

244 

204 
(12) 

40 

Májer Zsófia, Molnár Júlia, Kövér Blanka, Ujházy Noémi

Felkészítő tanár: Etédi Emőke

2.

Iniciálé
Zrínyi Miklós Gimnázium, Zalaegerszeg

239

205
(13)

34

Schneider Anna, Wohner Benedek, Ferenczi Sebestyén, Kósa Gergely

Felkészítő tanár: Juhász Ildikó, Szűcsné Jóna Ágota

3.

Névutó melléknév
Batthyány Kázmér Gimnázium, Szigetszentmiklós

219

185
(11)

34

Pintér Levente, Poncsák Kincső, Kiss Kíra, Tassy Ádám

Felkészítő tanár: Patai Ágnes

4.

Hajtunk!
Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Diákotthon, Szeged

210

174
(14)

36

Fábián Berta, Komáromi Lilla Ajnácska, Révész Heléna, Váraljai Bori

Felkészítő tanár: Szabó Mária

5.

Anyanyelvitézek
Dobó Katalin Gimnázium, Esztergom

206

171
(16)

35

Maráz Ágnes, Mikesy Mária, Hussein Adnan, Csizmár Kristóf

Felkészítő tanár: Pápa Zsuzsanna

6.

Part3
Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium, Győr

203

171
(12)

32

Lipták Lili, Tóth Lili, Németh Dávid, Csimma Viktor

Felkészítő tanár: Gecsei Kolos






Gyöngyök és gyémántok történelmi vetélkedő

2016. december 10-én zajlott a Gyöngyök és gyémántok vetélkedő döntője. Az egész napos versengésben iskolánk csapata a 6. helyen végzett. Tagjai: Heiler Szonja, Kozma Anita, Ottlik Vivien Natália, Papp Veronika (8.A) 













Országos Kodu Kupa

Az országos Kodu programozói pályázat döntőjébe bejutott karolinás csapat: Mészáros Levente, Németh Nándor, Hajnal Hunor és Zámbó Nándor előadásukkal, bemutatójukkal országos különdíjasok lettek. Az eseményen a díjátadó Deutsch Tamás Digitális jólét program miniszterelnöki biztosa volt. 

     



















Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei forduló

Iskolánk diákjai ebben az évben is indultak a Bolyai anyanyelvi csapatversenyen. Nagyon összetett nyelvtani és irodalmi feladatok megoldásában kiválóan szerepeltek. Íme a megyei forduló eredményei: 

Évfolyam 

Csapatnév 

Csapattagok 

Pontszám 

Helyezés 

Okos tojások 

Kiss Eszter 
Rózsa Anna 
Plugor Zsombor 
Tornyossy Diána 

189 pont 

2. hely 
(díjazott csapat) 

Mátyás király apródjai 

Pfeiffer Csanád 
Sebők Zoltán 
Bunford Péter 
Pesti Noémi 

171 pont 

5. hely 
(díjazott csapat) 

5

Sünik

Dobay Kinga
Horváth Benedek
Kovách György
Nagy Kata

176 pont

5. hely
(díjazott csapat)


6

Negró

Harman Ádám 
Janzsó Dávid
Laukó Levente
Kiss Máté

173 pont

3. hely
(díjazott csapat)

7g

NyelvÁSZOK

Csata Emma
Fajka Emma
Deák Fanni 
Dobó Petra

152 pont

2. hely
(díjazott csapat)

7g

Denevérek

Kakas Regina Terézia
Hubai Rebeka
Vikor Csilla
Keszeli Boróka

148 pont

3. hely
(díjazott csapat)

8g

Hajtunk!

Fábián Berta
Komáromi Lilla Ajnácska
Révész Heléna
Váraljai Bori

190 pont

1. hely
(díjazott csapat)

Az 1. helyen végzett 8.A osztály csapata továbbjutott az országos döntőbe! 

A felkészítő tanárok: Ágó Mária, Kulácska Anna, Ráczné Bálint Hajnalka, Szabó Mária, Vilmos Zita

https://goo.gl/photos/dFCJx6D49ZKDrFya7
https://goo.gl/photos/dFCJx6D49ZKDrFya7
https://goo.gl/photos/dFCJx6D49ZKDrFya7
https://goo.gl/photos/dFCJx6D49ZKDrFya7








https://goo.gl/photos/dFCJx6D49ZKDrFya7
https://goo.gl/photos/dFCJx6D49ZKDrFya7
https://goo.gl/photos/dFCJx6D49ZKDrFya7









Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntő

A Bolyai Matematika Csapatverseny Országos Döntőjébe jutott Elmések csapata: Gyuris Hanna, Laukó Levente, Németh Nándor, Németh Regő (6.A) országos 6. helyezést ért el (37 csapatból). 
Felkészítő tanárok:  Csanádi Anikó, Bradács Andrea 






Városi Diákolimpia Asztalitenisz

2016. november 17-22. 

Csapat, felső tagozat: 1. hely (Andóczky Zalán, Kocsis Dávid, Vereczkey Vajk)
                                          2. hely (Keszeli Jónás, Fábián Endre, Böhler Balázs)
                                          3. hely (Szakál Ákos, Ádám László, Báics Ernő)

Egyéni felső tagozat: 2.hely Kocsis Dávid
                                        3. hely Vereczkey Vajk

Gimnázium: lányok   3. hely Bene Viola
                                         3. hely Kravz Mirjam



Megyei Bolyai Matematikaverseny


5. évfolyam: 2. hely 
Horváth Benedek, Jenei Soma, Kaszper Sebestyén, Kovách György 
felkészítő tanár: Horváth Tibor

6. évfolyam: 1. hely 
Gyuris Hanna, Laukó Levente, Németh Regő, Németh Nándor 
felkészítő tanárok: Bradács Andrea, Csanádi Anikó 

7. évfolyam:  3. hely
Koncz Máté, Lázár Domonkos, Fajka Emma, Czagány Réka 
felkészítő tanár: Bradács Andrea

8. évfolyam:  6. hely
Borsos József, Futó Attila, Csóti Gréta, Fábián Berta
felkészítő tanár: Bradács Andrea




Dugonics András VIII. Nyílt Atlétika Verseny

2016. szeptember 23-án képviseltük az iskolát a Dugonics András VIII. Nyílt Atlétika versenyen. 
Atlétáink hősiesen küzdöttek. Volt több futam győzelmünk is, valamint 4. és 5. helyek a döntőkben. 

Versenyzők: 

Pásztor Áron 5.a
Vízhányó Marcell 5.a
Keszeli Jónás 5.b
Szabó Márton 5.b
Hubai Nimród 5.b
Varga-Berta József Bendegúz 5.b
Losonczi Balázs 5.b
Szele Márton 5.b
Kocsis Ádám István 5.b
Böhler Balázs 5.b
Bába Máté 6.a
Olajos Tamás 6.a
Kiss Máté 6.a
Magos-Dóra Márton 6.a
Ádám László 6.b
Czagány Réka 7.a
Szabó Marcell 7.a
Polyák Hanna 7.a
Hubai Rebeka 7.a
Csóti Gréta 8.a
Kalmár Péter Zoltán 8.a

Kiemelkedő eredmény:
3. hely: Csóti Gréta (8.a) - női 800 m (2:57')
3. hely: Kiss Máté (6.a) - férfi 600 m




Édes anyanyelvünk megyei verseny

2016. szeptember 16-án tartottuk iskolánkban az országos „Édes anyanyelvünk” verseny megyei fordulóját. 27 versenyző nevezett ebben a tanévben. Minden versenyzőnek írásbeli és szóbeli feladatok megoldásával kellett bizonyítania felkészültségét. (33 % az írásbeli súlya, 67 % a szóbeli teljesítményé.) 

A versenykiírás szerint 2 kategóriában hirdettünk eredményt: gimnazisták és szakképzősök (szakgimnazisták és szakiskolások). 

A döntőre a legjobbak közül a megye 2-2 tanulót delegált, Szeged városa további 2-2 diákot.

A pontokat név nélkül, csak a versenyzői kódokkal ismertetjük.

sorszám

írásbeli pont

szóbeli pont

súlyozott összes pont

1 SZ

37

10

83,7

2 G

57

14

122,3

3 SZ

36,5

8

73,8

4 G

47

21

145

5 G

39,5

11,5

93,2

6 SZ

34

16,5

111

7 G

44,5

22

147,2

8 G

39

15

109

9 G

37,5

17,5

119,2

10 G

52,5

19

141,2

11 SZ

40

15

110

12 G

62,5

16

137,2

13 G

41

25

157,7

15 G

47,5

19,5

138,5

16 G

40,5

13

101,2

17 SZ

39,5

15

109,5

18 SZ

40

13

100,7

19 G

45

17,5

126,7

20 G

52,5

18

136,5

21 SZ

27,5

15

97,5

22 SZ

20

10

66,7

23 SZ

32,5

9

74,5

25 SZ

45,5

9,5

89,8

26 G

38

16

112,7

27 G

43

18,5

129,3


Gratulálunk valamennyi diáknak és felkészítő tanárának!

A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://goo.gl/photos/PVBAJUgncnaXYxqr5
https://goo.gl/photos/PVBAJUgncnaXYxqr5
https://goo.gl/photos/PVBAJUgncnaXYxqr5







Könyvtári vetélkedő - Híres magyarok

Idén 6. alkalommal került megrendezésre a könyvtári vetélkedő, amelynek témája "Híres magyarok" volt. A következő eredmények születtek: 
 
Felső tagozat: 
1. helyezett: Janzsó Dávid (5.A)
                      Tóth Balázs Szabolcs (8.A)
2. helyezett: Tóth Blanka, Mezey Zsuzsanna (5.A)
3. helyezett: Perényi Boglárka (5.A)







Megyei francia verseny

II. kategória:  
1. helyezett: Bálint Orsolya (10.A) 
3. helyezett: Szigecsán Darinka (10.A) 

Felkészítő tanár: Kissik Noémi



Francia Baráti Társaság francia nyelvű versmondó versenye

II. kategória: 
5. helyezett: Kalmár Anett (10.A) 

Felkészítő tanár: Kissik Noémi




Országos Lotz János szövegértési és helyesírási verseny

Kalmár Anett 10.A osztályos tanuló az Országos Lotz János szövegértési és helyesírási versenyen 7. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Ágó Mária








Erzsébet-vetélkedő



A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány által immár negyedik alkalommal meghirdetett Erzsébet-vetélkedőn a 10.A osztályos Bálint Orsolya, Kalmár Anett, Gyuris Nikolett Penna csapata sikeresen szerepelt.
Felkészítő tanára: Ágó Mária







"Vigyázz, kész, pénz!" pénzügyi verseny megyei döntő

A 2016. április 20-án megrendezett "Vigyázz, kész, pénz!pénzügyi verseny megyei döntőben a 4. osztályosok csapata a 2. helyet szerezte meg. (Összesen 42 csapat indult.) 
Az 5-6. évfolyam kategóriájában a két 5.-es csapatból az egyik megyei 3., a másik 5. helyezett lett. (Összesen 35 csapat indult.) 

