Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Gimnázium‎ > ‎Beiskolázás‎ > ‎

7. évfolyamra becsatlakozók

BEISKOLÁZÁSI TÁJÉKOZTATÓ A 2018/2019-ES TANÉVRE

Intézményünk fenntartója a Boldogasszony Iskolanővérek Kongregációja (SSND). Felelősséggel választjuk nevelési mottóként az iskolanővérek Szabályának következő mondatát:

„Mindazzal nevelünk, amik vagyunk, és amit teszünk.”

Gimnáziumunkba olyan fiúk és lányok jelentkezését várjuk, akik:

• nyitottak a keresztény értékrendre,
  • szeretnének alapos tudást szerezni és jól felkészülni az érettségi-felvételi vizsgákra,
  • szeretnék fejleszteni idegen nyelvtudásukat több nyelvből is,
  • szeretnének egy összetartó közösség tagjai lenni,
  • érzékenyek társadalmi kérdések iránt, nyitott polgárai kívánnak lenni Magyarországnak és Európának,
  • nyitottak a társadalom problémáira, azokra aktívan reflektálni képesek.

Arra törekszünk, hogy iskolánkban a diákok személyisége egyre harmonikusabb és teljesebb legyen, ezért az értelmi képzés mellett nagy hangsúlyt helyezünk a lelki, érzelmi, akarati és esztétikai nevelésre, valamint a manuális készségek és a mozgáskultúra fejlesztésére is. Alapelképzelésünk a teljes személyiség fejlesztése, ezért a művészeti oktatás iskolánkban intézményi keretek között zajlik (zene, dráma, és képzőművészeti tanszakokon).

BECSATLAKOZÁSI LEHETŐSÉG A NYOLC ÉVFOLYAMOS KÉPZÉSBE
7. ÉVFOLYAMTÓL:

A GIMNÁZIUM OM AZONOSÍTÓJA: 040365

A felvételi vizsga eljárásrendje, a felvételi pontszám kiszámítása:

• Hozott pontok –  magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv (angol vagy német) és természetismeret vagy biológia vagy földrajz vagy fizika  tantárgyakból 5. év végi 6. félévi eredményei.
  • Írásbeli felvételi vizsga magyar nyelv és irodalom, matematika és angol vagy német tantárgyakból és szóbeli ismerkedés keretében tájékozódunk a jelentkezők szövegértési és idegen nyelvi kompetenciájáról, valamint vallási és motivációs hátteréről.
Időpont: 2018. február 23. (péntek), 2018. február 24. (szombat), 2018. február 27. (kedd) (későbbi beosztás alapján)

Helyszín: Karolina Gimnázium (6725 Szeged, Szentháromság u. 70-76.)

Jelentkezés:

A jogszabályban rögzítettek szerint központi jelentkezési lapon és az iskolánkban (honlapunkon, portán) beszerezhető külön jelentkezési lapon 2018. február 19-ig.

Az ideiglenes felvételi jegyzék megtekinthető iskolánkban legkésőbb 2018. március 14-től.

A végleges döntésről a jelentkezők értesítést kapnak 2018. április 27-ig.

Egyéb tudnivalók:

Kollégiumi elhelyezést saját kollégiumunkban tudunk biztosítani.

Nyílt nap:      - nyílt órák: 2017. november 19. (csütörtök) 9 órától,

- iskolai tájékoztatók: 2017. november 17. (csütörtök) 17 órától, 2018. január. 20. (szombat) 10 órától

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium

Szegedi Ágnes főigazgató, e-mail: szegedi.agnes [kukac] karolinaiskola.hu,
Horváthné Hodács Zsuzsanna gimnáziumvezető igazgatóhelyettes, e-mail: hodacszs[kukac]karolinaiskola.hu
Erős Katalin M. Renáta kollégiumvezető igazgatóhelyettes, e-mail: renatanover[kukac]gmail.com,

Cím: 6725 Szeged, Szentháromság u. 70-76.
Tel.: (62) 420-248; fax: (62) 420-918
Honlap: www.karolinaiskola.hu