Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Általános iskola‎ > ‎

Általános iskola hírei


Kötelező olvasmányok jegyzéke a 2019/2020-as tanévben

Gábor Szélpál, 2019. máj. 13. 5:41   [ 2019. máj. 13. 5:41 frissítve ]

Kötelező olvasmányok jegyzéke a 2019/2020-as tanévben

 

5. osztály:           1. Lázár Ervin: Szegén Dzsoni és Árnika

                           2. Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk

Mindkét regényhez kérünk olvasónaplót. Az írott szöveg (cselekményismertető, szereplők, helyszínek) ne haladja meg a 10-12 oldaltszínes illusztráció is szépítse a munkát!

Határidő: szeptember  

 

6. osztály:           1. Gárdonyi Géza: Egri csillagok

Javasoljuk, hogy a tanuló készítsen saját használatra emlékeztetőt, melyet a feldolgozás során hasznosíthat.

Határidő: szeptember

 

7. osztály:           1. Jókai Mór: A kőszívű ember fiai

                           2. Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője

Javasoljuk, hogy a tanuló készítsen saját használatra emlékeztetőt, melyet a feldolgozás során hasznosíthat.

Határidő: szeptember

 

 

8. osztály:           1. Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig

                           2. Tamási Áron: Ábel a rengetegben

Javasoljuk, hogy a tanuló készítsen saját használatra emlékeztetőt, melyet a feldolgozás során hasznosíthat.

Határidő: szeptember

Szaktanári döntés alapján az előző tanév végén megjelöl irodalom még: Szabó Magda: Abigél vagy George Orwell: Állatfarm vagy Agatha Christie: Tíz kicsi néger vagy Rejtő Jenő: A tizennégy karátos autó.

 


Matematikaverseny eredményei

Gábor Szélpál, 2019. ápr. 16. 0:28   [ 2019. ápr. 24. 2:12 frissítve ]

Bonifert Domonkos verseny döntő: 
- Zimmermann Emese Katalin országos 5. helyezett
- Perényi Anna országos 11. helyezett 
- Kószó Ferenc 15. helyezett
- Schliller Viktor 20. helyezett
- Szabolcski Barnabás 28. helyezett
- Tóth Marcell 29. helyezett

Kószó Ferenc 4.c a Pangea Nemzetközi Matematikaverseny országos 2. helyezettje lett (Felkészítő: Borbás Gáborné)
Kószó Ferenc 4.c a Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos 8. helyezettje lett (Felkészítő: Borbás Gáborné)


A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulóján az alábbi szép eredmények születtek a 4. osztályosok között:
megyei 1. helyezést ért el Kószó Ferenc 4.c osztályos tanuló, aki így meghívást kapott a megyei "Aranycsapat" tagjaként az országos döntőre is. Felkészítő tanára: Borbás Gáborné    
megyei 9.hely Schiller Viktor 4. a  Felkészítő: Guba Katalin
megyei 11.hely Kurucz Lilla 4.c  Felkészítő: Borbás Gáborné
megyei 13. hely Tóth Marcell 4.c Felkészítő: Borbás Gáborné

Iskolánk csapata megszerezte a megyei 1. helyezést!!

 
 

Országos Matematika Verseny eredménye

Gábor Szélpál, 2019. ápr. 9. 22:57

Katolikus iskolák Dugonics András Matematika Versenyének országos döntőjében a következő eredmények születtek:

Kószó Ferkó 4.c  2. hely
Tóth Marcell Titusz 4.c  7.hely
          felkészítő tanár: Borbás Gáborné


Városi versmondó verseny

Gábor Szélpál, 2019. febr. 27. 1:04   [ frissítve: 2019. ápr. 29. 23:51, felhasználó: Mária Kisvárdainé Dusa ]

A 2019.02. 26-án az Arany János Általános Iskolában megrendezett városi versmondó versenyen Csányi Ábel 1.a osztályos tanuló az 1-2 osztályos kategóriában szép eredményt elérve továbbjutott a megyei versenyre, Szentesre. Felkészítő tanára Vilmos Zita tanítónő

Mesemondó verseny

Gábor Szélpál, 2019. febr. 22. 4:45

Bucskó Veronika 3.c osztályos tanuló Csongrád megyében a legjobb mesemondók közé tartozik. A Százszorszép Mesegyűrű c. 
mesemondó versenyen 1. helyezést kapott.
A városi versmondó versenyről pedig 3. helyezettként jutott tovább a megyei megmérettetésre.