A diákjaink:
4.A: Báics Ernő Balázs, Jenei Soma, Pásztor Áron, Zsebeházy Ádám
5.A: Dabis Kinga, Gyovai Virág, Laukó Levente, Noé Dominika, Zvolenszki Lizett
5.B: Babos Mária Luca, Szakál Ákos

Felkészítő tanár: Bányai Judit

https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6275985323387743153
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6275985323387743153
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6275985323387743153







Hadszíntér és hátország történelmi verseny

2016. április 16-án a "Hadszíntér és hátország avagy az első világháború a riporter szemével "című történelem verseny országos döntőjén a 9.A osztály csapata harmadik helyezést ért el. Maga mögé utasítva 23, főként  11-12 évfolyamosokból álló csapatot! 
A  csapat tagjai: Andróczki Csenge, Cserháti Lenke, Piller Mimi, Balasi Gergely 
Felkészítő tanár: Mezeyné Szatmári Tímea 



Házi versmondó verseny

Az 5-12. évfolyamosok házi versmondó versenyén 2016. március 31-én a következő eredmények születtek: 

5-7. évfolyamon: 
I. hely Magyar Flóra 7.B 
II. hely Somorjai Lili 5.A 
III. hely Rácz Ádám 5.A 

8-12. évfolyamon: 
I. hely Medgyesi Döme 8.A 
II. hely Surinás Tamás 8.b 
III. hely Polifka Viola 8.b 

Gratulálunk nekik! 

https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6269596719403484513
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6269596719403484513
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6269596719403484513





















XVI. Dugonics András Matematikaverseny

2016. március 19-én, a  Katolikus Iskolák Dugonics András Matematikaversenyének országos döntőjén Piliscsabán Rosztóczy Csaba (8.b) 3.helyezést, Kiss Máté (5.A) 6. helyezést ért el. 



Könyv-papír-olló országos angol és német nyelvi irodalmi szövegfeldolgozó-verseny eredményei


2016. március 4. 

ANGOL I. kategória 

* 1. helyezett 

- Patrona Hungariae Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és AMI, Budapest 

Bakos Dóra Borbála, Dérczy Abigél, Gál Barbara (90/80 pont) 

Felkészítő tanár: Greschik Emőke 

 

* 2. helyezett

- Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Koncz Máté, Lázár Domonkos, Tót Benjámin (77 pont)

Felkészítő tanár: Nagy-Bálint Dóra

 

* 3. helyezett

-Orosházi Iskolák

Samu Rebeka, Czékmán Hunor, Hegedűs Márk (75 pont)
Felkészítő tanár: Kecskemétiné Gyurkó Vera

 

* 3. helyezett

-ÜFCSKI és AMI Fontos Sándor Tagintézménye, Üllés

Bodó Eszter, Nagy Miklós, Soós Ottó (75 pont)

Felkészítő tanár: Szekeres Katalin

 

* -ÜFCSKI és AMI Fontos Sándor Tagintézménye, Üllés

Farkas Tekla, Santana C. Patrícia, Juhász Attila (73 pont)

Felkészítő tanár: Péterné Juhari Ágota

 

*-Gedói Általános Iskola és AMI, Szeged

Gurizatti Petra, Heim Laura, Pikó Dorina (71 pont)

Felkészítő tanár: Bodó Karolina

 

*- Stevan Sremac Általános Iskola, Zenta

Farkas Réka, Gombos Alíz, Juhász Boglárka (70 pont)
Felkészítő tanár: Both Judit

 

*-Fehér Ignác Általános Iskola, Algyő

Bálint Anna, Nagy Olga, Tóth Virág (69 pont)

Felkészítő tanár: Janek Erzsébet

 

*-Fehér Ignác Általános Iskola, Algyő

Lajter Erik, Kucska Lili Anna, Németh Réka (68 pont)

Felkészítő tanár: Janek Erzsébet

 

*- Stevan Sremac Általános Iskola, Zenta

Bájity Tamara, Polyák Réka, Verner Eleonóra (67 pont)
Felkészítő tanár: Both Judit

 

 

*-Bonifert Domonkos Általános Iskola, Szeged

Fábián Réka Cseperke, Kránicz Jázmin Léda, Simon Renáta (62 pont)
Felkészítő tanár: Urbán Erzsébet

 

*- Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Dobó Petra, Kovács Klára, Szűcs Kata (57 pont)
Felkészítő tanár: Dunai Ágnes

 

ANGOL II. kategória

 

* 1. helyezett

-Madách Imre Magyar-Angol Kéttannyelvű Általános Iskola, Szeged

Festő-Szabó Alma, Kanyári Eszter, Csordás Csanád (90/83 pont)

Felkészítő tanár: Lengyelné Fenyvesi Mária

 

* 2. helyezett

- Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, Szeged

Nacsa Petra, Mekkel Máté, Serfőző Krisztián (80 pont)

Felkészítő tanár: Bokros Hubertné

 

* 3. helyezett

- Stevan Sremac Általános Iskola , Zenta

Csízik Boglárka, Lukinity Nikoletta, Surányi Balázs (78 pont)

Felkészítő tanár: Domonkos Kálmán Krisztina

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Csóti Gréta, Bába Eszter, Komáromi Lilla (77 pont)

Felkészítő tanár: Nagy-Bálint Dóra

 

*-Orosházi Iskolák

Bartos Lilla, Kiss Dorina, Simon Rebeka (75 pont)

Felkészítő tanár: Kecskemétiné Gyurkó Vera

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Dabis Réka, Zsivkovits Eszter, Keszeli Viola (72 pont)

Felkészítő tanár: Szilágyi Rita

 

*-Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, Szeged

Galgóczi Léna, Kisapáti Noémi, Deme Kinga (68 pont)

Felkészítő tanár: Eckhart Odett

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Kádas Péter, Tóth Jakab, Zámbó Nándor (66 pont)

Felkészítő tanár: Dunai Ágnes

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Berta Virág, Lázár Luca, Bodó László (62 pont)

Felkészítő tanár: Makai Csilla

 

*- Patrona Hungariae Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és AMI, Budapest

Bánlaki Katalin, Czár Fanni, Kuzmics Alexandra (59 pont)

Felkészítő tanár: Greschik Emőke

 

*-Orosházi Iskolák

Csizmadia Ádám, Németh Norman, Szikora Máté (57 pont)

Felkészítő tanár: Kecskemétiné Gyurkó Vera

 

*- Petőfi Sándor Általános Iskola, Szeged

Nagy Noémi, Ropoli Ramóna, Sebők Nóra (57 pont)

Felkészítő tanár: Berkó Rita

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Lovászi Natália, Vastag Anett, Zelenka Eszter (49 pont)

Felkészítő tanár: Makai Csilla

 

 

NÉMET I. kategória

 

* 1. helyezett

- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Povedák Botond, Keszeli Boróka, CzagányRéka (90/79 pont)

Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

 

* 2. helyezett

- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Polyák Hanna, Sápi Máté, Boga Botond (76 pont)

Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

 

* 3. helyezett

- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Nagy Fülöp, Péter Áron, Hornyák Andrej (74 pont)

Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Fábián Bernát, Fejes Kornél, Téglás Borbála (69 pont)

Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

 

*-Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Orosháza

Jancsik Bendegúz, Jancsik Barnabás, Németh Marcell (69 pont)

Felkészítő tanár: Bartáné Király Irén

 

*-Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Orosháza

Pásztor Zea, Hellenthal Mary, Katona Jázmin (69 pont)

Felkészítő tanár: Árusné Erős Krisztina

 

*-Stevan Sremac Általános Iskola, Zenta

Kis Bicskei Katalin, Bauerfeind Klementina, Kasza Laura (69 pont)

Felkészítő tanár: Szabó Tarapcsik Szilvia

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Vereczkey Kincső, Bak Zsófia (68 pont)

Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

 

*-Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Orosháza

Árus Balázs, Balázs Eliot Emanuel, Mikulás Kata (67 pont)

Felkészítő tanár: Árusné Erős Krisztina

 

*-Petőfi Sándor Általános Iskola, Szeged

Belovai Regina, Gábor Eszter, Lakatos Rita (61 pont)

Felkészítő tanár: Haumann Anett

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Gyuris Hanna, László Kinga, Kiss Boglárka (57 pont)

Felkészítő tanár: Bencsik Róbert

 

NÉMET II. kategória

 

* 1. helyezett

-Szent József Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Kiskunhalas

Agócs Evelin, Gerendás Dorina, Gillányi Áron (90/83 pont)

Felkészítő tanár: Taskovicsné Reisz Mariann

 

* 2. helyezett

- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Herédi Dóra, Révész Heléna, Váraljai Bori (76 pont)

Felkészítő tanár: Bencsik Róbert

 

* 3. helyezett

- Patrona Hungariae Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és AMI, Budapest

Kéri Fanni, Kovács Anna, Tóth Zsófia (73 pont)

Felkészítő tanár: Herter Péter

 

*-Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, Szeged

Döme Janka, Fürtön Lilla, Fodor Boglárka (69 pont)

Felkészítő tanár: Tapodiné Maróti Lenke

 

*-Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, Szeged

Szittyai Anna, Szabó Márton, Muhi Dániel (63 pont)

Felkészítő tanár: Gárdián Mariann


A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6263008081928255857
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6263008081928255857
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6263008081928255857










Irodalmi levelezőverseny

A Hebe Kiadó országos levelezőversenyén irodalom tantárgyhoz kapcsolódóan csapatban: Karácsonyra várva versenyen 4. helyezést ért el Bak Zsófia, Czagány Réka, Polyák Hanna, Téglás Borbála a 6.A-ból 2015 decemberében. Az ő mézeskalácsból készült projektmunkájukat láthatjuk az iskola honlapján, a betlehemes műsorról készült videófelvétel nyitóképeként, és a versenykiíró is beválogatta honlapjára a lányok munkáit megörökítő képeket. A versenyen 100 pontból 98 pontot értek el, fél ponttal csúsztak le a dobogóról. 
A verseny során a lányoknak a betlehemes népszokásokhoz, a karácsony ünnepköréhez kapcsolódó szépirodalmi műveket és néprajzi írásokat kellett elolvasniuk, ezek alapján egy feladatsort kellett kitölteniük, valamint egyéni és projektmunkákat kellett készíteniük. 

https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6256654198459841729
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6256654198459841729
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6256654198459841729










Országos Lotz János szövegértési és helyesírási verseny megyei fordulója

Az Országos Lotz János szövegértési és helyesírási verseny megyei fordulójában kiemelkedően szerepeltek tanítványaink. 

