Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Gimnázium‎ > ‎

Gimnázium hírei


Kötelező olvasmányok jegyzéke a 2019/2020-as tanévben

Gábor Szélpál, 2019. máj. 13. 5:44   [ 2019. máj. 13. 5:47 frissítve ]

5. osztály:           1. Lázár Ervin: Szegén Dzsoni és Árnika

                           2. Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk

Mindkét regényhez kérünk olvasónaplót. Az írott szöveg (cselekményismertető, szereplők, helyszínek) ne haladja meg a 10-12 oldaltszínes illusztráció is szépítse a munkát!

Határidő: szeptember  

 

6. osztály:           1. Gárdonyi Géza: Egri csillagok

Javasoljuk, hogy a tanuló készítsen saját használatra emlékeztetőt, melyet a feldolgozás során hasznosíthat.

Határidő: szeptember

 

7. osztály:           1. Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

                           2. Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője

Javasoljuk, hogy a tanuló készítsen saját használatra emlékeztetőt, melyet a feldolgozás során hasznosíthat.

Határidő: szeptember

 

 

8. osztály:           1. Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig

                           2. Tamási Áron: Ábel a rengetegben

Javasoljuk, hogy a tanuló készítsen saját használatra emlékeztetőt, melyet a feldolgozás során hasznosíthat.

Határidő: szeptember

Szaktanári döntés alapján az előző tanév végén megjelöl irodalom még: Szabó Magda: Abigél vagy George Orwell: Állatfarm vagy Agatha Christie: Tíz kicsi néger vagy Rejtő Jenő: A tizennégy karátos autó.

 

 

9. osztály:           1. Szophoklész: Antigoné

                           2. William Shakespeare: Romeo és Júlia és Hamlet

 

Javasoljuk, hogy a tanuló készítsen saját használatra emlékeztetőt, melyet a feldolgozás során hasznosíthat.

Határidő: szeptember

 

 

10. osztály:       

 

1.       Molière: Tartuffe

2.       Goethe: Az ifjú Wethel szenvedései

3.       Hoffmann: Az arany virágcserép

4.       Puskin: Anyegin

5.       Katona József: Bánk bán

6.       Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde

 

Javasoljuk, hogy a tanuló készítsen saját használatra emlékeztetőt, melyet a feldolgozás során hasznosíthat.

Határidő: szeptember

                   

 

11. osztály:

 

1.       Petőfi Sándor: A helység kalapácsa vagy Az apostol (szaktanári döntés)

2.       Arany János: Toldi estéje

3.       Jókai Mór: Az arany ember

4.       Madách Imre: Az ember tragédiája

5.       Mikszáth Kálmán: Beszterce ostroma vagy A Noszty fiú esete Tóth Marival

6.       Gogol: A köpönyeg

7.       Tolsztoj: Ivan Iljics halála

8.       Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

9.       Csehov: Sirály

10.     Ibsen: A vadkacsa

Javasoljuk, hogy a tanuló készítsen saját használatra emlékeztetőt, melyet a feldolgozás során hasznosíthat.

Határidő: szeptember

 

 

12. osztály:

 

1.       Babits Mihály: Jónás könyve

2.       Kosztolányi Dezső: Édes Anna

3.       Móricz Zsigmond: novellák (Tragédia, Szegény emberek, Barbárok)

4.       Thomas Mann: Mario és a varázsló

5.       Franz Kafka: Az átváltozás

6.       Brecht: Kurázsi mama és gyermekei

7.       Beckett: Godot-ra várva

8.       Örkény István: Tóték

                         + kortárs irodalom szaktanári választás alapján


Javasoljuk, hogy a tanuló készítsen saját használatra emlékeztetőt, melyet a feldolgozás során hasznosíthat.

Határidő: szeptember.


X. Országos Robotprogramozó verseny

Gábor Szélpál, 2019. máj. 5. 23:30   [ frissítve: 2019. máj. 13. 6:32, felhasználó: Mária Kisvárdainé Dusa ]

"A SZTE TTIK Informatikai Intézet LogProg szakkörének
csapata az idei X. Országos Robotprogramozó verseny
döntőjében a legnehezebb, 7-8. osztályos (rapid)
kategóriában aranyérmet nyert.
A csapat tagjai:
Somorjai Lili (Karolina Gimnázium, 8A)
Kocsis Nándor (Bonifert Domonkos Ált. Iskola, 8A)
Szamkó Szabolcs (Bonifert Domonkos Ált. Iskola, 8A)
Felkészítő tanár: Bella Gábor
http://www.banyai-kkt.sulinet.hu/robotika/Robotverseny/2018-2019/Eredmenyek_donto_2019.pdf
Gratulálunk Lilinek a nívós elismeréshez."  


