Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Gimnázium‎ > ‎

Tanulmányi segédanyagok


Informatika



Kötelező olvasmányok jegyzéke a 2017/2018-as tanévben

5. osztály: 1. Lázár Ervin: Szegén Dzsoni és Árnika 

                       2. Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk 

 

6. osztály: 1. Gárdonyi Géza: Egri csillagok

                       2. Választható: Michael Ende: Momo

 

7. osztály: 1. Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

                      2. Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője

 

8. osztály: 1. Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig

                       2. Tamási Áron: Ábel a rengetegben

                       3. Választható: Szabó Magda: Abigél vagy George Orwell: Állatfarm vagy Agatha Christie: Tíz kicsi néger vagy Rejtő Jenő: A tizennégy karátos autó

 

9. osztály: 1. Szophoklész: Antigoné

                       2. William Shakespeare: Romeo és Júlia és Hamlet

 

10. osztály: 1. Molière: Tartuffe

                         2. Puskin: Anyegin

                         3. Gogol: A köpönyeg

                         4. Stendhal: Vörös és fekete

                         5. Balzac: Goriot apó

                         6. Katona József: Bánk bán

                          7. Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde

                    

11. osztály: 1. Petőfi Sándor: A helység kalapácsa és Az apostol

                        2. Arany János: Toldi estéje

                        3. Jókai Mór: Az arany ember

                        4. Madách Imre: Az ember tragédiája

                        5. Mikszáth Kálmán: Beszterce ostroma

                        6. Tolsztoj: Ivan Iljics halála

                        7. Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

                        8. Csehov: Sirály

                        9. Ibsen: A vadkacsa

 

12. osztály: 1. Babits Mihály: Jónás könyve

                         2. Kosztolányi Dezső: Édes Anna

                         3. Móricz Zsigmond: novellák (Tragédia, Szegény emberek, Barbárok)

                         4. Thomas Mann: Mario és a varázsló

                         5. Franz Kafka: Az átváltozás

                         6. Camus: Közöny

                         7. Brecht: Kurázsi mama és gyermekei

                         8. Beckett: Godot-ra várva

                         9. Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása

                         10. Örkény István: Tóték

                         + kortárs irodalom szaktanári választás alapján



Kötelező olvasmányok jegyzéke a 2016/2017-es tanévben


5.A osztály: 


1. Lázár Ervin: Szegény Dzsoni és Árnika (meseregény)

Olvasónapló készítése – fejezetenként kb. 1 oldal
2. Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk 
Olvasónapló – fejezetenként kb. 1 oldal (kivéve a IX., az 2 mondat) a cselekmény mellett kitérni a szereplőkre, helyszínekre + 2 illusztráció.



6.A osztály:
    
1. Egri csillagok 
Olvasónapló – részenként (5) max. 2 oldalnyi cselekmény elbeszélés, szereplők, dátumok, helyszínek megjelölésével + illusztráció 
Határidő:  december 1. (természetesen év elején is bemutatható). 
2. Választható: Michael Ende: Momo vagy Szabó Magda: Abigél vagy C.S. Lewis: Narnia krónikái
Olvasónapló az előzőhöz hasonló terjedelemben.


7.A osztály:

1. Jókai Mór: A kőszívű ember fiai
2. Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője
3. Shakespeare: Szentivánéji álom  


8.A osztály:

1. Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig
2. Tamási Áron: Ábel a rengetegben
3. Rejtő Jenő: A tizennégy karátos autó
4. Választható: Szabó Magda: Abigél vagy Orwell: Állatfarm vagy Agatha Christie: Tíz kicsi néger



9.A és 9.B osztály:


1. Szophoklész: Antigoné
2. William Shakespeare: Romeo és Júlia és Hamlet, dán királyfi



10.A és 10.B osztály:

1. Molière: Tartuffe
2. Voltaire: Candide
3. Goethe: Az ifjú Werther szenvedései
4. E.T.A. Hoffmann: Az arany virágcserép
5. Puskin: Anyegin

6. Gogol: A köpönyeg

7. Stendhal: Vörös és fekete

8. Balzac: Goriot apó
9. Katona József: Bánk bán
10. Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde



11.A és 11.B osztály:

1. Petőfi Sándor: A helység kalapácsa és Az apostol

2. Arany János: Toldi estéje
3. Jókai Mór: Az arany ember
4. Madách Imre: Az ember tragédiája
5. Mikszáth Kálmán: Beszterce ostroma
6. Tolsztoj: Ivan Iljics halála
7. Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés
8. Csehov: Sirály
9. Ibsen: A vadkacsa



12.A és 12.B osztály:

1. Babits Mihály: Jónás könyve
2. Kosztolányi Dezső: Édes Anna
3. Móricz Zsigmond: Árvácska
4. Thomas Mann: Mario és a varázsló
5. Franz Kafka: Az átváltozás
6. Camus: Közöny
7. Brecht: Kurázsi mama és gyermekei

8. Beckett: Godot-ra várva
9. Dürrenmatt: A nagy Romulus vagy A fizikusok vagy Az öreg hölgy látogatása
10. Örkény István: Tóték
11. Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek




Kötelező olvasmányok jegyzéke a 2015/2016-os tanévben

5. osztály: 

1. Lázár Ervin: Szegény Dzsoni és Árnika meseregény 
Egy füzetbe 2 oldalban egy új kitalált találkozás megfogalmazása az olvasott mintához hasonlóan + színes illusztráció. 
2. Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk 
Olvasónapló – fejezetenként kb. 1 oldal (kivéve a IX., az 2 mondat) a cselekmény mellett kitérni a szereplőkre, helyszínekre + 2 illusztráció. 