 

7. évfolyam megyei 8. helyezett: Komáromi Lilla 71 pont 

Felkészítő tanára: Szabó Mária 

8. évfolyam megyei 9. helyezett: Lázár Luca 75 pont 

Felkészítő tanára: Kulácska Anna 

8. évfolyam megyei 16. helyezett: Koncz Réka 57 pont 
Felkészítő tanára: Kulácska Anna 

10. évfolyam megyei 1. helyezett: Kalmár Anett 80 pont, ezzel bejutott az országos döntőbe. 
Felkészítő tanára: Ágó Mária

 

10. évfolyam megyei 2. helyezett: Bálint Orsolya 66 pont
Felkészítő tanára: Ágó Mária



Bolyai Természettudományos Csapatverseny területi döntő

2016. február 18-án a Bolyai Természettudományos Csapatverseny területi döntőjén iskolánk csapatai a következő eredményt érték el: 

Osztály/kategória: 6. 
2. helyezett 
Csapatnév: Zsebifiúk 
1. diák: Koncz Máté 6.A 
2. diák: Lázár Domonkos 6.A 
3. diák: Fábián Bernát 6.b 
4. diák: Zsebeházy Bálint 6.b 
Felkészítő tanár(ok): Molnár Katalin, Bányai Judit, Tóth Károlyné, Tüske Magdolna, Kéri László

Osztály: 7.A
Csapatnév: Csivitkék
3. helyezett
1. diák: Herédi Dóra Éva
2. diák: Csóti Gréta
3. diák: Kádas Péter
Felkészítő tanár(ok): Molnár Katalin, Tóth Károlyné, Varga Beáta, Bencsik Róbert

Osztály: 7.A
6. helyezett
Csapatnév: Nekemezkevés
1. diák: Régaisz Olivér
2. diák: Csanádi László
3. diák: Tóth Jakab
4. diák: Ottlik Vivien
Felkészítő tanár(ok): Molnár Katalin, Tóth Károlyné, Varga Beáta, Bencsik Róbert



2015-ös év versenyeredményei

Gyöngyök és gyémántok történelmi társasjáték

2015. december 12-én szombaton a reggel 8-tól este 7-ig tartó óriási történelmi társasjátékban iskolánk csapata 6. helyezést ért el. 


27 csapat nevezett a megyéből és a határon túlról, közülük 16 jutott döntőbe a Gyöngyök és gyémántok címet viselő nagyszabású versenyre. 
Nagyon komoly feladatokat végeztek már az 1. fordulóban: zászlót, papírszínházat, történelmi társasjátékot, családfát készítettek, levelet írtak Rákóczi nevében, zenével szerkesztett bemutatót állítottak össze a fejedelemről, és rengeteget tanultak. Ezzel jutottak a középmezőnyben a versenyre.

Ilyen volt a zászló:

https://app.box.com/s/yl28zpquqnbzxt8ksj2jq9o0qbnhhzn9

https://app.box.com/s/2atlewlduglnswjylx5a416w2waxyr7x

A döntőben történelem, irodalom, zene, kultúrtörténet, képzőművészet, tánc tudásukról kellett számot adniuk. 


A versenyzők: Kovács Zita, Kozma Anita, Ottlik Vivien, Veres Kata (7.A osztály)

Felkészítő tanáruk: Szabó Mária


A szegedma.hu beszámolója a versenyről ITT OLVASHATÓ.

Fotó: szegedma.hu


Gratulálunk tanítványainknak! 





VII. Országos Ferenczy György zongoraverseny

2015. november 24-25-26-án rendezték Budapesten, a XVII. kerületben, a Bartók Béla AMI-ban a VII. Országos Ferenczy György zongoraversenyt. Erre a rangos versenyre készült augusztus óta Bucskó Gergely (5.A), 3.B tagozatos zongoristánk, Hegedűsné Dobai  Csilla zongoratanárnő felkészítésével. 
Gergő – a tanárnője elmondása szerint – nagyon szépen játszott! Készületüket és Gergő versenyfellépését dicsérő és elismerő szavakkal és emléklappal jutalmazták! 
Ebben a tanévben Bucskó Gergő még 3 különböző zongoraversenyre nevez be!

Gratulálunk mind a tanárnak, mind a tanítványnak!







Bolyai Matematika Csapatverseny országos eredménye

   
 
Az országos döntőn is nagyon szép eredményt értek el diákjaink, büszkék vagyunk rájuk! 

A 3. évfolyamos csapat 16. helyezést ért el. A csapat tagjai: Bozóki László Ádám, Laukó Emese, Redenczki Richárd, Tremmel Máté Felkészítő tanár(ok): Borbás Gáborné, Gyovai Anita

Az 5. évfolyamos csapat 22. helyezést szerezte meg. A csapat tagjai: Németh Regő, Németh Nándor, Laukó Levente, Gyuris Hanna Felkészítő tanár(ok): Bradács Andrea, Csanádi Anikó

A 6. évfolyamos csapat 12. helyezést ért el. A csapat tagjai: Fábián Bernát, Czagány Réka, Lázár Domonkos, Koncz Máté Felkészítő tanár(ok): Bradács Andrea, Vlocskó Mihály

Gratulálunk nekik és a felkészítő tanáraiknak!











Országos kreatív pályázat

Több mint 500 pályamű érkezett az E.ON Hungária EnergiaKaland elnevezésű, fiataloknak szóló pályázatára, mely a szolgáltató azonos nevű oktatási programjának része. 
Iskolánkból is 30-nál több pályamű került beküldésre. 

A díjazottak között 3 karolinás diáknak örülhetünk: 

II. korcsoport: 1-4. évfolyam, általános iskolások – egyéni
Különdíj: Bak Flóra Márta – Rajz

III. korcsoport: 5-8. évfolyam, általános iskolások – egyéni - Mese/történetek díjazottak:
I. Perényi Hajnalka
Különdíj: Vida-Szűcs Gellért

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulója

A Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen díjazottak lettek az alábbi csapatok és tanulók: 

6. osztály: 

megyei 2. helyezés 
Okoskák csapata 
Koncz Máté 6.A 
Lázár Domonkos 6.A 
Dobó Péter 6.A 
Hornyák Andrej 6.A 
felkészítő tanár: Kulácska Anna 

megyei 3. helyezés 
Ibolyák csapata:
Hubai Rebeka 6.A
Vikor Csilla 6.A
Keszeli Boróka 6.A
Kakas Regina Terézia 6.A
felkészítő tanár: Kulácska Anna


7. gimnáziumi osztály:

megyei 3. helyezés
Győzelemre hajtunk csapata:
Váraljai Bori 7.A
Komáromi Lilla 7.A
Fábián Berta 7.A
Révész Helena 7.A
felkészítő tanár: Szabó Mária


8. gimnáziumi osztály:

megyei 1. helyezés
Oposszum csapata
Csordás Ildikó 8.A
Kiss Borbála 8.A
Keszeli Viola 8.A
Zsivkovits Eszter 8.A
felkészítő tanár: Kulácska Anna

megyei 2. helyezés
Verhetetlenek csapata:
Gál András 8.A
Kiszel Dániel 8.A
Mezey Kristóf 8.A
Varga Ákos 8.A
felkészítő tanár: Kulácska Anna



Bolyai Matematika Verseny megyei fordulója

Osztály/kategória: 5 megyei 2. hely 
Csapatnév: Egy+egy 
1. diák: Bába Máté 
2. diák: Olajos Tamás 
3. diák: Kiss Máté 
4. diák: Rácz Ádám 
Felkészítő tanár(ok): Csanádi Anikó 
Osztály/kategória: 5 megyei 1. hely Döntős 
Csapatnév: Elmések
1. diák: Németh Regő
2. diák: Németh Nándor
3. diák: Laukó Levente
4. diák: Gyuris Hanna
Felkészítő tanár(ok): Bradács Andrea, Csanádi Anikó

Osztály/kategória: 6 megyei 1. hely Döntős
Csapatnév: IQ-titánok
1. diák: Fábián Bernát
2. diák: Czagány Réka
3. diák: Lázár Domonkos
4. diák: Koncz Máté
Felkészítő tanár(ok): Bradács Andrea, Vlocskó Mihály
A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetőek.
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6215814386792133665
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6215814386792133665






Deák Megyei Fordítóverseny

Polyák Eszter (12.A) a Deák Megyei Fordítóversenyen német nyelvből 2. helyezést ért el. 



Angol országismereti verseny

A Szegedi Tudományegyetem Idegennyelvi Kommunikációs Intézetének angol országismereti versenyén Karolinás csapataink jól szerepeltek. 
A 10. osztályos angol specializációs csapata: Marosi Levente, Kovács-Krassói Panna és Sári Helga 2. díjasok lettek. 
















Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny megyei eredményei

2015. szeptember 11. 

Iskolánk adott otthont az Édes anyanyelvünk verseny Csongrád megyei fordulójának. 

3 kategóriában hirdettünk eredményt, az 1-2. helyezettek képviselik megyénket Sátoraljaújhelyen, a Kárpát-medencei döntőn. 

Az összes pontszám kialakításánál 1/3 részt jelentett az írásbeli feladatok eredménye, 2/3 részt a szóbeli előadás. 

Szeged – gimnázium

1.      Patkós Bence   Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola
felkészítő tanár: Varga Magdolna

2.      Gönczi Boglárka  SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola                           

felkészítő tanár: Laklia Márta

                                           

Szeged – szakközépiskola

1.      Tanács Gergő   Szegedi Szakképzési Centrum Gábor Dénes Műszaki és Környezetvédelmi Középiskolája és Szakiskolája
felkészítő tanár: Némethné dr. Balázs Katalin

2.      Földi Lili    Szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája

felkészítő tanár: Mikó Anna

Csongrád megye – gimnázium

1.       Márta Renátó   Horváth Mihály Gimnázium  felkészítő tanár: Szurmik Zoltán

2.      Elefánti Emma  Horváth Mihály Gimnázium  felkészítő tanár: Szurmik Zoltán

Csongrád megye – szakközépiskola

Nem volt versenyző.

  

Eredmény a tanulók sorszáma szerint:

 

sorszám

súlyozott összes pont

1.

183

2.

105,5

3.

95,5

4.

101,5

5.

118

6.

143,5

7.

166,5

8.

186

9.

149,5

10.

104

11.

156

12.

137,5

13.

143

14.

168,5

15.

83,5

16.

103

17.

123

18.

132

19.

142,5

20.

151

21.

115

22.

88

23.

160,5

24.

158

25.

140

26.

174,5

27.

119

28.

124


A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetőek.

https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6195809753140195057
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6195809753140195057
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6195809753140195057
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6195809753140195057
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6195809753140195057
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6195809753140195057











Könyvtári vetélkedő

A 2014/2015-ös tanévben immár 5. alkalommal került megrendezésre iskolánkban a könyvtári vetélkedő, melynek idei témája "Az állatok világa" volt. A versenyen a következő eredmények születtek: 

Alsó tagozat: 
1. helyezett: Redenczki Richárd (2.c)  -  223 pont 
2. helyezett: Janzsó Dávid (4.a)  -  221 pont
3. helyezett: Kisvárdai Tamás (2.b)  -  216 pont

További versenyzők (nem helyezés szerint felsorolva): 
Borsos Anna, Cziráki Dorka2.a
Papp Rozália Erzsébet2.a
Ádám Veronika2.a
Balogh Eszter Róza2.a
Szőke Dorka Katica, Polyák Anna Orsolya2.a
Varga Bertalan, Virág Ákos2.b
Balás Piri Bálint2.c
Juhász Zsolt Máté, Farkas Tóbiás2.c
Kravz Hanga Mirtill, Szögi Regina3.a
Zsova Máté3.b
Szekeres Roland, Mészáros Ferenc3.b
Ádám László4.a
Horváth Ildikó, Váradi Flóra4.a
Noé Dominika, Babos Mária Luca4.b

Felső tagozat: 
1. helyezett: Tóth Balázs Szabolcs, Kiszel Dániel (7.A)  -  229 pont
2. helyezett: Fábián Berta, Hajnal Lilla (6.A)  -  228 pont
                          Révész Heléna, Heiler Szonja (6.A)  -  228 pont
3. helyezett: Várnagy Anna, Papp Veronika (6.A)  -  226 pont

További versenyzők (nem helyezés szerint felsorolva): 
Kocsis Dávid, Varga Gergő5.b
Kalocsai Nóra, Csanádi Dóra6.A
Sebők Boglárka, Herédi Dóra Éva6.A

A verseny a 2015/2016-os tanévben is folytatódik!