Országos Kazinczy-verseny

Gábor Szélpál, 2019. máj. 1. 23:58   [ 2019. máj. 2. 6:39 frissítve ]

Április  28-án  országos Kazinczy-verseny díjkiosztója volt Győrben. Veres Kata 10.A osztályos tanuló az Anyanyelvápolók Szövetségének különdíját vehette át.


Országos Német Nyelvi Verseny

Gábor Szélpál, 2019. ápr. 24. 0:09

Országos Német Nyelvi Verseny eredménye
Janzsó Dávid 8.A osztályos tanuló bejutott idén is az Országos Német Nyelvi Verseny megyei fordulójába, és ott az előkelő 3. helyen végzett.  Felkészítő tanár: Móser Anna


Kenguru Matematika versenyen

Gábor Szélpál, 2019. ápr. 24. 0:05   [ frissítve: 2019. ápr. 29. 23:35, felhasználó: Mária Kisvárdainé Dusa ]

A Kenguru Matematika versenyen a 9.A osztályban az alábbi eredmények születtek:


országos helyezés

megyei helyezés

név

pontszám

57

4

Koncz Máté

106

177

6

Lázár Domonkos

88.75

548

14

Székesi Marcell

71.25

611

18

Fajka Emma

69

619

19

Sápi Máté

68.75

825

28

Dobó Péter

62.25



Specializációválasztás

Gábor Szélpál, 2019. ápr. 15. 0:42   [ frissítve: 2019. ápr. 29. 23:37, felhasználó: Mária Kisvárdainé Dusa ]



"Április 12-én a 9. évfolyamos diákok szüleinek  tájékoztatót tartottunk a specializáció választásról. A tájékoztató tömörített változata itt olvasható. "

Országos Matematikaverseny döntőjének eredménye

Gábor Szélpál, 2019. ápr. 9. 23:05   [ 2019. ápr. 24. 2:10 frissítve ]

A Katolikus iskolák Dugonics András Matematika Versenyének országos döntőjében a következő eredmények születtek:

Bába Máté 8.a  3.hely
Laukó Levente 8.a  4.hely
Kiss Máté  8.a  7.hely
          felkészítő tanár: Csanádi Anikó

Zrínyi Ilona Matematikaverseny  országos megmérettetésen
Kiss Máté 8.A  24. helyezett
Bába Máté 8.A 35. helyezett lett





Gimnáziumi matematika versenyek eredménye

Gábor Szélpál, 2019. ápr. 3. 0:05   [ 2019. ápr. 24. 2:09 frissítve ]

A területi  Makkosházi Matematikaverseny eredménye április 15-én:

Szin Jázmin 5.A osztályos tanuló 11. hely
Bozóki Ádám  6.A osztályos tanuló  3. hely
Laukó Levente 8.A osztályos tanuló  5. hely



 

 

 

Katolikus Iskolák Dugonics Matematikai Versenye

országos döntőbe jutottak

Bába Máté, Laukó Levente, Kiss Máté 8.A

 

 

 

Zrínyi Matematikai Verseny

megyei 2.

Kiss Máté 8. A

 

megyei 3.

Bába Máté 8. A

 

megyei 5.

Laukó Levente 8. A

 

megyei 6.

Redenczki Richárd 6. A

 

megyei 7.

Szin Jázmin 5. A

 

országos döntőbe jutottak

Kiss Máté 8.A,  Bába Máté 8. A

 

 

 

Varga Tamás Mat. Verseny

megyei 2.

Laukó Levente 8. A

 

megyei 3.

Kiss Máté 8. A

 

megyei 5.

Bába Máté 8. A

 

megyei 11.

Gyuris Hanna

 

 

 

Pangea mat. verseny

országos döntőbe jutottak

Bába Máté, Laukó Levente 8. A

 

 

 

Arany Dániel mat. verseny

második fordulóba jutott

Koncz Máté 9. A

 

 

 

OKTV

második fordulóba jutott

Gyurcsik Máté 12. A

 

 

 


Mezei Diákolimpia Futóbajnokság

Gábor Szélpál, 2019. márc. 26. 7:07

Szerdán (márc.13.Mezei Diákolimpia Futóbajnokság volt, amelyen az V. korcsoportos csapatunk 2. helyezett lett, és továbbjutott a megyei fordulóba.
Csapat tagjai: Vajda Marcell, Koncz Máté, Virág- Benke Nimród, Rónaszéki Bertalan, Batancs Donát.  

Mezzofanti nyelvi verseny

Gábor Szélpál, 2019. márc. 19. 1:01

Mezzofanti nyelvi versenyen az alábbi tanulók jutottak be az országos döntőbe:

német nyelv B1 kategória:
Czagány Réka (9.A)
Keszeli Boróka (9.A)
Téglás Borbála (9.A)
felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

angol nyelv B2 kategória:
Cserháti Lenke (12.A)
felkészítő tanár: Diószeghy Andrea

Gratulálunk nekik!

1-10 of 75