Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Gimnázium‎ > ‎Miben vagyunk mások?‎ > ‎

Diákok mondták rólunk

„Azért szeretek a Karolina Gimnáziumba járni, mert:
  • Magas színvonalú az oktatás, a kötelező tananyagot a tanárok érdekességekkel is fűszerezik. Izgalmas, otthon elkészítendő kreatív feladatokat is kapunk. Az órák jó hangulatúak.
  • A tanárokat a diákok személyisége is érdekli, nem csak a tudása.
  • Bizalommal fordulhatok tanáraimhoz, többségük jóindulatú, kedves, segítőkész.
  • Jó programokat szerveznek a tanításon kívül, pl. majális „az osztálykirándulások királyak!”
  • Hasonló gondolkodású emberek között lehetek, a keresztény értékrend dominál.
  • Összetartó közösségek alakulnak ki az osztályon belül és az osztályok között is.
  • „Az osztályközösség megtartó szerv, amely nem hagyja, hogy kiess az élet ritmusából vagy, hogy elcsüggedj, mert mindig van olyan, aki segítségedre van a Te problémád megoldásában.”
  • „Azt érzem, ez a közösség egy nagy kör. Fogjuk egymás kezét, és nem ijedünk meg, ha baj van. Vigyázunk egymásra. És be tudunk fogadni új tagokat, a legkisebbektől a legnagyobbakig.”
  • Itt mindenki egyenrangúnak érezheti magát, nem számít, pl. milyen ruhát viselek. Nincs megkülönböztetés, klikkesedés.
  • Sok lehetőség van sportolásra: több edzés közül lehet választani (kosárlabda, röplabda aerobik) és heti három testnevelés óra van.
  • Művészeti iskola helyben van, sok lehetőség közül választhatunk. (hangszerek, magánének, grafika, kézművesség).
  • Testvérosztályokkal jó a kapcsolat. (általános iskolai és piarista osztályokkal is).
  • Finom az ebéd.
  • Rendezett az épület, tiszták a mosdók és szép a kert."