Víz világnapi verseny

A 2015. március 19-én, a Szegedi Vízmű Zrt és a SZSZSZI Kossuth Zsuzsanna Tagintézménye által szervezett vetélkedőn Pataki Fanni, Lakatos Klára, Zsolt Réka 11. évfolyamos diákjaink csapata 3. helyezést, Újházi Júlia, Keszei Gréta, Fodor Györgyi 11. évfolyamos diákjaink csapata 8. helyezést értek el. 
Gratulálunk nekik! 
 
A versenyről részleteket olvashatnak ide kattintva



Természettudományos Diákkonferencia

A hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium, Általános Iskola által meghirdetett Természettudományos Diákkonferencián vettek részt iskolánk diákjai közül Varga Ákos, Gál András, László Anna Rita, Rácz Kata és Orgovány Petra Szimonetta a Fény Éve kapcsán készített pályamunkáikkal. A beadott munkájukat neves zsűri előtt kellett bemutatniuk, és az előadás végén a zsűri kérdéseire is kellett felelniük. 
A zsűri elnöke Gyulai József Széchenyi-díjas magyar fizikus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, Professor emeritus volt. 
Diákjaink kiváló eredménnyel szerepeltek: 
Varga Ákos és Gál András 7-8. évfolyamosok kategóriájában pályamunkáját és előadását 3. helyezéssel (felkészítő tanár: Kisvárdainé Dusa Mária),
László Anna Rita és Rácz Kata 9-10. évfolyamosok kategóriájában pályamunkáját és előadását 3. helyezéssel (felkészítő tanár: Tóth Károlyné),
Orgovány Petra Szimonetta 9-10. évfolyamosok kategóriájában pályamunkáját és előadását (felkészítő tanár: Molnár Katalin) dicsérettel ismerték el.

A PROMENAD.HU cikkét a programról itt olvashatják.


Mezzofanti Országos Nyelvi Verseny

Nagy Fanni (12.A) a 2015. március 14-én megrendezett  Mezzofanti Országos Nyelvi Verseny döntőjében első helyezést ért el német nyelvből. 
Tanárai: Bencsik Róbert, Bánné Dely Zsófia 



Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny

Országos helyezés 

 

Megyei helyezés 

Név 

 

5. évfolyam 

 

 

 

52 

Lázár Domonkos 5.A 

felkészítő tanár: Bradács Andrea 

257 

Koncz Máté 5.A 

felkészítő tanár: Bradács Andrea 





502 

12 

Szabó Marcell 5.A 

felkészítő tanár: Bradács Andrea 

648

16

Czagány Réka 5.A

felkészítő tanár: Bradács Andrea

648

16

Dobó Péter 5.A

felkészítő tanár: Bradács Andrea

 

 

 

 

6. évfolyam

 

 

 

58

4

Hajnal Lilla 6.A

felkészítő tanár: Bradács Andrea

210

13

Németh Ábel 6.A

felkészítő tanár: Csanádi Anikó

 

 

 

 

7. évfolyam

 

 

 





532

17

Gál András 7.A

felkészítő tanár: Hertelendy Anett

574

20

Murvai Emese 7.A

felkészítő tanár: Hertelendy Anett

 

 


Nagyságos fejedelem című történelmi vetélkedő

Iskolánkat két ötödikes csapat képviselte a Nagyságos fejedelem című, a Kárpát-medencében 5-8. osztályos tanulók számára 2015. március 20-án megrendezett komplex történelmi vetélkedő döntőjében. Három, sokféle kompetenciát megmozgató fordulón keresztül jutottak ide. A verseny fővédnöke, Lezsák Sándor alelnök úr és a zsűri elnöke, Marjanucz László tanszékvezető egyetemi tanár is kiemelte, hogy a verseny 30 éves történetében eddig még sohasem jutott be ötödikes csapat a döntőbe.

Czagány Réka, Jusztin András és Sápi Máté a 21. helyen végzett.

Téglás Borbála, Koncz Máté és Lázár Domonkos alkotta csapatunk 6. helyezést ért el. A harmadik helyezettől 2,5 ponttal maradtak csak le. Sok dicséretet és óriási tapsot kaptak. Az éjszakára kapott, időutazás témájú jelenetüket az Alelnök úr külön megdicsérte, és elemezte a résztvevők előtt a pontozáskor.

Felkészítő tanáruk: Kiss Ágostonné



XLVII. Irinyi János Középiskolai Kémia Verseny

A XLVII. Irinyi János Középiskolai Kémia Versenyen részt vett diákjaink: László Anna (10.A), Papp Krisztina (10.A), Cérna Vanessza (10.A), Vilmos Réka (10.B), Futó Ágota (9.A), Gyuris Nikolett (9.A), Szigecsán Darinka (9.A), Kalocsai Veronika (9.A), Hegedűs Inez (9.B), Balla Noémi (9.B), Bíró Barbara (9.B), Fejes Dominika (9.B), Szabó Kinga (9.B). 


Mikola Sándor Országos Tehetségkutató Fizika Verseny

A Mikola Sándor Országos Tehetségkutató Fizika Versenyen indult: Fejes Dominika (9.B), Kovács-Krassói Panna (9.A), Noé Rebeka (10.A). 



Bor Pál Fizika Verseny

A Bor Pál Fizika Verseny eredménye: Gyurcsik Máté (8.A) középdöntőbe jutott. 




XXVI. Hevesy György Országos Kémia Verseny

A XXVI. Hevesy György Országos Kémia Versenyen indult: Andrócki Csenge (8.A) , Piller Mimi (8.A), Polyák Péter Ábel (8.A), Gyovai Ferenc (7.A), Lovászi Natália (7.A). 



Bolyai Természettudományos Csapatverseny

A 2015. március 6-án megrendezésre került Bolyai Természettudományos Csapatverseny körzeti fordulójában (Csongrád, Bács-Kiskun, Békés, Jász-Nagykun-Szolnok megyékből) a hatodik osztályosok kategóriában 6. helyezés: Csanádi László 6.A, Németh Ábel 6.A, Régaisz Olivér 6.A, Vida-Szűcs Gellért 6.b (felkészítő tanár: Bencsik Róbert, Molnár Katalin)

A nyolcadikos gimnazista kategóriában 4. helyezés: Noé Benedek, Polyák Péter Ábel, Szalai Dénes, Sztathatosz Sebestyén (felkészítő tanár: Molnár Katalin, Tóth Károlyné)




Hevessy kémia verseny megyei fordulójának selejtezője

A Hevessy kémia verseny megyei fordulójába jutottak: 
Gyovai Ferenc (7.A), Polyák Péter Ábel (8.A) 
Felkészítő tanáruk: Tóth Károlyné



Bor Pál fizika verseny megyei fordulójának selejtezője

A Bor Pál fizika verseny megyei fordulójába jutott: 

Gyurcsik Máté (8.A)
Felkészítő tanár: Tóth Károlyné



A Zrínyi Matematikaverseny eredményei

5. évfolyam: Lázár Domonkos megyei 18. helyezett (5.A Bradács Andrea)

6. évfolyam: Hajnal Lilla megyei 14. helyezett (6.A Bradács Andrea)
                        Németh Ábel  megyei 2. helyezett (6.A Csanádi Anikó)

Németh Ábel továbbjutott az ORSZÁGOS DÖNTŐBE.



XVIII. Országos Práter Anyanyelvi Nap

2015. március 7-én szombaton öt 6. osztályos gyerek vett részt Budapesten az országos anyanyelvi napon. 


Az anyanyelvi játék csapatversenyben 1. helyezést érdemelt Fábián Berta 6.A, Komáromi Lilla 6.A, Révész Heléna 6.A osztályos tanuló. 

A helyesírási versenyen Hajnal Lilla 6.A osztályos tanuló 2. helyezett lett. 

Ügyességüket emeli még az, hogy nem volt életkor szerinti bontás, az 5-8. évfolyam együtt versenyzett. A nyelvi játékon a mieink voltak a legfiatalabbak. 

Felkészítő tanáruk:  Szabó Mária 




Könyv-papír-olló országos idegen nyelvi szövegfeldolgozó verseny

A szegedi Karolina Iskola hetedik alkalommal rendezte meg a „Könyv-papír-olló” irodalmi szövegfeldolgozó versenyt angol és német nyelven 4-8. évfolyamos diákok számára 2015. február 13-án. 

A verseny hivatalos honlapja.


Karolinás eredmények:

Angol 4.o.
2. helyezett: Bucskó Gergely, Olajos Tamás, Rácz Ádám
    Felkészítő tanár: Pappné Simor Kinga
3. helyezett: Jáger Rita, Mohácsi Abigél, Tóth Blanka
    Felkészítő tanár: Pappné Simor Kinga

Angol 5-6.o.
3. helyezett: Bába Eszter, Csóti Gréta, Komáromi Lilla
    Felkészítő tanár: Nagy-Bálint Dóra

4. helyezett: Balogh Domonkos, Gonda Jakab, Vida-Szűcs Gellért
    Felkészítő tanár: Diószeghy Andrea

5. helyezett: Kádas Péter, Papp Dániel, Szűcs Gergely
    Felkészítő tanár: Diószeghy Andrea

7. helyezett: Gyuris Ágnes, Csanádi Dóra, Kalocsai Nóra
    Felkészítő tanár: Dunai Ágnes

8. helyezett: Tóth Jakab, Régaisz Olivér, Szőke Gergő
    Felkészítő tanár: Dunai Ágnes

14. helyezett: Gárgyán Ádám, Rusz Regő, Zöldy Márton
      Felkészítő tanár: Pappné Simor Kinga

Német 4.o.
Megosztott 2. helyezett: Kiss Boglárka, László Kinga, Mezey Zsuzsanna
                     Felkészítő tanár: Guba Katalin

                     és  Babos Luca, Gilice Anna, Németh Nándor
                     Felkészítő tanár: Guba Katalin

4. helyezett: Hajnal Levente, Kiss Máté, Péter Ákos
    Felkészítő tanár: Guba Katalin

Német 5-6.o.
1. helyezett: Keszeli Boróka, Nagy Fülöp, Hornyák Andrej
    Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

3. helyezett: Herédi Dóra, Váraljai Bori, Pásztor Lili
    Felkészítő tanár: Móser Anna

4. helyezett: Téglás Bori, Vereczkey Kincső
    Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

6. helyezett: Bak Zsófi, Polyák Hanna, Czagány Réka
    Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

7. helyezett: Hajnal Lilla, Németh Ábel, Révész Heléna
    Felkészítő tanár: Bencsik Róbert

Minden versenyzőnek és felkészítő tanáraiknak is gratulálunk!

