Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Gimnázium‎ > ‎Gimnázium hírei‎ > ‎

Ju-jitsu az iskolában

Gábor Szélpál, 2018. jan. 4. 23:04
2017 szeptemberétől választhatjátok a kötelező 4.-5. testnevelés óra helyett a ju-jitsu-t.

A ju-jitsu ősi japán harcművészet, a fegyverrel vagy pusztakézzel harcolni tudás művészete. Gyakorlásának célja régen az ellenség megölése vagy megsemmisítése volt. Belőle fejlődött ki a technikák szűkítésével a judo, kendo, karate, aikido, stb. Ma a ju-jitsu-t önvédelemre, versenysportra vagy fegyveres testületek kiképzésére használják. A magyar TEK is ezzel képezi kommandósait. A ju-jitsu minden eredményesen alkalmazható megoldást felhasznál a győzelem érdekében, ezért a technikák kombinációi végtelenek. A kabátot-nadrágot viselő ju-jitsu versenyző elsősorban a judo-karate megoldásait használja, a rövidnadrágot-pólót viselő versenyzőnél a birkózás, kick-box fogásai, ütései-rúgásai ismerhetők fel.

Iskolátokban induláskor 7 fiú és 9 lány kezdte el az edzéseket. A lányok eséstechnikát és önvédelmet tanulnak, a fiúk küzdelmet. A ju-jitsu kemény sport így a tréningek stílusa, hangulata nem lányos. Ettől függetlenül a Karolinás lányok jól helytállnak az edzéseken, nem kímélik magukat. A 6 megmaradt fiú betonból van, csak csiszolni kell rajtuk. A nagy versenyeredmények egyelőre még váratnak magukra. Rusz Regő 9.-es tanuló, aki 2006-ban kezdte el az edzéseket 2017-ben sport ju-jitsu Magyar Bajnokságon korosztályában 2. lett.