Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Gimnázium‎ > ‎Gimnázium hírei‎ > ‎

Természettudományi hét a Karolinában

Mária Kisvárdainé Dusa, 2020. febr. 4. 2:14   [ frissítve: , felhasználó: Gábor Szélpál ]
Február 10. hétfő
9. évf. számára 15:00-16:00 óra között, Eötvös terem
Csernobilban történt c. előadás
Dr. Sós Katalin főiskolai docens SZTE JGYPK Általános és Környezetfizikai Tanszék

Február 11. kedd
7-8. évf. számára 15:00-16:00 óra között, Eötvös terem
Klímaváltozás kicsiben c. előadás
Nagy Károly nevelési előadó, CSEMETE Egyesület

Február 12. szerda
10. évfolyam számára 15:00-16.00 óra között
ELI-Alps Kutatóintézet látogatás
látogatásvezető: Berta Zsófia

Február 13. csütörtök
5-6. évfolyam számára 15:00-16:00 óra között, Eötvös terem
Farmtól az asztalig és tovább  c. előadás
Varga Hajnalka környezeti nevelési előadó, CSEMETE Egyesület

Dr Sós Katalin főiskolai docens segítségével a Csernobilban történteket érthették meg a kilencedikesek, és rajtuk kívül sok más érdeklődő is, még a hetedik évfolyamból is.
Kedden a Csemete egyesületből Nagy Károlytól a klíma, mikroklíma, globális klíma fogalmát tisztázták a hetedik, nyolcadikos tanulók közösen,
Szerdán a tizedikesek egy csoportjával az ELI lézerközpontba mentünk. Itt Berta Zsófia kolléganő tartott vezetést. A gyönyörű épületben a kutatásokról is hallhattunk néhány szót. Érdemes tanulni: jó lehet itt dolgozni!
Csütörtökön az ötödik hatodik évfolyammal beszélgetett Varga Hajnalka a Csmete egyesülettől. Természetesen nem csak beszélgettek, hanem megismerkedtek az élelmiszerek útjával, csomagolásával, összetételével, és a keletkezett hulladékok kezelésével.
A tanulók minden foglakozáson érdeklődőek voltak, és igen sok kérdést tettek fel, és tapssal köszönték meg az előadók munkáját.
Köszönjük a kollégák segítségét és türelmét!
A természettudományos munkaközösség nevében: Tóth Károlyné