A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa












https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa
















"Világfa, életfa, családfa" képzőművészeti kiállítás és egyházmegyei szavalóverseny - Házasság hete

2015. február 9.
Házasság hete program: "Virágzó életfa" gálaműsor, "Világfa, életfa, családfa" képzőművészeti kiállítás, és a program részeként 14 órától egyházmegyei alsós szavalóverseny.

A képzőművészeti  pályázat díjazottjai:

I. Kategória  (1., 2., 3. oszt.)

1. helyezett:  Dékány Bence (1. oszt., Nagybánhegyes), és Pinnyei Zsóka (2.c, Karolina)

2. helyezett: Pulai Ákos (1.a, Szent Imre Katolikus Iskola, Mórahalom) és Kenesey Gréta (1.b, Karolina)

3. helyezett: Börcsök Borostyán (2.b, Szent Imre Katolikus Iskola, Mórahalom) és Vilmos Édua (2.b, Karolina)


II. Kategória  (3., 4., 5. oszt.)

1. helyezett:  Babos Mária Luca (4.b, Karolina)

2. helyezett: Simon Szabin (4. oszt., Szent Imre Katolikus Általános Iskola, Zsombó) 

3. helyezett: Harman Ádám (4.a, Karolina)                 

 

III. Kategória  ( 6., 7. oszt.)  

1. helyezett: Farkas Alexandra (7. oszt., Szent Imre Katolikus Általános Iskola, Zsombó)

2. helyezett: László Imre Tádé (6.a, Karolina)

3. helyezett: Berta Virág (7.a, Karolina)


Különdíjat kaptak:  a csoportos pályázok és a kézműves technikákat alkalmazó legigényesebb alkotók. (Itt a sorrend nem rangsorolást jelent.)

Makra Noémi (2.b, Szent Imre Katolikus Iskola, Mórahalom)

Varga Dorottya (4.b, Karolina)

Kiss Dorottya (4.b, Karolina)

Tamás Apor (2.a, Nagybánhegyes-Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola)

Bíró Dorka (2.b, Szent Imre Katolikus Iskola, Mórahalom)

Zsova Máté (3.b, Karolina)

Kiss Boglárka, László Kinga, Mezey Zsuzsanna, Perényi Boglárka (4.b, Karolina)

3.a osztály (Karolina)



Szeged-Csanádi Egyházmegye Gelsey Vilmos Pedagógiai Intézete és a Karolina Katolikus Általános Iskola közös szervezésében az egyházmegyei szavalóversenyt két korcsoportban (1-2. osztály és 3-4. osztály) 50 kisgyermek részvételével rendezték meg.

 A kicsik csoportjában 23 gyermek szabadon választott verssel mérte össze tudását. A verset a család témakörből kellett meríteni.

A 3-4. osztályosoknál 27 versenyző állt a közönség elé. A versenyzők az Egyházmegye sok-sok intézményéből, Hódmezővásárhely, Zsombó, Pusztamérges, Makó, Békéscsaba, Tiszasziget, Nagybánhegyes, Szarvas, Szeged, Baks, Pusztaföldvár, Kevermes, Battonya településeinek iskoláiból érkeztek.

A versenyt hagyománnyá szeretnénk tenni, így 2016 telén is várjuk a szavalni szerető alsósok jelentkezését!

Egyházmegyei versmondó verseny:

1-2. évfolyamosok helyezettjei:

1. helyezett:  Éri Nóra Bianka
Szarvas, Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda, Bölcsőde
verse: Juhász Magda: Jó leszek, ígérik a gyerekek

és Juhász Zsolt (2.c)
Karolina Iskola
verse: Hécz Attila:  Ez a szerelem

2. helyezett: Arnold Sára
Baks, Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda
verse: Zelk Zoltán: Este jó, este jó

3. helyezett: Tremmel Máté (2.c)
Karolina Iskola
verse: Vesztergom Andrea: Kistestvérem született

4. helyezett:  Tóth Barnabás
Zsombó, Szent Imre Katolikus Általános Iskola
verse: Nagy-Bandó András: Az én anyukám

5. helyezett: Pljesovszki Pálma Panka
Szarvas, Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda, Bölcsőde
verse: Aranyos Ervin: Kérés a szülőkhöz


3-4. évfolyam helyezettjei:

1. helyezett: Bátki-Fazekas Lenke
Zsombó Szent Imre Katolikus Általános Iskola
verse: Arany János: Juliska elbujdosása

2. helyezett:  Miholka Róbert
Battonya, Mikes Kelemen Katolikus Gimnázium és Szakképző Iskola, Általános Iskola és Óvoda
verse: Petőfi Sándor: Egy estém otthon

3. helyezett:  Szabó Kornél
Hódmezővásárhely, Kertvárosi Katolikus Általános Iskola
verse: Petőfi Sándor: Szülőimhez

és Tóth-Godó Benedek
Zsombó Szent Imre Katolikus Általános Iskola
verse: Ranschburg Jenő: Mágia

4. helyezett: Szolnoki Ádám
Baks, Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda
verse: Lakatos Margit: Gyermekgondok

5. helyezett: Enyedi Roxána
Pusztamérges, Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola és Óvoda
verse: Vesztergom Andrea: Kistestvérem született

6. helyezett: Szabó Ferenc
Zsombó Szent Imre Katolikus Általános Iskola
verse: László Noémi: A mi szobánk

Fotók és videók itt megtekinthetők!




Felsős szavalóverseny

2015. január 15-én, csütörtök délután tartottuk immár hagyománnyá váló iskolai szavalóversenyünket a Bálint Sándor teremben. 
Diákjaink idén is két szekcióban mérték össze 
versmondó tehetségüket. Elsőként az 5-8. osztályosoké volt a lehetőség. Ők teljes szabadságot élveztek a versválasztás tekintetében. Érdekes volt rácsodálkozni arra, hogy a huszonegy versenyzőből öt diák az igen komoly megértést kívánó Arany-balladák közül válogatott. Arany János műveinek népszerűsége tehát a fiatalabb korosztály körében idén senki máséhoz nem volt mérhető! 
9-12. osztályos diákjainktól két verset kértünk: egyet Kosztolányi Dezsőtől 
és egyet a kortársaktól. A nagylányok a kötelező Kosztolányi-vers mellett Füst Milán, Ady Endre, Tóth Árpád, Kaffka Margit és Babits Mihály költeményei között találták meg a szívükhöz leginkább közel álló remeket.

Díjazottaink az első szekcióban:

1. helyezett: Magyar Erika Flóra (6.b) 
2. helyezett: Hornyák Andrej (5.a) 
3. helyezett: Téglás Borbála Zsuzsanna (5.a) és Papp Dániel (6.b ) 
Különdíjban részesült: Berinszki Renáta (7.b)

Díjazottaink a második szekcióban:

1. helyezett: Pataki Fanni (11.a)
2. helyezett: Papp Teodóra (10.b)
3. helyezett: Sári Franciska (11.a)

A zsűri tagjai voltak: Horváthné Hodács Zsuzsanna igazgatónő, valamint Ágó Mária és Halmai Sebők Zsuzsa magyartanárnők. 

Köszönjük az igazgatónő, a magyar szakos kollégák, valamint Pataki József oktatástechnikus és Szunyi Brigitta könyvtáros segítő munkáját, amellyel hozzájárultak a versmondó délután szebbé tételéhez!
Minden versenyen induló diákunknak köszönjük a lelkes részvételt és az igényes szavalatokat!

A magyar munkaközösség nevében:
Halmai Sebők Zsuzsa
magyartanár





















2014-es év versenyeredményei

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

Ismét ragyogó eredményt értek el diákjaink megyei versenyen: 

8. osztályosok: megyei 1. helyezés 
Andrócki Csenge 
Piller Mimi 
Vilmos Etelka 
Vikor Anna 
felkészítő tanár: Szabó Mária 

6. osztályosok: megyei 5. helyezés
Hajnal Lilla
Kalocsai Nóra
Komáromi Lilla
Révész Heléna
felkészítő tanár: Szabó Mária
 
5. osztályosok: megyei 4. helyezés
Balasi Gellért
Batancs Donát
Jusztin András
Lázár Domonkos
felkészítő tanár: Kulácska Anna 



Katolikus Iskolák Dugonics András Matematika Versenye

A 2014/2015-ös tanévben 15. alkalommal rendezték meg a 4-8. évfolyamokon tanulók számára. 
Az első forduló feleletválasztós feladatait a második fordulóban kidolgozandó feladatok követik. 

A verseny első fordulóját  2014. november 26-án bonyolítottuk le. 

Intézményünkből a második fordulóra továbbjutók neve: 

4. évfolyam

Laukó Levente   

Gyuris Hanna    

Bába Máté    

Nedelkovics Nándor    

5. évfolyam

Lázár Domonkos

Szabó Marcell

Koncz Máté

Nagy Fülöp Tamás

Székesi Marcell

Batancs Donát

 

6. évfolyam

Borsos József

Hajnal Lilla

Futó Attila

Tóth Jakab Csóti Gréta

Herédi Dóra

Medgyesi Csanád

Németh Ábel Gajda Szabina

 

7. évfolyam

Rosztóczy Csaba

Surinás Tamás

Csepregi Tamás

Tóth Simon

Jagri Anna

 

8. évfolyam

Tarnay Csaba

https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6090378775094883569?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6090378775094883569?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6090378775094883569?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6090378775094883569?banner=pwa

















Megyei Bolyai Matematika Csapatverseny

Büszkén és nagy örömmel adjuk mindenki tudtára, hogy intézményünk diákjai a megyei Bolyai Matematika Csapatversenyen kiemelkedően teljesítettek, 2 csapatunk az országos döntőbe jutott. Az ünnepélyes eredményhirdetésre 2014. november 6-án a hódmezővásárhelyi Kertvárosi Katolikus Általános Iskolában került sor.

Eredményeink:
3. osztályosok: Báics Ernő, Jenei Soma, Keszeli Jónás, Kaszper Sebestyén 
Felkészítő tanár: Zsováné Palotai Gabriella
Eredményük: megyei 1. hely, országos döntőbe jutottak 

4. osztályosok: Gyuris Hanna, Laukó Levente, Németh Nándor, Németh Regő
Felkészítő tanár: Borbás Gáborné
Eredményük: megyei 1. hely, országos döntőbe jutottak

4. osztályosok: Bába Máté, Kiss Máté, Magos-Dóra Márton, Olajos Tamás
Felkészítő tanár: Guba Katalin
Eredményük: megyei 2. hely, országos döntőbe jutottak

5. osztályosok:  Búza Péter,  Fábián Bernát,  Koncz Máté,  Lázár Domonkos
Felkészítő tanárok: Bradács Andrea, Vlocskó Mihály
Eredményük: megyei 2. hely

6. osztályosok: Fábián Berta,  Hajnal Lilla,  Komáromi Lilla,  Papp Vera
Felkészítő tanárok: Csanádi Anikó, Bradács Andrea
Eredményük: megyei 3. hely

7. osztályosok (általános iskola):  Csepregi Tamás,  Báló Boldizsár,  Rosztóczy Csaba,  Surinás Tamás
Felkészítő tanár: Bradács Andrea
Eredményük: megyei 5. hely

7. osztályosok (gimnázium): Kiszel Dániel,  Murvai Emese,  Mezey Kristóf,  Kovács-Krassói Botond
Felkészítő tanár: Hertelendy Anett
Eredményük: megyei 6. hely

8. osztályosok (gimnázium): Andróczki Csenge,  Piller Mimi,  Vilmos Etelka,  Gyurcsik Máté
Felkészítő tanár: Hertelendy Anett
Eredményük: megyei 6. hely

https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6080064060448594321?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6080064060448594321?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6080064060448594321?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6080064060448594321?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6080064060448594321?banner=pwa


















"Édes anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny megyei fordulója

2014. szeptember 12-én, pénteken iskolánk rendezte az „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny megyei fordulóját. 

