Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Egyetemi kollégium‎ > ‎

2012/2013 tavaszi félév

Félévnyitó kollégiumi gyűlés: február 11. hétfő 20 óra

Farsang: február 12. kedd 19 óra (ötletgazda: Gazdag Júlia)

Hamvazószerda: febr. 13. szentmise 20 óra Dóm altemplom
Házszentelő: március 13. 19.30 - Szabó László SchP (Habemus Papam:-)
Városi keresztút: március 22. 19 óra (felelős: Pihokker Anna, Vér Zsuzsa)
Szümpozium a debreceni Boldog Terézia Szakkollégium szervezésében: ápr. 19-21. "A küldetéses nő"
Kollégiumi búcsúzás a végzősöktől, elköszönőktől: május 9.

Lelkigyakorlatok:
február 16-17. Bibliodráma - Vargáné Bögi Veronika, Komáromi Miklósné vezetésével (Ferences kolostor+KatHáz)
február 22-24. Önismeret, Istenismeret - fr. Berfidai Piusz OFM (Pasarét, Patrona)
márc. 8-10. Csendes hétvége - Varga Attila (Kiszombor)
Választható szemináriumok
A fonóban - kreatív kézműveskedés Szűcsné Kopasz Kinga tanárnővel
Bibliakör - Pekó M. Adrien nővérrel
Szeretetszolgálat - Makai M. Csilla nővér szuperviziójával (helyszínek: Ferences Szegénykonyha, Klúg Péter Iskola - siket gyerekek napközijében segítés, idős emberek otthoni látogatása, Karolina Gimnázium - mentorálás)
BELSŐ MŰHELY: FÉRFIAK, NŐK – AKIKET ISMER(HET)ÜNK – A TUDOMÁNY, A KÖZÉLET, A VALLÁS TERÜLETÉRŐL
Március 19. kedd 17.30 - prof. Révész Béla - Titkosszolgálatok árnyékában (szervező: Serfőző Anna)
Április 9. kedd 19 óra - Dr. Barabás Katalin - Készülődés az anyaságra (szerv: Bús Dorottya)
Április 16. kedd 20 óra - ODU fejlesztő pedagógusa - Autista gyerekek (szerv: Csáthi Éva)

2012/2013 őszi szemeszter

KERÉKPÁRRAL A BALATON KÖRÜL 2012.AUG.24-26.
A kezdést egy Balaton körüli bicajozással alapozták meg néhányan. Három nap alatt tették meg ezt a távot - teljes önszerveződéssel és nagy büszkeséggel, hogy sikerült!

2012. szeptember 1-től 30 magyar hallgatón kívül egy Erasmussal Szegeden tanuló lengyel hallgató is tagja lett a kollégiumnak egy félévre.

Szept. 10. 19.30 Dóm VENI SANCTE

Szeptember 14-16 - KOLLÉGIUMI ÖSSZERÁZÓ HÉTVÉGE
Mivel a kollégium közösségének egy harmada új tag, szerettük volna tartalmasan, jól előkészítetten eltölteni ezt a hétvégét.
Péntek este kollégiumi nyitó gyűlést tartottunk, melyben megválasztottuk az 5 tagú Diákbizottságot, valamint közös életünk főbb területeit beszétük át.
Szombat délelőtt Gulyás Péter tréner vezetett egy jól felépített csapatépítést. Délután a makói Maros Kalandparkban próbáltuk kitartásunkatat és ránk fért egymás bátorítása.
Este finom vacsora után még a csapat Hagymatikum csodaszép épületében fürdött.
Vasárnap részt vettünk a plébániai táska-szentelő szentmisén, ahol Paffy atya szolgál. Reggeli után még az újak beavató előadásán győződtünk meg róla, hogy nincs hiány humorban bennük sem. Jó volt hallani, hogy mindenki értékelte az egymásra szánt időt, valóban másként mentünk haza.

A FÉLÉV VÁLASZTHATÓ SZEMINÁRIUMAI:
A fonóban - kreatív kézműveskedés Szűcsné Kopasz Kinga tanárnővel
Bibliakör - Pekó M. Adrien nővérrel
Szeretetszolgálat - Makai M. Csilla nővér szuperviziójával (helyszínek: ODU Korai Fejlesztő, Családok Átmeneti Otthona - korrepetálás, Ferences Szegénykonyha, Klúg Péter Iskola - siket gyerekek napközijében segítés, idős emberek otthoni látogatása, Karolina Gimnázium - mentorálás)
BELSŐ MŰHELY: NŐK – AKIKET ISMER(HET)ÜNK –
A TUDOMÁNY, A KÖZÉLET, A VALLÁS TERÜLETÉRŐL
Október 15. hétfő 20 óra Dr. Puskely Mária SSND - társalgó
A szerelem és a boldog házasság titka-egy közismert szent ismeretlen élete

November 6. kedd 20 óra Dr. Barabás Katalin - társalgó
Nők szerepe a családban és a család megtartó ereje

Nov. vége vagy december eleje a „Bogár” lengyel alapítónője
A játék szerepe a gyerekek/az ember fejlődésében

Október 12. péntek 72 óra kompromisszumok nélkül - a Mátyás tér megtisztítása

November 20. Szolidaritás éjszakája (Lelkészségi szervezés)

Dec. 2. 19.30 Advent 1. vasárnapi szentmise a Szent József templomban

2012. tavaszi félév eseményei

Nyitó koli gyűlés: febr.6.
Koli farsang: febr. 14.
Hamvazószerda szentmise a Dóm altemplomában: febr. 22. 20 óra
Házszentelés: szentmise és vacsora febr. 24. (Forgó Miklós atya)
Lelkigyakorlatok: hivatástisztázó: febr. 25-26. Mórahalom (szalvator rendi szervezés)
Párkapcsolatok: márc. 2-3. (Keszeli Sándor, Hartai Ilona)
Csendes-mélyítő: márc. 9-11. Zöldfás (Héjja Lujza domonlos nővér)
Taizei ima Francesco testvér részvételével a Karolina Iskola kápolnájában. márc. 19.
Városi Keresztút: márc. 30. 19.00
Nagybecskereki Képzés az iskolanővérek által fenntartott egyetemi szakkollégiumok diáktanácsainak: márc. 30-ápr.1.
Szümpozium a debreceni Boldog Terézia Szakkollégium szervezésében: ápr. 13-15. "A nő, mint közvetítő"
Május 10. Kollégiumi búcsúzás a végzősöktől
A szemináriumok tovább folytatódnak:
Választható szakkollégiumi programok a 2011/2012-es tanév II. félévében
Főzni tanulunk – Flóra nővérrel – hétfő esténként 19.30 (kéthetente)
Szentírásolvasás – Adrien nővérrel – csütörtök esténként 20 órától (kéthetente)
Szeretetszolgálat – havi 1 szupervízióval – Csilla nővér szervezésében /Partnerek: Gemma Szociális Fejlesztő (Szőreg), Harmat utcai Egyházmegyei Idősek Otthona, Kálvária Idősek Otthona, Családok Átmeneti Otthona (Szentmihály), Klúg Péter Siketek Iskolája, Szél utcai Napsugár Óvoda, Karolina Iskola/