6. osztály:
    
1. Egri csillagok 
Olvasónapló – részenként (5) max. 2 oldalnyi cselekmény elbeszélés, szereplők, dátumok, helyszínek megjelölésével + illusztráció 
Határidő:  december 1. (természetesen év elején is bemutatható). 
2. Választható: Michael Ende: Momo vagy Szabó Magda: Abigél vagy C.S. Lewis: Narnia krónikái
Olvasónapló az előzőhöz hasonló terjedelemben. 


7. osztály:

1. Jókai Mór: A kőszívű ember fiai
2. Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője
3. Shakespeare: Szentivánéji álom


8. osztály:

1. Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig
2. Tamási Áron: Ábel a rengetegben
3. Rejtő Jenő: A tizennégy karátos autó
4. Shakespeare: Romeo és Júlia
5. Választható: Szabó Magda: Abigél vagy Orwell: Állatfarm vagy Agatha Christie: Tíz kicsi néger


9. osztály:

1. Homérosz: Íliász vagy Odüsszeia (részletek)
2. Szophoklész: Antigoné
3. Dante: Isteni színjáték – Pokol (részletek)
4. William Shakespeare: Romeo és Júlia és/vagy Hamlet

10. osztály:

1. Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem (részletek)
2. Moliere: Tartuffe és/vagy A fösvény
3. Voltaire: Candide
4. Goethe: Az ifjú Werther szenvedései és/vagy Faust I. rész (részletek)
5. E.T.A. Hoffmann: Az arany virágcserép
6. Puskin: Anyegin
7. Katona József: Bánk bán
8. Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde
9. Petőfi Sándor: A helység kalapácsa és/vagy Az apostol

11. osztály:

1. Arany János: Toldi estéje
2. Jókai Mór: Az arany ember és/vagy Egy magyar nábob
3. Madách Imre: Az ember tragédiája
4. Mikszáth Kálmán: Tót atyafiak (Az a fekete folt c. novella)
5. Mikszáth Kálmán: A jó palócok (5 választható elbeszélés)
6. Mikszáth Kálmán: Beszterce ostroma
7. Stendhal: Vörös és fekete
8. Balzac: Goriot apó vagy Flaubert: Bovaryné
9. Gogol: A köpönyeg
10. Tolsztoj: Ivan Iljics halála
11. Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés
12. Csehov: Sirály és/vagy Ványa bácsi
13. Ibsen: A vadkacsa

12. osztály:

1. Babits Mihály: Jónás könyve
2. Kosztolányi Dezső: Édes Anna
3. Kosztolányi Dezső: Esti Kornél (részletek)
4. Móricz Zsigmond: Úri muri és/vagy Rokonok és/vagy Árvácska
5. Karinthy Frigyes: Így írtok ti (részletek)
6. Krúdy Gyula: Szindbád utazásai (részletek)
7. Thomas Mann: Mario és a varázsló
8. Franz Kafka: Az átváltozás
9. Camus: Közöny
10. Hemingway: Az öreg halász és a tenger
11. Brecht: Kurázsi mama és gyermekei
12. Beckett: Godot-ra várva
13. Dürrenmatt: A nagy Romulus vagy A fizikusok vagy Az öreg hölgy látogatása
14. Örkény István: Tóték
15. Örkény István: Egyperces novellák (részletek)
16. Ottlik Géza: Iskola a határon
17. Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek
18. Kertész Imre: Sorstalanság
19. Németh László: Gyász vagy Iszony vagy Égető Eszter



Tanulmányi segédanyagok
































Gimnázium hírei

  • Nyílt nap a Karolina Gimnáziumban Iskolánk nyílt napot tart az érdeklődő szülők és diákok részére, amelyre szeretettel  hívunk és várunk mindenkit, hogy betekintést nyerjenek iskolánk mindennapjaiba. Az idei tanév nyílt nap időpontja: 2017. november 9 ...
    Létrehozta: Brigitta Szunyi,
  • Gimnáziumi felvételi előkészítő Gimnáziumunkban 5 alkalommal ingyenes foglalkozásokat rendezünk magyar nyelvből és matematikából a négy és a nyolc évfolyamos gimnáziumba jelentkezőknek, melyeken segítséget nyújtunk a felkészüléshez a központi írásbeli felvételire. Időpontok: 1. 2017 ...
    Létrehozta: Brigitta Szunyi,
  • Tehetséghét az 5.A-ban 2017. szeptember 3. hetében szokásainkhoz híven a 8 évfolyamos kis gimnazisták, azaz az 5.a osztály délutánjain tehetségnapokat tartottunk. A program célja a diákok megfigyelmezése a különböző foglalkozásokon. Játsszunk a ...
    Létrehozta: Brigitta Szunyi, 2017. okt. 5. 4:14
  • Tanulmányút Németországban 2017. szeptember 21-28. között nyolctagú diákcsapat utazott Németországba, a Hessen tartománybeli Amöneburg gimnáziumának (Stiftsschule St. Johann) a meghívására. Szeptember 21-én, csütörtökön este éreztünk meg egy frankfurti repülőút, majd ...
    Létrehozta: Brigitta Szunyi, 2017. okt. 4. 5:42
  • Kötelező olvasmányok jegyzéke a gimnáziumban a 2017/2018-as tanévben   5. osztály: 1. Lázár Ervin: Szegén Dzsoni és Árnika                         2. Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk    6. osztály: 1. Gárdonyi Géza: Egri csillagok                        2. Választható: Michael Ende: Momo   7. osztály ...
    Létrehozta: Brigitta Szunyi, 2017. szept. 3. 23:52
1 - 5 bejegyzés látható (összesen 5 van). További elemek »
Aloldalak (1): Jogtiszta szoftver