Az alábbi táblázatban a versenyzők sorszámuk alapján tájékozódhatnak, milyen eredményt értek el az írásbéli és a szóbeli fordulóban. 
A versenyszabályzat szerint a szóbeli pontokat 2/3 arányban kell beszámítani az összesített  pontszámba. 

Az eredmények:

Sorszám Írásbeli pontszám Szóbeli pontszám Súlyozott összesen
1 36,5 15 66,5
2 48 18 84
3 30 9 48
4 40 14 68
5 43 21 85
6 54 24 102
7 37,5 13 63,5
9 57,5 16 89,5
10 52 11 74
11 46,5 16 78,5
12 29,5 13 55,5
13 51 10 71
14 43,5 15 73,5
15 42 14 70
16 30 13 56
17 44 16 76
18 41,5 21 83,5
19 39 12 63
20 61,5 18 97,5
21 57 22 101
22 50 17 84
23 28,5 18 64,5
24 57 13 83
25 54 16 86
26 50 15 80
27 49,5 13 75,5
28 50,5 12 74,5
29 31,5 12 55,5
30 43 12 67

Az „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny megyei fordulójának iskolai eredménye:

Alig kezdődött el az év, máris született egy jelentős siker.
Az „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny megyei fordulóján, amit iskolánkban rendeztünk, Noé Rebeka a szegedi gimnazisták mezőnyében 4. helyezést ért el kiemelkedő szóbeli pontszámmal.

Gratulálunk ügyes tanítványunknak és az őt tanító Halmai Sebők Zsuzsannának!


Fotók a versenyről.


Medve Matekverseny

A Medve Matematika Verseny országos fordulóján 4. helyezést ért el iskolánk 5-6. évfolyamos csapata: 
Németh Ábel 5.A,
Jáger István 6.a,
Rosztóczy Csaba 6.b 


"Hadd legyünk mink is tiszták, hősök, szentek" hittanverseny
"Példaképek a XX. századból"

A Karolina Iskola négyfordulós internetes hittanversenyt hirdetett 3., 6. és 7. osztályos diákok számára "Hadd legyünk mink is tiszták, hősök, szentek" címmel. A verseny 2013 novembere és 2014 májusa között zajlott le.
Jelentkezni a regisztrációs lap (elektronikus kitöltését követően) e-mailban történő visszaküldésével lehetett.


A feladatlapok és a beküldendő megoldások innen letölthetőek:

A versenyben a 3. osztályosok közül 1. helyezett a csengelei Jézus kicsi tanítványai csapat, a 6-7. osztályosok közül pedig a röszkei Templom egere nevű csapat lett. 

A verseny hivatalos végeredménye:




Medve Szabadtéri Matekverseny

A 2014. május 17-én megrendezett körzeti Medve Szabadtéri Matekversenyen I. helyezett lett iskolánk csapata: Németh Ábel 5.A, Jáger István 6.A, Rosztóczy Csaba 6.B. Felkészítő tanárok: Csanádi Anikó, Bradács Andrea, Tüske Magdolna 


Istenes versmondó verseny

A Boldogasszony Iskolanővérek által fenntartott intézmények diákjai számára Istenes versmondó versenyen vettek részt a Karolina Iskola diákjai 2014. április 26-án Budapesten. Az 5-6. évfolyam kategóriájában Németh Ábel (5.A) 2. helyezést ért el. Licsicsányi Zsuzsanna (8.b) dicséretes szereplését könyvjutalommal díjazták. A többi résztvevő diákunk : Zsova Máté 2.b, Nagy Fülöp 4.a és Turai Eszter 11.A pedig emléklapot kapott szerepléséért.


Víz világnapi vetélkedő

A 2014. március 20-án a Víz világnapi vetélkedőn 4. helyezést ért el Lakatos Klára, Zsolt Réka, Pataki Fanni, Szunyog Margaréta 10.A  osztályos lányok csapata.


Mikola Sándor fizikaverseny

A versenyen résztvevők: László Anna 9.A, Noé Rebeka 9.A, Czérna Vanessza 9.A, Pálfai Anna 9.B, Varga Viktória 9.B, Gyuránszki Leonóra 9.B, Szunyog Margaréta, Huszka Alexandra, Újházi Júlia, Németh Ilona, Pataki Fanni 10.A
legjobb eredményt Noé Rebeka érte el.


Bor Pál Fizikaverseny

A 2014. március 14-én megrendezett Bor Pál fizika verseny középdöntőjébe jutott Gyurcsik Máté 7.A


Irinyi János kémiaverseny

Az Irinyi János kémia versenyen részt vett diákjaink: Polyák Eszter, Berkeszi Abigél, Polyák Eszter 10.A, László Anna, Papp Krisztina 9.A
A legjobb eredményt Papp Krisztina érte el.

Idegen nyelvi verseny

A hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium idén is meghirdette megyei idegen nyelvi versenyét, melyet 2014. március 6-án rendeztek. A kategóriák évfolyamonként kerültek meghatározásra.
A 2014. április 10-i eredményhirdetésen az alábbi helyezések születtek:
 
Német nyelv, 7. osztályosok kategória
- 2. hely: Sztathatosz Sebestyén (7.A), felkészítő tanár: Bencsik Róbert

Német nyelv, 8. osztályosok kategória
- 1. hely: Kovács-Krassói Panna (8.A)
- 3. hely: Sári Helga (8.A) felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

Német nyelv, 10. osztályosok kategória
- 2. hely: Hajdu Katalin (10.A) felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

Francia nyelv, 11. osztályosok kategória
- 2. hely: János Beatrix (11.A) felkészítő tanár: Kissik Noémi


Kenguru Matematika Verseny megyei fordulója

Németh Ábel 5.A, megyei 7. hely,  Felkészítő tanára:  Csanádi Anikó 
Borsos József 5.A, megyei 12. hely,  Felkészítő tanára: Bradács Andea 
Losonczi Csongor 7.A, megyei 13. hely,  Felkészítő tanára: Hertelendy Anett 


Lotz János országos szövegértési és helyesírási verseny

Kalmár Anett 8.A osztályos tanuló a 2014. március 21-22-én Bonyhádon megrendezett Lotz Jánosról elnevezett országos szövegértési és helyesírási versenyen 18. helyezést ért el.


Országos Német Nyelvi Verseny megyei fordulója

Kovács Krassói Panna 8. osztályos tanulónk  a 2014. március 20-án megrendezett Országos Német Nyelvi Verseny megyei fordulóján 7. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Bánné Dely Zsófia 



Francia nyelvű versmondó verseny

A hódmezővásárhelyi Magyar-Francia Baráti Társaság idén 20. alkalommal, 2014. március 17-én rendezte meg francia nyelvű versmondó versenyétEgy kötelező és egy szabadon választott verset kellett elszavalni. 
A 11-12. évfolyamosok kategóriájában János Beatrix (11.A) 1. helyezést ért el. Felkészítő tanára Kissik Noémi.


Bolyai Természettudományi Csapatverseny körzeti fordulója

Iskolánk 4 diákja: Csanádi László (5.A), Németh Ábel (5.A), Régaisz Olivér (5.A), Vida-Szűcs Gellért (5.b) a 2014. március 7-én megrendezett versenyen az induló 89 csapat közül - az első 6 hely valamelyikén - díjazott lesz Kecskeméten 2014. március 20. csütörtökön. Gratulálunk nekik és a felkészítő tanároknak: Molnár Katalinnak és Bencsik Róbertnek.

Izgatottan várjuk az eredményt.

OKTV

János Beatrix 11. A osztályos tanuló német nyelvből az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőjében 3. helyezést ért el. Kimagasló eredményéhez gratulálunk diákunknak és Bánné Dely Zsófiának, felkészítőtanárnak.
Szeles Ágnes 12.A  osztályos tanuló olasz nyelvből az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőjében 19. helyezést ért el.
 

Idegen nyelvi versenyek

János Beatrix (11.A) német nyelvből az OKTV országos döntőjébe jutott (I. kategória). 
Szeles Ágnes (12.A) olasz nyelvből  az OKTV országos döntőjébe jutott (I. kategória). 
Kovács-Krassói Panna (8.A) a 8. osztályosok országos német nyelvi versenyén a megyei fordulóba jutott. 

Gratulálunk nekik és drukkolunk a további sikeres szereplésükért! 

Kazinczy-verseny

A szegedi Gábor Dénes Szakközépiskola adott otthont 2014. február 28-án a megyei Kazinczy-versenynek, amely immár a 15. volt. Az idei fordulóra ráadásul szép számmal jelentkeztek is a diákok: 51 tanuló olvasott fel szabadon választott és kötelező szöveget, valamint jelölte az írásbeli fordulóban megadott példamondatot.

12. osztályos diákunk Dominik Zsuzsanna 7. helyezést ért el.

Gratulálunk!


Sík Sándor versmondó verseny

2014. február 25-én rendezte meg iskolánk a Somogyi-könyvtárban 7-8. osztályosok számára a Sík Sándor versmondóversenyt a piarista költő, műfordító, irodalomtörténész születésének 125. évfordulója alkalmából. A versenyen három iskola 12 diákja mérettette meg magát: a szegedi Weöres Sándor Általános Iskola, a röszkei Orbán Dénes Általános Iskola és a szegedi Karolina Iskola tanulói. A következő eredmények születtek:

1. helyezett: Kalmár Anett  8. A 
2. helyezett: Vilmos Etelka 7. A
3. helyezett: Licsicsányi Zsuzsanna 8. b
Különdíjasok: Ótott Róza 7. A és Szigecsán Darinka 8. A

A zsűri tagjai: Fodor Mónika - elnök, Csiszár Andrea, Gyovai Anita

Gratulálunk valamennyi versenyzőnek!

A versenyről készült képeket itt megtekintheti.


Zrínyi Ilona Matematika Verseny

Örömmel és büszkén tudatjuk, hogy a 2014. február 21-én megrendezett Zrínyi Ilona Matematika Versenyen Németh Ábel 5.A osztályos tanuló megyei 2. helyezést ért el, és az országos döntőbe jutott. Felkészítő tanára: Csanádi Anikó 
Gratulálunk nekik!

Könyv-papír-olló országos verseny
2014. február 7.

