Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Gimnázium‎ > ‎

Gimnázium hírei


Kötelező olvasmányok jegyzéke a gimnáziumban a 2017/2018-as tanévben

Brigitta Szunyi, 2017. jún. 16. 1:09

 

5. osztály: 1. Lázár Ervin: Szegén Dzsoni és Árnika 

                       2. Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk 

 

6. osztály: 1. Gárdonyi Géza: Egri csillagok

                       2. Választható: Michael Ende: Momo

 

7. osztály: 1. Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

                      2. Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője

 

8. osztály: 1. Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig

                       2. Tamási Áron: Ábel a rengetegben

                       3. Választható: Szabó Magda: Abigél vagy George Orwell: Állatfarm vagy Agatha Christie: Tíz kicsi néger vagy Rejtő Jenő: A tizennégy karátos autó

 

9. osztály: 1. Szophoklész: Antigoné

                       2. William Shakespeare: Romeo és Júlia és Hamlet

 

10. osztály: 1. Molière: Tartuffe

                         2. Puskin: Anyegin

                         3. Gogol: A köpönyeg

                         4. Stendhal: Vörös és fekete

                         5. Balzac: Goriot apó

                         6. Katona József: Bánk bán

                          7. Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde

                    

11. osztály: 1. Petőfi Sándor: A helység kalapácsa és Az apostol

                        2. Arany János: Toldi estéje

                        3. Jókai Mór: Az arany ember

                        4. Madách Imre: Az ember tragédiája

                        5. Mikszáth Kálmán: Beszterce ostroma

                        6. Tolsztoj: Ivan Iljics halála

                        7. Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

                        8. Csehov: Sirály

                        9. Ibsen: A vadkacsa

 

12. osztály: 1. Babits Mihály: Jónás könyve

                         2. Kosztolányi Dezső: Édes Anna

                         3. Móricz Zsigmond: novellák (Tragédia, Szegény emberek, Barbárok)

                         4. Thomas Mann: Mario és a varázsló

                         5. Franz Kafka: Az átváltozás

                         6. Camus: Közöny

                         7. Brecht: Kurázsi mama és gyermekei

                         8. Beckett: Godot-ra várva

                         9. Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása

                         10. Örkény István: Tóték

                         + kortárs irodalom szaktanári választás alapján

Az iskolai Tudományos Önképző Kör záró előadásai

Brigitta Szunyi, 2017. jún. 7. 5:54   [ 2017. jún. 14. 2:06 frissítve ]

Diákjaink Tudományos Önképző Köre 2017. június 1-jén sikeres bemutatóval záródott. 
A záró foglalkozáson már csak a legjobb munkákat láthattuk. A hetedik A osztályosokon kívül nyolcadikos és tizenegyedikes tanuló is volt az előadók között.
Jó volt látni, hogy milyen sokszínűek a gyerekek, milyen odaadással és kitartással foglalkoztak az általuk kiválasztott témákkal. Volt magas szintű történelmi kutatás, Da Vinci alapján önképző rajzfejlesztés, kísérletek, megfigyelések házi kisállatokkal. Ez csak néhány érdekes téma. 

Kiemelt dicséret:

Etológiai kísérletek különleges egerekkel:
Dák Fanni, Vereczkey Kincső (7.A)                         

Felkészítő tanár: Molnár Katalin

Napóleon:
Kovács Zita (8.A)                                   

Felkészítő tanár: Mezeyné Szatmári Tímea

Leonardo Da Vinci alkotó technikái:
Péter Áron(7.A)                                                               

Felkészítő tanár: Falcione Sarolta

 

Dicséretek:

Andorra:
Váraljai Bori (8.A), Norvégia: Gyuris Ágnes (8.A)               

Felkészítő tanár: Bencsik Róbert

Csernobil katasztrófája (fizikai, társadalmi, biológiai vonatkozások):
Székesi Marcell, Búza Péter, Batancs Donát (7.A)              

Felkészítő tanár: Tóth Károlyné

Kárpátok:
Csata Emma, Ordódy Henrietta (7.A)

Gyógytorna:
Szűcs Kata (7.A)                                                                    

Felkészítő tanár: Nagy Ágnes Virág


Jövőre is folytatjuk a munkát. Gratulálunk a tanulóknak, és a felkészítő tanároknak! 
Tehetség munkacsoport 

A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők. 

https://goo.gl/photos/V57TteaDhm12Qkv38
https://goo.gl/photos/V57TteaDhm12Qkv38
https://goo.gl/photos/V57TteaDhm12Qkv38
https://goo.gl/photos/V57TteaDhm12Qkv38

Informatika verseny eredménye

Brigitta Szunyi, 2017. máj. 31. 3:11   [ 2017. jún. 1. 0:10 frissítve ]

Janzsó Dávid 6.A osztályos tanuló a 2017. május 29-én megrendezett XX. Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékversenyen az Alkalmazók 5-6. kategóriájában országos 5. helyezést ért el. Gyurcsik Máté 10.A osztályos tanuló 9. helyezett lett.
Felkészítő: Hertelendy Anett 


Gimnáziumi ballagás

Brigitta Szunyi, 2017. máj. 10. 4:32

2017. május 6. 

