Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Gimnázium‎ > ‎Gimnázium hírei‎ > ‎

Bécsi kirándulás

Gábor Szélpál, 2019. jan. 22. 5:47

2018. december 8-án szombat reggel fél ötkor Szegedről a Karolina Iskola elől busszal elindultunk Ausztriába. Közel 6 órát utaztunk, mire a Schönbrunn-i kastélyhoz értünk. Az idő elég szeles volt, de decemberben ez nem ritka. A Nap is kisütött. Rengeteg turista volt, sokféle nemzetiségű. A kastély látogatható szobái lenyűgöztek bennünket. Ferenc József korának szelleme megérintette az odalátogatókat. Felejthetetlen élményt adott.

A következő állomás a Természettudományi Múzeum volt. Megfigyelhető a terek nagysága, a természeti kincsek sokasága, eredete. Érdekes, nagyon gazdag az ismeretanyaga a múzeumnak.

Bécs utcáin keresztül eljutottunk a híres Szent István székesegyházhoz (Stephansdom). Csodálatos épület.

Végül megnéztük a legnagyobb Bécsi adventi vásárt. Megfigyelhető volt az ünnepi díszkivilágítás, a vásári forgatag.

Diákjaink kiselőadásokkal készültek az útra. A meglátogatott nevezetességekről lényegre törő összefoglalót hallottunk. Este fél hétkor indultunk vissza Szegedre.

A visszajelzések alapján diákjaink és a kísérők jól érezték magukat. Kellemesen elfáradtak, sok-sok élménnyel gazdagodtak.

Kísérő tanárok: Bencsik Róbert, Berta Zsófia, Kozma Júlia

Írta: Kozma Júlia