ANGOL I. KATEGÓRIA: 

1. helyezett: 

Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged 

Koncz Máté
Jusztin András
Lázár Domonkos 

Fk: Dunai Ágnes 



2. helyezett:

Arany János Általános Iskola, Fábiánsebestyén

Németh Nóra                  Németh Bernadett         István Gréta

Fk: Bertus Jánosné

ANGOL II. KATEGÓRIA: 

1. helyezett:

Üllés, Forráskút, Csólyospálos Községi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Fontos Sándor Tagintézménye

Borsos Szilárd
Donciu Adela
Gyuris Csaba

Fk: Nagy Éva

 


2. helyezett:

Táncsics Mihály Tehetséggondozó Gimnázium, Szakközépiskola, Általános Iskola, Orosháza

Kasuba Dóra
Szóró Alexandra
Várhegyi Richárd

Fk: Laskainé Szabó Beáta

 


3. helyezett:

Gedói Általános Iskola, Szeged

Kovács Edina
Smányi Réka
Cserős Eszter

Fk: Bodó Karolina

 

 

4. helyezett:

Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Keszeli Viola        Németh Csenge    Dabis Réka

Fk: Dunai Ágnes

 


4. helyezett:

Orosházi Általános Iskola

Bartos Lilla
Kiss Dorina
Simon Rebeka

Fk: Kecskemétiné Gyurkó Erzsébet

 


4. helyezett:

Orosházi Általános Iskola

Hegedűs Dóra
Mari Tamás
Németh Normann

Fk: Kecskemétiné Gyurkó Erzsébet


 

5. helyezett:

Orosházi Általános Iskola

Klement Krisztina
Árgyelán Csillag
Sin Attila

Fk: Kecskemétiné Gyurkó Erzsébet

 


6. helyezett:

Arany János Általános Iskola, Fábiánsebestyén

Lévai Laura                    Paczuk Vivien            Dancsó Linett

Fk: Bertus Jánosné

 


7. helyezett:

Arany János Általános Iskola, Fábiánsebestyén

Áncsán Bernadett
Nagy Beatrix        
Szemenyei Tamara

Fk: Bertus Jánosné


ANGOL III. KATEGÓRIA:

1. helyezett:

Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Kalmár Anett
Bálint Orsolya
Kákonyi Regina

Fk: Dunai Ágnes




2. helyezett:

Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Lukics Dominika
Kalocsai Veronika
Szigecsán Darinka

Fk: Dunai Ágnes




3. helyezett:

Madách Imre Magyar -Angol Kéttannyelvű Ált. Iskola, Szeged

Tóth Réka
Gyuris Stephanie
Tabatabai Nejad Petra

Fk: Lengyelné Fenyvesi Mária




3. helyezett:

Patrona Katolikus Iskolaközpont, Budapest

Papp Eszter
Nyírő Eszter
Kármán Anita

Fk: Déri Emerencia




4. helyezett:

Patrona Katolikus Iskolaközpont, Budapest

Gábor Emese
Horváth Johanna
Zábrádi Barbara

Fk: Pappné Opre Mónika




5. helyezett:

Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Bonecz Boglárka
Lengyel Liza
Kávássy Viktória

Fk: Dobó Anita




6. helyezett:

Stevan Sremac Ált. Isk., Zenta

Keceli Mészáros Sára
Katona Sára
Baranyi Vivien

Fk: Both Judit




7. helyezett:

Madách Imre Magyar -Angol Kéttannyelvű Ált. Iskola, Szeged

Lacsán Lili
Rakitta Milla
Gellén Balázs

Fk: Pereczné Veres Katalin





8. helyezett:

Stevan Sremac Ált. Isk., Zenta

Milanović Časlav
Kovács Anikó
Anitics Dávid

Fk: Domonos Kálmán Krisztina





9. helyezett:

Patrona Katolikus Iskolaközpont, Budapest

Körmendy Zsófia
Kálóczi Réka
Petrovics Anna

Fk: Déri Emerencia





10. helyezett:

Arany János Általános Iskola, Fábiánsebestyén

Bartucz Anna
Jancsó Laura
Berendi Lívia

Fk: Bertus Jánosné
NÉMET I. KATEGÓRIA: 

1. helyezett:

Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Nagy Fülöp
Boga Botond
Kocsis Dávid

Fk: Guba Katalin




2. helyezett:

Varga Tamás Általános Iskola, Hódmezővásárhely

Budincsevich Eszter
Lőkös Tímea
Török Beáta

Fk: Lukács Enikő




3. helyezett:

Varga Tamás Általános Iskola, Hódmezővásárhely

Csanki Melinda
Hajdú Gréta
Kovács Tünde

Fk: Lukács Enikő





NÉMET II. KATEGÓRIA:

1. helyezett:

Stevan Sremac Ált. Isk., Zenta

Bagi Máté
Törtelyi Nikolett
Törteli Judit

Fk: Szabó Tarapcsik Szilvia




2. helyezett:

Stevan Sremac Ált. Isk., Zenta

Borbély Hajnalka
Csabai Orsolya
Szénási Csilla

Fk: Szabó Tarapcsik Szilvia




3. helyezett:

Varga Tamás Általános Iskola, Hódmezővásárhely

Horváth Kíra
Kántor Judit
Zombori Fanni

Fk: Lukács Enikő




4. helyezett:

Petőfi Sándor Általános Iskola, Szeged

Belovai Regina Felícia
Lakatos Rita
Sugár Anna

Fk: Haumann Anett




5. helyezett:

Varga Tamás Általános Iskola, Hódmezővásárhely

Sándor Adrienn
Pocsai Anna
Varga Roland

Fk: Lukács Enikő





6. helyezett:

Petőfi Sándor Általános Iskola, Szeged

Rescsik Dóra
Révész Csilla
Weiner Zsófia Emese

Fk: Haumann Anett
NÉMET III. KATEGÓRIA:

1. helyezett:

Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Kovács-Krassó Panna
Sári Helga
Futó Ágota

Fk: Bánné Dely Zsófia




2. helyezett:

Táncsics Mihály Tehetséggondozó Gimnázium, Szakközépiskola, Általános Iskola, Orosháza

Nagy Nikolett
Dudás Hanna
Nagy Lola

Fk: Árusné Erős Krisztina





3. helyezett:

Táncsics Mihály Tehetséggondozó Gimnázium, Szakközépiskola, Általános Iskola, Orosháza

Giay Adrienn
Iványi Anett
Kishonti Zoé

Fk: Árusné Erős Krisztina





4. helyezett:

Patrona Katolikus Iskolaközpont, Budapest

Csurgay Veronika
Mikus Mercédesz
Vida Viktória

Fk: Herter Péter





5. helyezett:

Varga Tamás Általános Iskola, Hódmezővásárhely

Csete Dávid
Nagy-Pál Zoltán
Sallai Mirandella

Fk: Vicsainé Kabók Ibolya

A versenyről készült képgalériát itt megtekintheti.


Lotz János szövegértési és helyesírási verseny

Az országos Lotz János szövegértési és helyesírási verseny 2014. január 21-én megrendezett megyei fordulóján 7-8. évfolyamos diákjaink sikerrel szerepeltek. 
A március 21-22-ei országos döntőre továbbjutott Kalmár Anett 8.A osztályos tanuló. Felkészítő tanára: Kulácska Anna

További eredmények:

7. évfolyam

15. Sztathatosz Sebestyén
17. Vilmos Etelka
21. Andrócki Csenge

Felkészítő: Szabó Mária

8. évfolyam

2. Kalmár Anett
4. Kovács-Krassói Panna

Felkészítő: Kulácska Anna

4. Kávássy Viktória

Felkészítő: Kiss Ágostonné

5. Bálint Orsolya

Felkészítő: Kulácska Anna

9. Gyuris Enikő

Felkészítő: Kiss Ágostonné

10. Gyovai Anna

Felkészítő: Kulácska Anna

14. Sipos Fanni Emma

Felkészítő: Kiss Ágostonné


Szavalóverseny

2014. január 13-én hétfőn délután lelkes verskedvelőkkel telt meg a Bálint Sándor tanterem. Házi szavalóversenyünk tétje nem volt csekély, hiszen a két szekcióban versengő fiatalok nagyobb szabású versenyekre juthattak tovább. Az 5-8. osztályos korcsoport nyertesei a városi szintű megmérettetésre nyertek jogosultságot, míg a 9-12.-es gimnazistáink a Magyar Írószövetség által szervezett Radnóti és kortársai szavalóverseny budapesti válogatóján vehetnek részt márciusban. Az országos szintű verseny előírása okán az idősebb korcsoportnak egy Radnóti Miklós-költeménnyel, valamint egy vele kortárs költő versével lehetett nevezni. A döntőre 2014. április 11-én, a költészet napján kerül majd sor a fővárosban. A második szekcióval ellentétben az 5-8.-os kisdiákok bátran válogathattak a magyar költők remekeiből.

Díjazottaink az első szekcióban:
1. helyezett: Magyar Erika Flóra (5. b)
2. helyezett: Papp Dániel Péter (5. b)
3. helyezett: László Imre Tádé (5.a ) és Németh Ábel (5.a)

Díjazottaink a második szekcióban:
1. helyezett: Noé Rebeka (9.a) és Olgyay Klára (12.b)
2. helyezett: Dominik Zsuzsanna (12.b)
Harmadik helyet nem osztott ki a zsűri, viszont a díjazottak mellett ügyes szavalatáért László Anna (9.a) és Sári Franciska (10.a) is lehetőséget nyert arra, hogy tavasszal Budapesten képviselje iskolánkat.

A zsűri tagjai voltak: Ágó Mária, Halmai Sebők Zsuzsa és Szabó Mária tanárnők.

Köszönjük a magyar szakos kollégák, valamint Pataki József oktatástechnikus és Szunyi Brigitta könyvtáros segítő munkáját, amellyel hozzájárultak a versmondó délután szebbé tételéhez.

Minden versenyen induló diákunknak elismerés jár bátor kiállásáért! Köszönjük a szavalóknak, hogy a költészet szeretete mentén néhány órára összegyűlt kis közösség számára életre keltették irodalmunkat! Vállalkozásuk valóban komoly munka gyümölcse, hiszen ők merték értelmezni és megpróbálták ki is fejezni azt, amit költőinktől örömmel olvastak.

A magyar munkaközösség nevében: Halmai Sebők Zsuzsa, magyartanár


OKTV eredmények

Szeles Ágnes 12. A osztályos tanuló továbbjutott olasz nyelvből az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny második fordulójába. Felkészítő tanára: Tasnádi Orsolya
János Beatrix 11. A osztályos tanuló 2. legjobb országos eredménnyel továbbjutott német nyelvből az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny második fordulójába. Felkészítő tanára: Bánné Dely Zsófia

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő tanároknak.



