Újságíró szakkör

egyénileg megbeszélt időpontban

vezeti: Pappné Simor Kinga

A szakkör tagjai egyben egy szerkesztőbizottság tagjai is, hiszen közösen készítik a Karolina Hírmondót.
Ez az iskolaújság egy tanévben ötször jelenik meg tizenhat oldal terjedelemben nyomtatásban, valamint az iskola honlapján. Az idei tanévben kicsit megújul a Hírmondó: új rovatok lesznek, sok új műfaj bukkan föl a periodika lapjain. Mindez bőven elég lehetőséget ad a diákújságíróknak arra, hogy kipróbálják magukat a riporter, a tudósító, a kritikus, a rejtvényszerkesztő vagy éppen a látványtervező szerepében. A szakkörökön, melyeket inkább szerkesztőségi délutánoknak nevezünk, az írott sajtó műfajaival ismerkedünk, azt is megtanuljuk, hogyan kell viselkedni egy esemény helyszínén, igyekszünk egyfajta témaérzékenységet és az újságíráshoz szükséges tapintatot, valamint nyitottságot kialakítani magunkban.

Pappné Simor Kinga - a szakkör vezetője

A Karolina Hírmondó eddig megjelent számai itt tekinthetőek meg.