12. évfolyamos tanítványaink búcsúztatása hagyományainkhoz híven történt. Az iskola körbejárását követően a Szent György teremben következett az ünnepi műsor. Először a 11. évfolyamosok mondtak beszédet, majd a 12. A-ból Noé Rebeka és Kósa Sára, a 12.B-ből pedig Vilmos Réka és Papp Teodóra. 
A végzős diákok köszöntésük és hálájuk kifejezéseképpen virággal köszöntötték a szülőket és az őket tanító tanárokat. 
A virágátadó után a főigazgató, Szegedi Ágnes köszöntötte a diákokat. 
Díjak, melyeket a végzősök kaptak.

Boldog Gerhardinger Terézia- díj:
Noé Rebeka 12.A
Vilmos Réka 12.B

Karolina-díj:
Kovács Judit 12.A
Mezey Anna 12.B
Németh Viktória 12.B

Tartományfőnöki dicsértet:
Faltum Fanni 12.A
Gellér Blanka 12.A
Papp Krisztina 12.A
Pálfai Anna 12.B

Igazgatói dicsérő oklevél:
Kósa Sára 12.A
Bene Viola 12.A
Kőröshegyi Viktória 12.A
Gyuránki Leonóra 12.B

Az iskolai ünnepség után következett a Dómban az ünnepi szentmise. A misét celebrálta: Kondé Lajos atya.

A fotók egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://goo.gl/photos/F33ugNKFgfoM3h5N9
https://goo.gl/photos/F33ugNKFgfoM3h5N9
https://goo.gl/photos/F33ugNKFgfoM3h5N9
https://goo.gl/photos/F33ugNKFgfoM3h5N9







https://goo.gl/photos/F33ugNKFgfoM3h5N9

https://goo.gl/photos/F33ugNKFgfoM3h5N9
https://goo.gl/photos/F33ugNKFgfoM3h5N9
https://goo.gl/photos/F33ugNKFgfoM3h5N9


Országos Szép Beszéd Verseny

Brigitta Szunyi, 2017. ápr. 28. 2:00   [ 2017. ápr. 28. 2:01 frissítve ]

Vilmos Etelka (10. A) a Szép Beszéd Verseny országos döntőjében Győrben, 2017. április 23-án Kazinczy-érmet kapott. (Ez itt a legnagyobb elismerés!) 
Felkészítő tanára: Szabó Mária, aki szintén díjazott lett: idén ő kapta a Kazinczy-díjat. 
Gratulálunk nekik! 
Beszámoló az anyanyelvapolo.huoldalon! 

"Vigyázz, kész, pénz!" pénzügyi verseny megyei döntő eredménye

Brigitta Szunyi, 2017. ápr. 19. 4:02

"Vigyázz, kész, pénz!" pénzügyi verseny megyei döntőjén a karolinás csapat 4. helyezést érte el. Kategóriájukban 35 csapat indult, s az első két fordulón csaknem 100%-os pályázatokkal lettek túl, majd e 3., szóbeli fordulóban realizálódott a 4. hely.

A csapattagok (6. évfolyam): Babos Mária Luca, Dabis Kinga, Gilicze Anna, Gyovai Virág, Szkiva Noémi, Ádám László.

Felkészítő tanár: Bányai Judit

Megyei Matematika Csapatverseny eredményei

Brigitta Szunyi, 2017. ápr. 6. 1:21


2017. március 25-én, szombaton négy csapattal vettünk részt a Medve Matek Szabadtéri Versenyen, ahol a Medvebocs kategóriában a 95 benevezett csapatból elhoztuk a 3. 5. és 6. helyezést. 

3. helyezett: Laukó Levente, Németh Nándor, Németh Regő  (6.A) 
5. helyezett: Jenei Soma, Kovách György, Szekeres Roland (5.A) 
6. helyezett: Gyuris Hanna, Bába Máté, Kiss Máté (6.A) 

Felkészítő tanárok: Horváth Tibor, Bradács Andrea 

További részletek a medvematek.hu oldalon!

Városi futóbajnokság eredménye

Brigitta Szunyi, 2017. ápr. 6. 1:20

Nagyon szép verseny időnk volt 2017. március 22-én. A versenyen 17 szegedi iskola sok-sok csapata vett részt. 

Csapat eredmény: 

2. helyezés VI. korcsoport leány csapata (megyei döntőre továbbjutott csapat!) 

Bíró Barbara 11.b
Hegedűs Inez 11.b
Csizmazia Réka 11.b
Bene Viola 12.a
Köröshegyi Viktória 12.a


Országos helyesírási verseny eredménye

Brigitta Szunyi, 2017. ápr. 6. 1:19

2017. március 17-én
 Keszeli Viola 9.A osztályos diákunk Bonyhádon járt, a Lotz Jánosról elnevezett országos szövegértési és helyesírási verseny  harmadik fordulóján vett részt. Országos 14. helyezést ért el évfolyamán. 

Felkészítő tanár: Kulácska Anna 

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny megyei eredménye

Brigitta Szunyi, 2017. ápr. 3. 2:04   [ 2017. ápr. 3. 2:05 frissítve ]


Csongrád megye első 10 közé került tanulói: 
 
5. évfolyam 
megyei 7. hely Povedák Sebestyén 
megyei 10. hely Zsova Máté 

6. évfolyam 
megyei 4. hely, országos 24. hely Kiss Máté 
megyei 6. hely, országos 56. hely Bába Máté 
megyei 7. hely  Gyuris Hanna 
megyei 8. hely  Németh Nándor
megyei 10. hely Laukó Levente

7. évfolyam
megyei 6. hely Lázár Domonkos

10. évfolyam
megyei 7. hely Gyurcsik Máté 

1-10 of 39