Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Gimnázium‎ > ‎

Tanulmányi segédanyagok


Informatika



Kötelező olvasmányok jegyzéke a 2018/2019-es tanévben

5. osztály:           1. Lázár Ervin: Szegén Dzsoni és Árnika 

Ehhez kérünk olvasónaplót: 1-2 rajz, rövid összefoglaló a cselekményről, szereplők. 

                               2. Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk 

Javasolt saját használatra készült olvasónapló: fontos események, szereplőcsoportok! 

 

6. osztály:           1. Gárdonyi Géza: Egri csillagok

Javasolt saját használatra készült olvasónapló: fontos események, dátumok, szereplők és néhány jellemzőjük!

                               2. Választható: Michael Ende: Momo

 

7. osztály:           1. Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

Javasolt saját használatra készült olvasónapló: fontos események, dátumok, szereplők és néhány jellemzőjük!

                               2. Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője

 

8. osztály:           1. Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig

                               2. Tamási Áron: Ábel a rengetegben

                               3. Választható: Szabó Magda: Abigél vagy George Orwell: Állatfarm vagy Agatha Christie: Tíz kicsi néger vagy Rejtő Jenő: A tizennégy karátos autó

 

9. osztály:           1. Szophoklész: Antigoné

                               2. William Shakespeare: Romeo és Júlia és Hamlet

 

10. osztály:        

1.       Molière: Tartuffe

2.       Voltaire: Candide

3.       Goethe: Faust I. rész

4.       Kármán: Fanni hagyományai

5.       Hoffmann: Az arany virágcserép

6.       Puskin: Anyegin

7.       Katona József: Bánk bán

8.       Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde

 

                    

11. osztály:

1.       Petőfi Sándor: A helység kalapácsa és Az apostol

2.       Arany János: Toldi estéje

3.       Jókai Mór: Az arany ember

4.       Madách Imre: Az ember tragédiája

5.       Mikszáth Kálmán: Beszterce ostroma

6.       Gogol: A köpönyeg

7.       Stendhal: Vörös és fekete

8.       Balzac: Goriot apó

9.       Tolsztoj: Ivan Iljics halála

10.   Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

11.   Csehov: Sirály

12.   Ibsen: A vadkacsa

12. osztály:

1.       Babits Mihály: Jónás könyve

2.       Kosztolányi Dezső: Édes Anna

3.       Móricz Zsigmond: novellák (Tragédia, Szegény emberek, Barbárok)

4.       Thomas Mann: Mario és a varázsló

5.       Franz Kafka: Az átváltozás

6.       Camus: Közöny

7.       Brecht: Kurázsi mama és gyermekei

8.       Beckett: Godot-ra várva

9.       Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása

10.   Örkény István: Tóték

                         + kortárs irodalom szaktanári választás alapján






Tanulmányi segédanyagok
































Gimnázium hírei

  • Mentális matematika junior Európa-bajnokság Tanítványunk, Szin Jázmin 5.A osztályos diákunk  képviselte Magyarországot a múlt héten a mentális matematika junior-Európa-bajnokságon,   https://www.vajma.info/cikk/magazin/11019/Egy-szegedi-diaklany-lett-a ...
    Létrehozta: Gábor Szélpál, 2019. jún. 12. 23:18
  • Angolosok előadása Budapesten Június negyedikén gimnáziumunk 9.a második nyelves angolos csoportja megmérette magát Budapesten, az EnglishOnStage elnevezésű dráma délutánon. A csoport által írt és színpadra állított színdarabunkat nagy taps és nevetés kísérte ...
    Létrehozta: Gábor Szélpál, 2019. jún. 11. 6:21
  • Robotverseny eredménye  "Az ELTE Savaria Egyetemi Központja szervezésében lezajlott Szombathelyi Robotversenyen az SZTE TTIK Informatikai Intézet LogProg szakkörének mindkét induló csapata egy-egy aranyérmet nyert a II. és III. (azaz a 7 ...
    Létrehozta: Gábor Szélpál, 2019. jún. 6. 1:07
  • Kötelező olvasmányok jegyzéke a 2019/2020-as tanévben 5. osztály:           1. Lázár Ervin: Szegén Dzsoni és Árnika                           2. Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúkMindkét regényhez kérünk olvasónaplót. Az írott szöveg (cselekményismertető, szereplők, helyszínek) ne haladja meg a ...
    Létrehozta: Gábor Szélpál, 2019. máj. 13. 5:47
  • X. Országos Robotprogramozó verseny "A SZTE TTIK Informatikai Intézet LogProg szakkörénekcsapata az idei X. Országos Robotprogramozó versenydöntőjében a legnehezebb, 7-8. osztályos (rapid)kategóriában aranyérmet nyert.A csapat tagjai:Somorjai Lili (Karolina ...
    Létrehozta: Mária Kisvárdainé Dusa, 2019. máj. 13. 6:32
1 - 5 bejegyzés látható (összesen 78 van). További elemek »
Aloldalak (1): Jogtiszta szoftver