Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Általános iskola‎ > ‎

Általános iskola hírei

Hírmondó

Mária Kisvárdainé Dusa, 2020. jan. 27. 2:51   [ frissítve: 2020. jan. 27. 5:30, felhasználó: Gábor Szélpál ]

Megjelent a Karolina Hímondó legújabb száma:

Szülők - nevelők találkozója

Mária Kisvárdainé Dusa, 2020. jan. 23. 22:37   [ 2020. jan. 23. 22:38 frissítve ]

Gábor Szélpál, 2019. nov. 13. 12:16   [ frissítve: 2019. nov. 14. 10:31, felhasználó: Mária Kisvárdainé Dusa ]
Szülők-nevelők találkozója

2020.02.22 szombat, 18.00
Részletek a plakáton.

Nyílt nap a Karolina Iskolában!

Gábor Szélpál, 2020. jan. 21. 4:48

Szeretettel várjuk a jövendő elsősök szüleit január 28-án, kedden 08:00-12:00 óráig.
17:00 órától iskolaismertetőt tartunk.

Házasság hete programok, versenyek

Mária Kisvárdainé Dusa, 2020. jan. 8. 22:24   [ 2020. jan. 8. 22:26 frissítve ]

2020. február 10-től iskolánkban is lesznek a Házasság hete programokhoz kapcsolódó rendezvények, versenyek.
A rajzversennyel kapcsolatos információk a plakáton:

Papírgyűjtés

Gábor Szélpál, 2020. jan. 6. 6:04

Küzdősport a Karolinában

Mária Kisvárdainé Dusa, 2020. jan. 4. 8:11   [ 2020. jan. 4. 8:13 frissítve ]

Az Olasz család 2018 szeptemberében kezdte el a ju-jitsu gyakorlását a Karolina tornatermében. A 3 diplomás családfő számára nagyon fontos a rendszeres mozgás, sportolás, így gyerekeit is magával hozta az edzésekre. Akkor még Olasz Attila óvodás volt, Olasz Laura pedig 8. osztályos tanuló. Az Olasz család az edzéseken megismerkedett a Karolina
iskola küzdősportoló diákjaival és úgy döntöttek, hogy idén szeptembertől ebben az intézményben folytatják tanulmányaikat. Most Olasz Attila első osztályos, Olasz Laura pedig 9.-es. (Attila hihetetlen tehetséges ezért tettem kivételt vele, ugyan is ilyen kicsi gyereket nem szoktam vállalni-nyilatkozta az edző). Az iskolában 3. éve lehet választani 4-5. testnevelés óra helyett a ju-jitsut a 7-12. évfolyamosoknak. Jelenleg 12 diák barátkozik ezzel az igen nehéz és bonyolult harci művészettel.
Rusz Alajos edző
A fotón az edzéseken legtöbbször jelenlévő tanulók szerepelnek.

Karácsonyi ünnepség

Mária Kisvárdainé Dusa, 2020. jan. 4. 7:58   [ 2020. jan. 7. 4:34 frissítve ]

2019 .december 20.

Milyen sok karácsonyi dal hív minket arra, hogy örüljünk és örvendjünk! De tulajdonképpen minek örüljünk? És hogyan örüljünk a tél közepén, amikor odakint sötét van és hideg, a nappalok rövidek és a sötétség uralkodik a világ ezen részén?

Ez a reménytelen sötétség uralkodott akkoriban is, Jézus születésének idején. „Az emberiség adventjének sötét éjszakájában, szívében a megváltás utáni vággyal bolyong Ádám, az örök ember. Lelkét fájdalmasan tépi a megismert rossznak és jónak küzdelme. Vállát a hűtlenség és a dacos lázadás súlya nyomja. Mióta cipeli botladozó léptekkel ezt a vállára nehezedő terhet? Évezredek peregtek már le az idő homokóráján...”

S akkor Ő, aki öröktől fogva és el nem múló szeretettel szereti Ádámjait és Éváit, az első karácsonyon, csendesen és alázatosan emberré lett értünk. Betelt az idő: Isten érkezik az emberhez. Ez hát az ok, ez örömünk forrása. Annak lesz része ebben az örömben, aki megnyitja a szívét, és befogadja őt, a közénk érkezett Istent. Aki megtanulja a tetteivel és életével énekelni megváltásunk örömének, Isten szeretetének dallamát.

Erre hívjuk most Önöket, titeket, az idei karácsonyi műsorunkban: énekeljük együtt a karácsonyi öröm dallamát, a hosszú és gyötrelmes várakozás utáni megérkezés örömét! A 4. osztályos gyerekek és tanítóik, és még megannyi segítő kéz, hang és szív izgatottan, szeretettel és örömmel készítették Önöknek, nektek, azzal a reménnyel és vággyal, hogy kortól és körülményektől függetlenül eljuttassák a szívetekig az örömöt, mely a legnagyobb sötétséget is beragyogja: Örüljetek, örvendjetek: „Emberré lett értünk, így szeret az Isten!”

A 4. évfolyamosok "Örüljetek, örvendjetek" című műsorát december 19-én és 20-án adták elő. A karácsonyi ünnepség felvétele itt tekinthető meg:

Szülők - nevelők találkozója

Gábor Szélpál, 2019. nov. 13. 3:16   [ frissítve: 2019. nov. 14. 1:31, felhasználó: Mária Kisvárdainé Dusa ]

Szülők-nevelők találkozója

2020.02.22 szombat, 18.00
Részletek a plakáton.

Kötelező olvasmányok jegyzéke a 2019/2020-as tanévben

Gábor Szélpál, 2019. máj. 13. 5:41   [ 2019. máj. 13. 5:41 frissítve ]

Kötelező olvasmányok jegyzéke a 2019/2020-as tanévben

5. osztály:           1. Lázár Ervin: Szegén Dzsoni és Árnika

2. Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk

Mindkét regényhez kérünk olvasónaplót. Az írott szöveg (cselekményismertető, szereplők, helyszínek) ne haladja meg a 10-12 oldaltszínes illusztráció is szépítse a munkát!

6. osztály:           1. Gárdonyi Géza: Egri csillagok

Javasoljuk, hogy a tanuló készítsen saját használatra emlékeztetőt, melyet a feldolgozás során hasznosíthat.

7. osztály:           1. Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

2. Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője

8. osztály:           1. Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig

2. Tamási Áron: Ábel a rengetegben

Határidő: szeptember

Szaktanári döntés alapján az előző tanév végén megjelöl irodalom még: Szabó Magda: Abigél vagy George Orwell: Állatfarm vagy Agatha Christie: Tíz kicsi néger vagy Rejtő Jenő: A tizennégy karátos autó.