Felkészítője: Polyákné M. Krisztina

Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulójának eredménye:

Gábor Szélpál, 2019. jan. 24. 0:27   [ 2019. jan. 24. 0:45 frissítve ]

3. évfolyamon  4. helyezett
Bilicki Martin, Szrnka Donát, Tóth Keve, Jászberényi Miklós
Zsováné Palotai Gabi    

4. évfolyamon 2. helyezett
Faragó Hanna, Jusztin Mátyás, Schiller Viktor, Zimmermann Katalin Emese    
Guba Katalin

4. évfolyamon 4. helyezett  
Tóth Marcell Titusz, Mokcsay Dóra, Kurucz Lilla, Kószó Ferenc  
Borbás Gáborné

 
 
  
 

Városi Úszó Diákolimpia eredménye

Gábor Szélpál, 2019. jan. 11. 6:46   [ 2019. jan. 14. 0:32 frissítve ]

2019. január 9-én került megrendezésre a Városi Úszó Diákolimpia, ahol nagyszerűen szerepeltek diákjaink.!
 
Az első korcsoportban a lányok közül Cedolini Charlotta  az 50 méter gyorsúszásban arany, az 50 méter mellúszásban pedig ezüstérmet szerzett, a fiúk közül: Lippai Áron János 50 m gyors es 50 m mellen is bronzérmet szerezett.
 
Tremmel Máté a 3. kcs.ban 100 m háton arany, 100 m gyorson pedig ezüst éremmel gazdagodott. 
 Ők ketten kvalifikálták magukat a megyei döntőre!
 
 
Rajtuk kívül meg Kovács Emese Csenge,  Bilicki Márk és Malinovszky Miksa indultak, akik szintén szép helyezést értek el.
 
Szívből gratulálunk mindenkinek és további sportsikereket kívánunk! ‍
   


"DUÓ DALLAM NÉLKÜL" páros versmondó verseny

Gábor Szélpál, 2018. dec. 18. 23:47   [ 2018. dec. 18. 23:52 frissítve ]


A "DUÓ DALLAM NÉLKÜL" páros versmondó versenyen a 2. a osztályosok a következő eredményeket érték el Szentesen:

1. helyezés: Kapás Kinga és Tóth Adél Hanna
2. helyezés: Csernok Szonja és Kristóffy Laura
3. helyezés: Kardos Ida Georgina és Redenczki Bálint

Felkészítő: Gáborné Puskás Julianna


Rajzverseny

Gábor Szélpál, 2018. dec. 11. 23:24   [ 2018. dec. 11. 23:29 frissítve ]

A Szeged-Csanádi Egyházmegye által meghirdetett Szent Gellért alkotó- és rajzpályázaton a 2. a osztály tanulói különdíjat kaptak.

Magyar szentekről készített alkotásaikkal érték el ezt a szép eredményt:

Ádám Balázs, Babos Marcell, Bálint Emma, Csernok Janina, Csernok Szonja, Csupor Illés, Dávidházi Zsombor István, Dencs Boglárka, Farkas Dorka, Fodor Izabella, Kapás Kinga, Kardos Ida Georgina, Kisvárdai Móric Ákos, Kristóffy Laura, Nagyi Tamás Miklós, Pinnyey Boróka Hanna, Redenczki Bálint, Somogyi Márta és Tóth Adél Hanna

Felkészítő: Gáborné Puskás Julianna

  
  

1-10 of 70