2013-as év versenyeredményei

"Gyere és mesélj" idegen nyelvi országismereti verseny

A keddi "Gyere és mesélj!" idegen nyelvi országismereti versenyen (szervező: SZSZSZI Kossuth Zsuzsanna Tagintézménye) az alábbi eredmények születtek:

Angol nyelv II. kategória
1. hely: Cérna Vanessza, Korpa Klaudia, Rácz Kata (9.A)
2. hely: Papp Teodóra,Tóth Annamária, Vilmos Réka (9.B)
3. hely: Farkas Cecília, Németh Viktória, Pálfai Anna (9.B)
felkészítő tanáruk: Diószeghy Andrea

Német nyelv I. kategória
1. hely: Noé Benedek, Ótott Róza, Polyák Péter Ábel (7.A) felk. Bencsik Róbert
2. hely: Kovács-Krassói Csenge (10.A), Kovács-Krassói Panna, Sári Helga (7.A) felk. Bánné Dely Zsófia

Német nyelv II. kategória
1. hely: Lakatos Klára, Polyák Eszter, Sári Franciska (10.A)
2. hely: Szabó Nikoletta, Szász Izabella, Zsolt Réka (10.A)
3. hely: László Anna, Király Enikő (9.A), Lele Krisztina, Mezey Anna (9.B)
felkészítő tanáruk: Bánné Dely Zsófia


Eötvös József Tanulmányi Verseny

János Beatrix 11. A osztályos tanulónk továbbjutott németből az Eötvös József Tanulmányi Verseny 2. fordulójába,
(szervező: Eötvös József Collegium)

További részletek a versenyről a szervező honlapján.


I. Természettudományos Kalandtúra

Az I. Természettudományos Kalandtúra, amelyen részt vettek diákjaink: állomásokat vezettek a 10. A-sok, versenyzők voltak 7.A, 8. A és 8.b osztályokból.



Bolyai Matematika Csapatverseny

Október 11-én, pénteken rendezték meg a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulóját, mely egy igen nehéz verseny a tantárgyból. Ezért nagy öröm, hogy tanítványaink ilyen szépen szerepeltek és október 25-én 16 diákkal vehettünk részt Hódmezővásárhelyen a díjkiosztón.

Hivatalos eredmények:

Megyei 5. helyezett lett a 7. évfolyamos gimnazisták között a Bor csapat: Andróczki Csenge, Magos-Dóra Lili, Piller Mimi, Vikor Anna. Felkészítő: Hertelendy Anett (Szoros versenyben, mindössze 3 ponttal a dobogós 3. helytől!)

Megyei 6. helyezett lett a 7. évfolyamos gimnazisták között a Sör csapat: Gyurcsik Máté, Losonczi Csongor, Balasi Gergely, Szalai Dénes. Felkészítő: Hertelendy Anett (Csak 3 ponttal maradtak le a lányoktól.)


Matematika Határok Nélkül

A 2013. március 12-én megrendezett Matematika Határok Nélkül elnevezésű versenyen iskolánk 9. A osztályának 23 fős csapata megyei 1., illetve országos 42. helyezést ért el.

A verseny részleteiről itt olvashat.

Természettudományos Diákkonferencia

Május 17-én, pénteken Hódmezővásárhelyen a Természettudományos Diákkonferencián 2 diákunk képviselte iskolánkat. A környezetvédelemmel kapcsolatos kutatómunkájukra és a beküldött, majd előadott prezentációjukra Faltum Fanni (8. A) és Garai Imola (8. A) II. díjat kapott.
Felkészítő tanáraik: Tóth Károlyné és Kisvárdainé Dusa Mária voltak.

Országos német nyelvi verseny

Király Enikő (8. A) 8. helyezést ért el a pedagógiai intézetek által május 10-én Szolnokon megrendezett országos német nyelvi verseny döntőjében a nyolcadikosok között.
A versenyen együtt indultak a tagozatos-, emelt szintű- és normál tantervű iskolák diákjai.

Felkészítő tanára: Dely Zsófia

A versenyről további információkat itt talál.



Mezzofanti Országos Nyelvi Verseny

János Beatrix (10. A) az április 6-i döntőben német nyelvből B2-es kategóriában első helyezést ért el.
Felkészítő tanárai: Moser Anna, Dely Zsófia

További részleteket a versenyről itt találhat.


Megyei Mezei Futóverseny

A 2013. március 20-án megrendezett Megyei Mezei Futóverseny döntőjén nagyon jól szerepeltek diákjaink. A három csapatból kettő továbbjutott az országos döntőre, amely április 18-án lesz Gödöllőn.

Érmeseink:

III. korcsoport lányok - csapat 2. helyezés Bonecz Boglárka
Kovács Regina
Szarvas Betti
Tisóczki Melinda
Vilmos Etelka

V. korcsoport lányok - csapat 2. helyezés Király Edit
Kiss Kinga
Lévai Janka
Polyák Eszter
Velkey Nóra

III. korcsoport lányok - egyéni 3. helyezés Bonecz Boglárka

Habár a fiúk nem értek el dobogós helyet, ők is keményen küzdöttek és szépen teljesítettek.


Könyv-papír-olló angol és német verseny eredményei

2013. január 25. 

Angol I. kategória

1.helyezett:
Julinek István, Keresztes Csenge, Zádori Zsófia
Felkészítő tanár: Keresztesné Molnár Mónika
Jerney János Általános Iskola, Szeged

2. helyezett:
Kiss Anna, Regölyi Janka, Tihanyi Kamilla
Felkészítő tanár: Elsik Vilmosné
Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, Budapest

3. helyezett:
Tálosi Balázs, Keresztes Kristóf, Péter Gergő
Felkészítő tanár: Dunai Ágnes
Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Angol II. kategória
1. helyezett:
Noé Rebeka, Papp Teodóra, Vilmos Réka
Felkészítő tanár: Diószeghy Andrea
Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

2.helyezett:
Bali Anna, Jankelic Ivan, Umicevic Maja
Felkészítő tanár: Both Judit
Stevan Sremac Általános Iskola, Zenta

3. helyezett:
Mulvihill Adrienn, Palásthy Kira, Polner Eszter
Felkészítő tanár: Lengyelné Fenyvesi Mária
Madách Imre Általános Iskola, Szeged

4. helyezett:
Bajic Lídia, Horváth Kátai Krisztina, Katona Réka,
Felkészítő tanár: Both Judit
Stevan Sremac Általános Iskola, Zenta

5. helyezett:
Gáspár Sára, Kiss Laura Kata, Molnár Eszter Anni
Felkészítő tanár: Lakatos Krisztina
Pallavicini Sándor Általános Iskola, Sándorfalva

6. helyezett:
Bálint Orsolya, Lukics Dominika, Kalocsai Veronika
Felkészítő tanár: Dunai Ágnes
Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

7. helyezett:
Szigecsán Darinka, Szluka Sarolta, Vass Mirjam
Felkészítő tanár: Dunai Ágnes
Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

8. helyezett:
Gellén Balázs, Lacsán Lili, Rakitta Milla
Felkészítő tanár: Pereczné Veres Katalin
Madách Imre Általános Iskola, Szeged

9. helyezett:
Kármán Anita, Nyírő Eszter, Papp Eszter
Felkészítő tanár: Déri Emerencia
Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, Budapest

10. helyezett:
Kálóczi Réka, Körmendy Zsófia, Petrovics Anna
Felkészítő tanár: Déri Emerencia
Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, Budapest

11. helyezett:
Ajaj Ramina, Molnár Réka, Szabó Zsófia
Felkészítő tanár: Bíró-Kocsis Anna
Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, Budapest

Német I. kategória
1.helyezett:
Farkas Baráti Igor, Letic Dragana, Tóth Réka
Felkészítő tanár: Szabó Tarapcsik Szilvia
Stevan Sremac Általános Iskola, Zenta

2. helyezett:
Bagi Máté, Heinrich Dominik, Kovács Anikó
Felkészítő tanár: Szabó Tarapcsik Szilvia
Stevan Sremac Általános Iskola, Zenta

3. helyezett:
Begyik Barbara, Lovász Orsolya, Mikus Mercédesz
Felkészítő tanár: Varga Kinga
Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, Budapest

Német II. kategória
1.helyezett:
Milinszki Annamária, Nyuli Boglárka, Soós Kata
Felkészítő tanár: Gazdag M. Gemma
Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, Budapest

2. helyezett:
Király Enikő, Lele Krisztina, Mezey Anna
Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia
Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

3-4. helyezett:
Futó Ágota, Kovács-Krassói Panna, Sári Helga
Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia
Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

3-4. helyezett:
Freye Melinda, Marcov Blanka, Simon Bernadett
Felkészítő tanár: Csermely M. Irén
Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont, Budapest

5. helyezett:
Kormányos Tímea, Polner Laura, Faltum Fanni
Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia
Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

6. helyezett:
Iványi Anett, Kishonti Zoé, Nagy Nikolett
Felkészítő tanár: Árusné Erős Krisztina
Táncsics Mihály Közoktatási Intézmény és Tehetségközpont, Orosháza

7. helyezett:
Hajdú Bálint, Horváth Réka, Kovács Réka
Felkészítő tanár: Szilárd Krisztina
Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola, Szeged


2012-es év versenyeredményei

Matematika verseny

A matematika verseny 2. fordulója 2013. január végén lesz.
Az 1. fordulóról továbbjutók névsora és pontszámaik:

7. osztály
Sári Helga - 66 pont

8. osztály
Noé Rebeka - 76 pont
Pálfai Anna - 73 pont
Kovács Judit - 63 pont

Gimnázium hírei

  • Kötelező olvasmányok jegyzéke a gimnáziumban a 2017/2018-as tanévben   5. osztály: 1. Lázár Ervin: Szegén Dzsoni és Árnika                         2. Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk    6. osztály: 1. Gárdonyi Géza: Egri csillagok                        2. Választható: Michael Ende: Momo   7. osztály ...
    Létrehozta: Brigitta Szunyi, 2017. jún. 16. 1:09
  • Az iskolai Tudományos Önképző Kör záró előadásai Diákjaink Tudományos Önképző Köre 2017. június 1-jén sikeres bemutatóval záródott. A záró foglalkozáson már csak a legjobb munkákat láthattuk. A hetedik A osztályosokon kívül nyolcadikos és tizenegyedikes tanuló is ...
    Létrehozta: Brigitta Szunyi, 2017. jún. 14. 2:06
  • Informatika verseny eredménye Janzsó Dávid 6.A osztályos tanuló a 2017. május 29-én megrendezett XX. Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékversenyen az Alkalmazók 5-6. kategóriájában országos 5. helyezést ért el. Gyurcsik Máté 10 ...
    Létrehozta: Brigitta Szunyi, 2017. jún. 1. 0:10
  • Gimnáziumi ballagás 2017. május 6. 12. évfolyamos tanítványaink búcsúztatása hagyományainkhoz híven történt. Az iskola körbejárását követően a Szent György teremben következett az ünnepi műsor. Először a 11. évfolyamosok mondtak beszédet, majd a ...
    Létrehozta: Brigitta Szunyi, 2017. máj. 10. 4:32
  • Országos Szép Beszéd Verseny Vilmos Etelka (10. A) a Szép Beszéd Verseny országos döntőjében Győrben, 2017. április 23-án Kazinczy-érmet kapott. (Ez itt a legnagyobb elismerés!) Felkészítő tanára: Szabó Mária, aki szintén díjazott ...
    Létrehozta: Brigitta Szunyi, 2017. ápr. 28. 2:01
1 - 5 bejegyzés látható (összesen 39 van). További elemek »